Näyttelytuloksia Suomesta

Vuosi 2011

 

Tammikuu
  • 9. KAJAANI KV tuomari Jarmo Vuorinen (Suomi) TULOKSET
  • 16. ILOMANTSI (FCI ryhmät 3 & 5) tuomari Soile Bister (Suomi) TULOKSET
  • 22. TURKU KV tuomari Tapio Eerola (Suomi) TULOKSET
Helmikuu
  • 5. PARKANO (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 6. KEURUU (FCI ryhmät 3 & 5) tuomari Harry Tast (Suomi) TULOKSET
  • 19. TUUSNIEMI (FCI ryhmät 1 & 5) tuomari Tina Permo (Ruotsi) TULOKSET
Maaliskuu
  • 5. JUUKA (FCI ryhmät 1 & 5) tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET
  • 6. EURA (FCI ryhmät 2 & 5) tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET
  • 27. KORPILAHTI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Riitta Lahtovaara (Suomi) TULOKSET
Huhtikuu
  • 2. KOKEMÄKI (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Pekka Teini (Suomi) TULOKSET
  • 9. VAASA KV tuomari Svein Bjarne Helgesen (Norja) TULOKSET
  • 22. LAHTI KV tuomari Carmen Haller (Kanada) TULOKSET
  • 23. HARJAVALTA (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 24. LAPPEENRANTA KV tuomari Hanne Laine Jensen (Tanska) TULOKSET
  • 25. RUOVESI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Tapio Eerola (Suomi) TULOKSET
Toukokuu
  • 1. LAHTI (FCI ryhmät 2 & 5) tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET
  • 7. TAMPERE KV tuomari Greg Eva (Etelä-Afrikka) TULOKSET
  • 7. TOHMAJÄRVI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Liz-Beth Liljeqvist (Ruotsi) TULOKSET
  • 14. RAUMA tuomari Maria Dekaristou (Kreikka) TULOKSET
  • 14. ÄÄNEKOSKI (FCI ryhmät 1 & 5) tuomari Susanna Wendell (Suomi) TULOKSET
  • 14. HOLLOLA (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Soile Bister (Suomi) TULOKSET
  • 21. HAMINA KV tuomari Robert Blümel (Itävalta) TULOKSET
  • 22. HELSINKI KV tuomari Simon Parsons (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 22. LAPUA (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Markku Kipinä (Suomi) TULOKSET
  • 28. VARKAUS tuomari Jean Lanning (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 28. RUOVESI (FCI ryhmät 3 & 5) tuomari Esko Nummijärvi (Suomi) TULOKSET
  • 29. TUURI tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET
Kesäkuu
  • 11. PIEKSÄMÄKI tuomari Pirjo Aaltonen (Suomi) TULOKSET
  • 11.-12. NURMIJÄRVI, KILJAVA Suomen Basenjit ry:n erikoisnäyttely tuomari Val Allen (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 18. RIIHIMÄKI tuomari Gunnar Nyman (Tanska) TULOKSET
  • 19. KOTKA KV tuomari Michael Leonard (Irlanti) TULOKSET
  • 26. ROVANIEMI KV tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Suomi) TULOKSET
Heinäkuu
  • 2. TUUSULA tuomari Maria Teresa Durando (Italia) TULOKSET
  • 3. KARJAA tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 3. JUVA tuomari Marianne Baden (Tanska) TULOKSET
  • 3. KOKKOLA KV tuomari Dimitris Antonopoulos (Kreikka) TULOKSET
  • 9. HYVINKÄÄ tuomari Tamara Sarmont (Valko-Venäjä) TULOKSET
  • 10. KEMI (FCI ryhmät 2 & 5) tuomari Hannu Talvi (Suomi) TULOKSET
  • 10. LAMMI (FCI ryhmät 5 & 9) tuomari Maija Mäkinen (Suomi) TULOKSET
  • 15. LIMINKA (FCI ryhmät 5 & 10) tuomari Jo Schepers (Alankomaat) TULOKSET
  • 16. OULU KV tuomari Bill Walkey (Kanada) TULOKSET
  • 16. PÖYTYÄ tuomari Outi Piisi-Putta (Suomi) TULOKSET
  • 17. OULU KV tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 23. TORNIO KV tuomari Hannu Talvi (Suomi) TULOKSET
  • 24. HELSINKI tuomari Hans Almgren (Ruotsi) TULOKSET
  • 31. PORI KV tuomari Outi Piisi-Putta (Suomi)TULOKSET
Elokuu
  • 6. SAARIJÄRVI tuomari Harry Tast (Suomi) TULOKSET
  • 7. KUOPIO KV tuomari Elina Haapaniemi (Suomi) TULOKSET
  • 13. JOENSUU KV tuomari Kenneth Edh (Ruotsi) TULOKSET
  • 13. VALKEAKOSKI tuomari Gert Christensen (Tanska) TULOKSET
  • 13. SIIKAJOKI (FCI ryhmät 5 & 6) tuomari Rainer Vuorinen (Suomi) TULOKSET
  • 14. JOENSUU tuomari Fernando Madeira Rodriques (Portugali) TULOKSET
  • 14. LIETO tuomari Seamus Oates (Irlanti) TULOKSET
  • 20. KOUVOLA tuomari Viva-Maria Soleckyj-Spunar (Puola) TULOKSET
  • 21. HEINOLA tuomari Jens Utke Ramsing (Tanska) TULOKSET
  • 27. TERVAKOSKI KV tuomari Frank Kane (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 27. RISTIINA (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Esko Nummijärvi (Suomi) TULOKSET
Syyskuu
  • 3. ROVANIEMI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Leni Finne (Suomi) TULOKSET
  • 4. VANTAA tuomari Augustin Ionescu (Romania) TULOKSET
  • 4. SASTAMALA (FCI ryhmät 5 & 9,) tuomari Jurate Butkiene (Liettua) TULOKSET
  • 11. PORVOO tuomari Michel Griol (Ranska) TULOKSET
  • 17. HYVINKÄÄ (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Maija Mäkinen (Suomi) TULOKSET
  • 18. TAMPERE, Suomen Vinttikoiraliiton päänäyttely tuomari Stephen Wheeler (Ruotsi) TULOKSET
  • 25. ECKERÖ KV tuomari Annette Bystrup (Tanska) TULOKSET
Lokakuu
  • 29. SEINÄJOKI KV tuomari Unto Timonen (Suomi TULOKSET
Marraskuu
  • 19. JYVÄSKYLÄ KV tuomari Brenda Banbury (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 20. JYVÄSKYLÄ KV tuomari Tino Pehar (Kroatia) TULOKSET
Joulukuu
  • 3. HELSINKI KV, HeW-11 tuomari Säde Hohteri (Suomi) TULOKSET
  • 4. HELSINKI KV, V-11 tuomari Gerard Cox (Irlanti) TULOKSET