Tallinna EE KV 06.06.2009

Tuomari: Chie Eijma (Japani)
(1 pentu + 9 urosta + 10 narttua)

ROP EEV-09 Bulldobas No Regrets
VSP EEV-09 Bulldobas Goldilocks

ROP-juniori EEJV-09 Ankhu Baroos At Bulldobas
VSP-juniori EEJV-09 Bulldobas Crown Jewel

ROP-pentu Dakarai Beyond Belief

ROP-kasvattajaryhmä
kennel Bulldobas

ROP-jälkeläisryhmä Bulldobas No Regrets




PENNUT, NARTUT


  Dakarai Beyond Belief
(Dipop Red Dancer x Dakarai Jamili Lina)
PEK 1, KP, ROP-pentu

UROKSET

PU1 Bulldobas No Regrets
(Woodella Front Page News x Bulldobas Kito Kibibi)
VAL ERI 1, SERT, EE MVA, CACIB, ROP, EEV-09
PU2 Orange Pips Awesome Omega
(Don Ekado x Ikelas Dafina)
VAL ERI 2, VACA
PU3 Ankhu Baroos At Bulldobas
(Sugarshaq-Ankhu No Holds Barred x Ankhu Steel Magnolia)
JUN ERI 1, JUNSERT, ROP-juniori, EEJV-09
PU4 Bulldobas Crush On You
(Bulldobas Finnish Flutesong x Afrikenji Hot Sumabreeze)
JUN ERI 2

Junioriluokka

  Crystal Jevelin Flash In The Night
(Juma Mongo Asiaczek x Crystal Jevelin Coumachy)
JUN ERI 3
  Klassic's Daydream Believer
(Klassic's Minny Me at Kanana x Stallian Tri The Obvious)
JUN EH 4
  Solebas Almighty Alfons
(Bulldobas No Regrets x Strong Stael Dea Angella)
JUN EH

Nuorten luokka

  Bulldobas Buck-A-Roo
(Bulldobas No Regrets x Afrikenji Kisaria)
NUO EH 1

Avoin luokka

Bulldobas Grand Slam
(Taji Bulldobas Cosmopolitan x Bulldobas La Soprano)
AVO ERI 1

NARTUT

PN1 Bulldobas Goldilocks
(Taji Bulldobas Cosmopolitan x Bulldobas La Soprano)
AVO ERI 1, SERT, EE MVA, CACIB, VSP, EEV-09
PN2 Dakarai Jamili Lina
(Jamila's Jamadari x Hanishan Sleeping Beauty)
VAL ERI 1, VACA
PN3 Faraoland Viking Idun
(Faraoland Viking Of Venture x Hazhart Star Surf)
VAL ERI 2
PN4 Bulldobas Crown Jewel
(Bulldobas Finnish Flutesong x Afrikenji Hot Sumabreeze)
JUN ERI 1, JUNSERT, VSP-juniori, EEJV-09

Junioriluokka

  Solebas Amazing Anna
(Bulldobas No Regrets x Strong Stael Dea Angella)
JUN EH 2
  Afrikanskiy Molchun Povelitelnitsa Zulu
(Mount Takoma Afrikanskiy Molchun x Afrikanskiy Molchun Zhemchujina Kaira)
JUN EH 3
Solebas Attractive Ally
(Bulldobas No Regrets x Strong Stael Dea Angella)
JUN EH 4
  Miss Amazing's Three To Get Deadly
JUN EH

Nuorten luokka

  Dakarai Pillow Talk
(SunDiata Pi R Squared x Dakarai Shani Mlia)
NUO ERI 1

Valioluokka

  Orange Pips African Violet
(Don Ekado x Ikelas Dafina)
VAL ERI 3

Kasvattajaluokka

  kennel Bulldobas
(ryhmässä esiintyivät: Bulldobas No Regrets, Bulldobas Crown Jewel, Bulldobas Crush On You, Bulldobas Goldilocks)
1 KP, ROP kasvattajryhmä

Jälkeläisluokka

  Bulldobas No Regrets
(Woodella Front Page News x Bulldobas Kito Kibibi)
(ryhmässä esiintyivät: Solebas Attractive Ally, Solebas Amazing Anna, Solebas Almighty Alfons, Bulldobas Buck-A-Roo)
1 KP, ROP jälkeläisryhmä


Kuva: Sari Savo
Oikealta:
ROP Bulldobas No Regrets
VSP Bulldobas Goldilocks