Vantaa 2.9.2007


Tuomari: Saija Juutilainen (Suomi)
(9 pentua + 10 urosta + 13 narttua)

ROP Sternhimmels Femina Floreat
VSP Kanjaras Timeus Thereon

ROP-pentu Bulldobas Grand Slam
VSP-pentu Sternhimmels In Dulci Iubilo

ROP-veteraani Kwanza´s Tiger No Stripe

ROP-kasvattajaryhmä kennel Kanjaras



PENNUT, UROKSET
Bulldobas Grand Slam
(Taji Bulldobas Cosmopolitan X Bulldobas La Soprano)
PEK 1, KP, ROP-pentu
Kanjaras Sanson
(Wazazi Grand Crusader X Kanjaras Kianga)
PEK 2, KP
Behukai Chocolate King
(Chaanrose Parting Shot X Manyatta Novas Surprise)
PEK 3

PENNUT, NARTUT
Sternhimmels In Dulci Iubilo
(SunDiata Pharaoh's Puzzle X Sternhimmels Bene Benedicta)
PEK 1, KP, VSP-pentu
Bulldobas Rockin' Redhead
(C-Quest Rhythm Riots Behukai X Bulldobas Kito Kibibi)
PEK 2, KP
Bulldobas Goldilocks
(Taji Bulldobas Cosmopolitan X Bulldobas La Soprano )
PEK 3
Kanjaras Suzelle
(Wazazi Grand Crusader X Kanjaras Kianga)
PEK 4
Behukai Coconut Ice
(Chaanrose Parting Shot X Manyatta Novas Surprise)
PEK ei sij.
Kanjaras Sierra
(Wazazi Grand Crusader X Kanjaras Kianga)
PEK ei sij.

UROKSET

PU1 Kanjaras Timeus Theron
(Wazazi Tunza Gossip X Kanjaras Kianga)
VAL ERI 1, VSP
PU2 Sternhimmels Fortunae Filius
(Sternhimmels Semper Felix X Sternhimmels Bene Benedicta)
VAL ERI 2
PU3 Linnaportin Alderamin
(Pepparson's Little Twister X Kanjaras Zoelefu)
NUO ERI 1, SERT
PU4 Kwanza´s Tiger No Stripe
(Sternhimmels Jobber Jochim X Zindikas Danzanita)
VET ERI 1

Nuorten luokka
Eldorado´s High Five At Behukai
(Eldorado´s Golden Amber X Eldorado´s Hocus Pocus)
NUO H

Avoin luokka
Kanjaras Dino Daudi
(Perrada Unican Quite Fabulous X Kanjaras Zoelefu )
AVO ERI 1, VARASERT
C-Quest Rhythm Riots Behukai
(Eldorado´s Ungaro X C-Quest Perfect Timing)
AVO EH 2
Bulldobas Akia Amare
(Bulldobas Phoebus X Calypso Double Dares Bulldobas)
AVO EH 3
Behukai Benin Tiger
(Avongara Sineri X Behukai Angel Rose )
AVO poissa

Valioluokka
Furahan Pukka Vimoto
(Pukkanut Midnight Sun X Pukkanut Dawn Chorus )
VAL ERI 3
Kanjaras Thanos Tibalt
(Wazazi Tunza Gossip X Kanjaras Kianga )
VAL ERI 4

NARTUT

PN1 Sternhimmels Femina Floreat
(Sternhimmels Semper Felix X Sternhimmels Bene Benedicta)
VAL ERI 1,ROP
PN2 Bulldobas La Scala
(Bulldobas Kito Kayin X Afrikenji Kisaria)
VAL ERI 2
PN3 Kanjaras Kianga
(Visakoivun Seostris X Kwanza´s Tiger Eye)
VAL ERI 3
PN4 Kanjaras Anthea Arete
(Mandeville Tam O´Shanter X Kwanza´s Tiger Eye )
AVO ERI 1, SERT

Junioriluokka
Alegra
(Hanishan Up´n GO X Kanjaras Thais Tabitha)
JUN ERI, VARASERT

Nuorten luokka
Linnanportin Ascella
(Pepparson´s Little Twister X Kanjaras Zoelefu)
NUO EH 1
Hanishan Glory for Love
(Kanjaras Thanos Thibalt X Hanishan Titilayo Sharab )
NUO EH 2
Black Buccaneer´s Virtuous
(Hanishan Tsehai O´Sharab X Perrada Unican Real Miracle)
NUO EVA
Liljeborg's Dan Galina of Phoebus
(Bulldobas Phoebus X Liljeborg's Chan Danita Of Dazzling)
NUO poissa

Avoin luokka
Furahan Elewa Nadra
(Wordsworth Love´n Gossips X Furahan Habibu Elewa )
AVO EH 2
Black Buccaneer´s Saraj
(Ikelas Benge X Perrada Unican Real Miracle)
AVO EH 3
Manyatta Novas Surprise
(Jebelmarra Harum Scarum X Balshah Nova Jet )
AVO EH 4
Behukai Angel Rose
(Chaanrose Parting Shot X Sharaba Safi Bandia)
AVO H
Black Buccaneer´s Samira
(Ikelas Benge X Perrada Unican Real Miracle)
AVO H

Valioluokka
Furahan Habibu Endana
(Pepparson's Little Twister X Furahan Habibu Haiba)
VAL ERI 4

Kasvattajaluokka
kennel Kanjaras 1 KP, ROP-kasvattajaryhmä


Kuva:Anna-Maija Issakainen
Vasemmalta:
ROP Sternhimmels Femina Floreat
VSP Kanjaras Timeus Theron