Lahti KV 27.10.2007


Tuomari: Sharron Taylor (Australia)
(22 urosta + 22 narttua)

ROP Afrikenji Hot Sumabreeze
VSP Bulldobas Finnish Flutesong

ROP-veteraani Kwanza´s Tiger No Stripe
VSP-veteraani Pukkanut Dawn Chorus

ROP-kasvattajaryhmä kennel Kanjaras BIS-2



UROKSET

PU1 Bulldobas Finnish Flutesong
(Klassic's Rudy Toot Flutesong X Pepparson's Uzuri Bulldobas)
AVO ERI 1, SERT, CACIB, VSP
PU2 Faraoland Xcuse Me Desmond
(Mutabaruga's Desmond Dekker X Faraoland Lucia Out Of Africa)
VAL ERI 1, VACA
PU3 Furahan Alida Arifu
(Bulldobas Celebre Campeon X Pukkanut Dawn Chorus)
VAL ERI 2
PU4 Mutabaruga´s Human Rights
(Tambuzi Jetset Jensen X Mutabaruga´s Eek-A-Mouse)
JUN ERI 1, VASERT

Junioriluokka
Bulldobas Grand Slam
(Taji Bulldobas Cosmopolitan X Bulldobas La Soprano)
JUN ERI 2
Kanjaras Sanson
(Wazazi Grand Crusader X Kanjaras Kianga)
JUN ERI 3
Behukai Cinnamon Twist
(Chaanrose Parting Shot X Manyatta Novas Surprise)
JUN EH 4
Behukai Chocolate King
(Chaanrose Parting Shot X Manyatta Novas Surprise)
JUN EH

Nuorten luokka
Bulldobas No Regrets
(Woodella Front Page News X Bulldobas Kito Kibibi)
NUO ERI 1
Bulldobas No Kidding
(Woodella Front Page News X Bulldobas Kito Kibibi)
NUO ERI 2
Ajibu Datz Me
(Avongara Msuko Of Brushy Run X Ajibu American Pie)
NUO EH 3
Hanishan Game Hunter
(Kanjaras Thanos Thibalt X Hanishan Titilayo Sharb)
NUO EH 4
Orange Pips Angeleyes
(Don Ekado X Ikelas Dafina)
NUO EH

Avoinluokka
Dark Skies Catcher in the Rye
(Mata Hauri Samuel X Mata Hauri Dark Skies Zinnia)
AVO EH 2
Dharian´s Sweet Determination
(Zindika Svengali Determinator Sc X Dharian´s Sweet Georgia Brown)
AVO EH 3
Dakarai Sana Sauda
(Bulldobas Phantom X Calypso Holiday Hot Fudge)
AVO EH 4
Lucky Swede´s Gold Demon
(Lucky Swede´s Moon Hunter X Kipenzi Corona Australis)
AVO EH

Valioluokka
Taji Bulldobas Cosmopolitan
(Taji´s Happy Hour X Taji´s Spice Girl)
VAL ERI 3
Kanjaras Timeus Theron
(Wazazi Tunza Gossip X Kanjaras Kianga)
VAL EH 4
Furahan Pukka Vimoto
(Pukkanut Midnight Sun X Pukkanut Dawn Chorus)
VAL EH
Sharaba Nobody´s Fool
(Sternhimmels Jobber Jochim X Helios Blaze O´Glory)
VAL poissa
Sternhimmels Fortunae Filius
(Sternhimmels Semper Felix X Sternhimmels Bene Benedicta)
VAL poissa

Veteraaniluokka
Kwanza´s Tiger No Sripe
(Sternhimmels Jobber Jochim X Zindika´s Danzanita)
VET ERI 1, ROP-veteraani

NARTUT

PN1 Afrikenji Hot Sumabreeze
(Bayenzi Jailhouse Rock X Helios Hot Chilli Pepper)
VAL ERI 1, CACIB, ROP
PN2 Furahan Pukka Vizuri
(Pukkanut Midnight Sun X Pukkanut Dawn Chorus)
VAL ERI 2, VACA
PN3 Sternhimmels Hodie Non Cras
(Sternhimmels O Doch Osman X Sternhimmels Carpe Diem)
AVO ERI 1, SERT
PN4 Sternhimmels In Dulci Iubilo
(Sundiata Pharaohs Puzzle X Sternhimmels Bene Benedicta)
JUN ERI 1, VASERT

Junioriluokka
Bulldobas Goldilocks
(Taji Bulldobas Cosmopolitan X Bulldobas La Soprano)
JUN ERI 2
Bulldobas Rockin' Redhead
(C-Quest Rhythm Riots Behukai X Bulldobas Kito Kibibi)
JUN ERI 3
Kanjaras Suzelle
(Wazazi Grand Crusader X Kanjaras Kianga)
JUN ERI 4
Kanjaras Sierra
(Wazazi Grand Crusader X Kanjaras Kianga)
JUN ERI
Bulldobas Goldie Rocks
(Taji Bulldobas Cosmopolitan X Bulldobas La Soprano)
JUN EH
Furahan Noeli Jazua
(Hanishan Tsehai O'Sharab X Furahan N'Gara Liwaza)
JUN EH
Sharaba Queen of Hearts
(C-Quest Rhythm Riots Behukai X Hanishan Titilayo Sharab)
JUN EH
Sharaba Royal Flush
(C-Quest Rhythm Riots Behukai X Hanishan Titilayo Sharab)
JUN EH
Sternhimmels In Optima Forma
(Sundiata Pharaohs Puzzle X Sternhimmels Bene Benedicta)
JUN EH
Behukai Coconut Ice
(Chaanrose Parting Shot X Manyatta Novas Surprise)
JUN poissa

Nuorten luokka
Bulldobas Dream Of Kenya
(Wazazi Grand Crusader X Bulldobas Kito Kenya)
NUO ERI 1
Samlet Symphonyoflove
(Sternhimmels O Doch Osman X Triad's Sweet Dream)
NUO EH 2
Dakarai Jamili Lina
(Jamila's Jamadari X Hanishan Sleeping Beauty)
NUO EH 3
BET Half On Eldorado At Sternhimmel
(Avongara Imba Tena X Terrarust N Beaubri 7th Heaven)
NUO EH 4

Valioluokka
Ajibu Chi Chiquitita
(Pukkanut Midnight Sun X Ajibu American Pie)
VAL ERI 3
Kanjaras Kianga
(Visakoivun Sesostris X Kwanza´s Tiger Eye)
VAL ERI 4
Sternhimmels Festina Lente
(Sternhimmels Semper Felix X Sternhimmels Bene Benedicta)
VAL EH
Sternhimmels Femina Floreat
(Sternhimmels Semper Felix X Sternhimmels Bene Benedicta)
VAL poissa

Veteraaniluokka
Pukkanut Dawn Chorus
(Pukkanut Reveille On Ice X Pukkanut Hot Gossip)
VET ERI 1, VSP-veteraani
Furahan Swala
(Horsleys Sir After Daktar X Furahan Iringa)
VET EH 2
Kasvattajaluokka
kennel Kanjaras 1 KP, ROP-ja BIS2-kasvattajaryhmä
kennel Sternhimmels 2 KP
kennel Furahan 3 KP