Lahti KV 29.4.2007


Tuomari: Annukka Paloheimo (Suomi)
(10 urosta + 11 narttua)

ROP Sternhimmels Femina Floreat
VSP Sternhimmels Fortunae Filius

ROP-veteraani Furahan Swala
VSP-veteraani Sternhimmels Nomen Est Omen

ROP-kasvattajaryhmä kennel Sternhimmels



UROKSET

PU1 Sternhimmels Fortunae Filius
(Sternhimmels Semper Felix X Sternhimmels Bene Benedicta)
VAL ERI 1, CACIB, VSP
PU2 Furahan Pukka Vimoto
(Pukkanut Midnight Sun X Pukkanut Dawn Chorus)
AVO ERI 1, SERT, FIN MVA, VACA
PU3 Bulldobas Finnish Flutesong
(Klassic's Rudy Toot Flutesong X Pepparson's Uzuri Bulldobas)
NUO ERI 1, VASERT
PU4 Kanjaras Timeus Theron
(Wazazi Tunza Gossip X Kanjaras Kianga)
VAL ERI 2

Junioriluokka
Linnanportin Adhafera
(Pepparson's Little Twister X Kanjaras Zoelefu)
JUN ERI 1
Orange Pips Angeleyes
(Don Ekado X Ikelas Dafina)
JUN POISSA

Nuortenluokka
Sternhimmels Hic Finis Fandi
(Sternhimmels O Doch Osman X Sternhimmels Carpe Diem)
NUO ERI 2
Asafa Alto Palena
(Kanjaras Thanos Tibalt X Furahan Habibu Haiba)
NUO EH 3
Ajibu Datz Me
(Avongara Msuko Of Brushy Run X Ajibu American Pie)
NUO H

Avoinluokka
Pepparson's Nutty Bakari
(Furahan Fukuto X Bulldobas Nutty Naomi)
AVO H

Veteraaniluokka
Sternhimmels Nomen Est Omen
(Sternhimmels Ich Bin's X Azenda Dreamtime)
VET ERI 1, VSP-veteraani

NARTUT

PN1 Sternhimmels Femina Floreat
(Sternhimmels Semper Felix X Sternhimmels Bene Benedicta)
VAL ERI 1, CACIB, ROP
PN2 Bulldobas La Scala
(Bulldobas Kito Kayin X Afrikenji Kisaria)
VAL ERI 2, VACA
PN3 Samlet Symphonyoflove
(Sternhimmels O Doch Osman X Triad's Sweet Dream)
JUN ERI 1, SERT
PN4 Sternhimmels Hodie Non Cras
(Sternhimmels O Doch Osman X Sternhimmels Carpe Diem)
NUO ERI 1, VASERT

Junioriluokka
Kanjaras Nairobi Noon
(Taji Bulldobas Cosmopolitan X Kanjaras Familia Fanikio)
JUN EH 2

Nuorten luokka
Furahan Elewa Nadra
(Wordsworth Love'n Gossips X Furahan Habibu Elewa)
NUO ERI 2

Avoinluokka
Ajibu Cool Cat
(Pukkanut Midnight Sun X Ajibu American Pie)
AVO ERI 1
Furahan Pukka Vizuri
(Pukkanut Midnight Sun X Pukkanut Dawn Chorus)
AVO ERI 2

Valioluokka
Ajibu Billie Jean
(Tamsala Rocket Socks X Sternhimmels Quinta Essentia)
VAL ERI 3
Sternhimmels Festina Lente
(Sternhimmels Semper Felix X Sternhimmels Bene Benedicta)
VAL ERI 4

Veteraaniluokka
Furahan Swala
(Horsleys Sir After Daktar X Furahan Iringa)
VET ERI 1, ROP-veteraani
Kasvattajaluokka
kennel Sternhimmels 1 KP, ROP-kasvattajaryhmä
kennel Furahan 2 KP