Hestra (Ruotsin Basenjikerhon erikoisnäyttely) 17.6.2000


Tuomari E.A. 'Bunty' Bowers (Iso-Britannia)
(19 pentua + 22 urosta + 36 narttua)

BIS Liljeborg's Chachanel of Pumba
VSP Lui Rosso

BIS-pentu Belle-Puma

BIS-veteraani Bokoto Nile Black Tiger
VSP-veteraani Maya-Mayi

BIS-kasvattajaryhmä
kennel Sternhimmels

BIS-jälkeläisryhmä Maya-Mayi



PENNUT
UROKSET
(4-6 kk)
Kitutu Meeko
(Faraoland Luxor Out Of Africa X Wamba's N'Pina Colada)
PEK 1 KP, VSP-pentu
(4-6 kk)
Peter-Panter
(Sternhimmels Quid Novi X Tahzu's Miranda)
PEK 2
Thelonius-Monk
(Sternhimmels Quid Novi X Tahzu's Miranda)
PEK 3

PENNUT
UROKSET
(6-9 kk)
Kasenyi Fumba af Masai
(Masai Warrior Out Of Afica X Kasenyi Amadi)
PEK 1 KP, ROP-pentu
(6-9 kk)
Senjisfinx Gondolin
(Lucky Swede's Mr Simon X Senjisfinx Donnamira)
PEK 2
M Wami's Bakari
(Bokoto Nile Black Tiger X Faraoland Nile Wild Chikari)
PEK 3
M Wami's Daren
(Bokoto Nile Black Tiger X Faraoland Nile Wild Chikari)
PEK 4
SunTribe's Naboo
(Liljeborg's Chanton Of Imagine X Faraoland Nile Wild Jiddah)
PEK 5
Senjisfinx Gandalf
(Lucky Swede's Mr Simon X Senjisfinx Donnamira)
PEK ei sij.

PENNUT
NARTUT
(4-6 kk)
Belle-Puma
(Sternhimmels Quid Novi X Tahzu's Miranda)
PEK 1 KP, ROP-pentu
(4-6 kk), BIS-pentu
Kitutu Flit
(Faraoland Luxor Out Of Africa X Wamba's N'Pina Colada)
PEK 2

PENNUT
NARTUT
(6-9 kk)
Senjisfinx Goreza
(Lucky Swede's Mr Simon X Senjisfinx Donnamira)
PEK 1 KP, VSP-pentu
(6-9 kk)
Kasenyi Fianga af Masai
(Masai Warrior Out Of Afica X Kasenyi Amadi)
PEK 2 KP
SunTribe's Alderaan
(Liljeborg's Chanton Of Imagine X Faraoland Nile Wild Jiddah)
PEK 3
Kasenyi Fadhili af Masai
(Masai Warrior Out Of Afica X Kasenyi Amadi)
PEK 4
SunTribe's Malastare
(Liljeborg's Chanton Of Imagine X Faraoland Nile Wild Jiddah)
PEK 5
M Wami's Amadika
(Bokoto Nile Black Tiger X Faraoland Nile Wild Chikari)
PEK ei sij.
SunTribe's Coruscant
(Liljeborg's Chanton Of Imagine X Faraoland Nile Wild Jiddah)
PEK ei sij.
SunTribe's Tatooine
(Liljeborg's Chanton Of Imagine X Faraoland Nile Wild Jiddah)
PEK ei sij.

UROKSET
PU1 Lui Rosso
(Vicita's Singing in the Storm X Ridderen's Ritwa)
VAL 1 SA, VSP
PU2 Kofi Kaloke
(Faraoland Nile Wild Ituri X Tahzu's Miranda)
NUO 1/1 SA, SERT
PU3 Senjisfinx Erebor
(Faraoland Hadyiah Out Of Africa X Senjisfinx Aniara)
AVO 1/1 SA
PU4 Yulara Fulared Fagus
(Furahan Lebeka Latifu X Maya-Mayi)
VAL 2 SA
PU5 Faraoland Luxor Out Of Africa
(Hot Stuff Out of Africa X Faraoland Nile Wild Bambuti)
VAL 3 SA
Junioriluokka
Faraoland Nile Wild Oman
(Hot Stuff Out of Africa X Faraoland Nile Wild Bambuti)
JUN 1/1 SA
Nuortenluokka
Zannaviken's Zoogin Von Mr Simon
(Lucky Swede's Mr Simon X Azania's Isabella)
NUO 1/2 SA
Sternhimmels Semper Felix
(Sternhimmels Graf Gabriel X Sternhimmels Nochmals Nomi)
NUO 1/3 KP
Vicita's Zoom In The Line
(Masai Warrior Out Of Africa X Vicita's Starshot)
NUO 1/4 KP
Bashiri-Afya
(Rathje Changanatamu X Kibushi Nevertheless)
NUO 2
Faraoland Nile Wild Nasser
(Faraoland Hadyiah Out Of Africa X Indian Summer Out Of Africa)
NUO 2
Faraoland Nile Wild Nebukadnessar
(Faraoland Hadyiah Out Of Africa X Indian Summer Out Of Africa)
NUO 2
Faraoland Nile Wild Mahatma
(Sternhimmels Nomen Est Omen X Faraoland Nile Wild Fataki)
NUO 3
Avoin luokka
Lucky Swede's Tri Carlie-Can
(Ngoros Aka-Kimya X Clara)
AVO 1/2
Liljeborg's Chaben Of Idol
(Idol Out Of Africa X Wamba's N'Cha-Cha)
AVO 1/3
Mbwa's Big Bwana
(Kenzongo's Kinongo X Senjisfinx Semiramis)
AVO 1/4
Valioluokka
Sternhimmels Quid Novi
(Hot Stuff Out of Africa X Sternhimmels Nubische Nia)
VAL 4 SA
M Wami's Tatu
(Bokoto Nile Star Voyager X Faraoland Nile Wild Chikari)
VAL 5 SA
Yulara Purple Chief
(Yulara Fulared Fagus X Yulara Desert Pea)
VAL ei sij.
Faraoland Nile Wild Ituri
(Bokoto Nile Star Voyager X Bokoto Nile Gosimer Glowlim)
VAL ei sij.
Faraoland Lumumba Out Of Africa
(Hot Stuff Out of Africa X Faraoland Nile Wild Bambuti)
VAL ei sij.
Veteraaniluokka
Bokoto Nile Black Tiger
(GB MVA Bokoto Nile Tattoo X Bokoto Nile Red Imp)
VET 1 KP, BIS-veteraani

NARTUT
PN1 Liljeborg's Chachanel Of Pumba
(Kitutu Pumba X Wamba's N'Cha-Cha)
NUO 1/1 SA, SERT, BIS
PN2 Maya-Mayi
(Kampala Shaaka X Yulara Anemone)
VET 1 SA, VSP-veteraani
PN3 Sternhimmels Ultra Valorem
(Goldraisin Enzi X Sternhimmels Optimaler Opal)
JUN 1/1 SA
PN4 Yulara Yukon Gold
(Yulara Fulared Fagus X Yulara Desert Pea)
AVO 1/1 SA
PN5 Kitutu Zarabi
(M Wami's Tatu X Wamba's N'Pina Colada)
VAL 1 SA
Junioriluokka
Faraoland Nile Wild Ono
(Hot Stuff Out of Africa X Faraoland Nile Wild Bambuti)
JUN 1/2 KP
Faraoland Nile Wild Omahira
(Hot Stuff Out of Africa X Faraoland Nile Wild Bambuti)
JUN 3
Nuortenluokka
Yulara Gwai Gulli-Maya
(Bulldobas Whipper-Snapper X Maya-Mayi)
NUO 1/2 SA
Yulara Gwai Galah
(Bulldobas Whipper-Snapper X Maya-Mayi)
NUO 1/3 KP
Zannaviken's Zabine Von Mr Simon
(Lucky Swede's Mr Simon X Azania's Isabella)
NUO 1/4 KP
Faraoland Nile Wild Medea
(Sternhimmels Nomen Est Omen X Faraoland Nile Wild Fataki)
NUO 1/5 KP
Zannaviken's Ziinja Von Mr Simon
(Lucky Swede's Mr Simon X Azania's Isabella)
NUO 1
Faraoland Nile Wild Mallawi
(Sternhimmels Nomen Est Omen X Faraoland Nile Wild Fataki)
NUO 2
Faraoland Nile Wild Nimba
(Faraoland Hadyiah Out Of Africa X Indian Summer Out Of Africa)
NUO 2
Kasenyi Ensenji Surprise Af Masai
(Masai Warrior Out Of Africa X Mapiembi)
NUO 2
Senjisfinx Fortuna
(Senjisfinx Ariel X Senjisfinx Donnamira)
NUO 2
Zannaviken's Zelwelina af Kahlua
(Wamba's N'Kahlua X Zannaviken's Zimone)
NUO 2
Senjisfinx Felicia
(Senjisfinx Ariel X Senjisfinx Donnamira)
NUO 3
Avoin luokka
Senjisfinx Elysia
(Faraoland Hadyiah Out Of Africa X Senjisfinx Aniara)
AVO 1/2
Mbwa's Dreaming Dumisha Of Wazazi
(Wazazi Made Of Gold X Senjisfinx Semiramis)
AVO 1/3
Sternhimmels Rose Bengale
(M Wami's Tatu X Sternhimmels Liebe Lenore)
AVO 1/4
Lucky Swede's Chrismas-Girl
(Idol Out Of Africa X Clara)
AVO 1/5
Valioluokka
Faraoland Lucia Out Of Africa
(Hot Stuff Out of Africa X Faraoland Nile Wild Bambuti)
VAL 2 SA
Wazazi Perfect Dream
(Borasus Son Over Morocco X Wazazi Silver Jubilee)
VAL 3 SA
Vicita's Starshot
(Imagine Out Of Africa X Ridgeland's Famas Fanta)
VAL 4 SA
Faraoland Nile Wild Ilah
(Bokoto Nile Star Voyager X Bokoto Nile Gosimer Glowlim)
VAL 5 SA
Miss Amazing's Azmara
(Yulara Fulared Friscus X Mbwa's Amazing Grace)
VAL ei sij.
M Wami's Sita
(Bokoto Nile Black Tiger X Faraoland Nile Wild Chikari)
VAL ei sij.
Senjisfinx Aniara
(Senjisfinx Samiel X Shantari's Belladonna)
VAL ei sij.
Senjisfinx Donnamira
(Koriander's Wimbio X Senjisfinx Undine)
VAL ei sij.
Wamba's N'Pina Colada
(Ridderen's Maximilliam X Ngashi Azenda)
VAL ei sij.
Yulara Desert Pea
(S&N MVA Kampala Shaaka X S MVA Yulara Rosina)
VAL ei sij.
Veteraaniluokka
Lowanna
(Kampala Shaaka X Yulara Anemone)
VET 2 KP
Azania's Isabella
(Bokoto Nile Black Tiger X Azania's Isadora)
VET 3 KP
Wamba's N'Lone Star
(Azenda Gull X Wamba's N'Wanaki)
VET 4 KP
Mapiembi
(Azenda Gull X Azenda Necklet)
VET 5 KP
Kasvattajaluokka
kennel Sternhimmels 1 KP, BIS-kasvattaryhmä
kennel Faraoland 2 KP
kennel Yulara 3 KP
kennel Zannaviken's 4 KP
Jälkeläisluokka
Maya-Mayi 1 KP, BIS-jälkeläisryhmä