Hokksund (Norjan Basenjikerhon erikoisnäyttely) 4.6.2000


Tuomari Marianne Klinkowski (USA)
(13 pentua + 15 urosta + 19 narttua)

BIS Faraoland Nile Wild Oman
VSP Bulldobas Superfine Juel

BIS-pentu Azania's Catch A Star Over Kabongo
VSP-pentu Modesty Minx

BIS-veteraani Maya-Mayi
VSP-veteraani Lysebo's Avold

BIS-kasvattajaryhmä
kennel Faraoland

BIS-jälkeläisryhmä Vicita's Starshot



PENNUT
UROKSET
(4-6 kk)
Azania's Catch A Star Over Kabongo
(Kwanza's Tiger Shark X Azania's Isetta)
PEK 1 KP, BIS-pentu
Azania's Blue Burry
(Azania's Moonraker Over Kiambi X Cilla Shaaka)
PEK 2
Azania's Stargazer From Kirundu
(Kwanza's Tiger Shark X Azania's Isetta)
PEK 3
Vicita's Afternoon Surprise
(Tahzu's Lysander X Watzikima's Black Vicita)
PEK 4
Azania's Stardust Above Kwango
(Kwanza's Tiger Shark X Azania's Isetta)
PEK 5
Azania's Starry Evening In Kongo
(Kwanza's Tiger Shark X Azania's Isetta)
PEK ei sij.
Azania's Twinkle Star Above Kigango
(Kwanza's Tiger Shark X Azania's Isetta)
PEK ei sij.
Vicita's All Time
(Tahzu's Lysander X Watzikima's Black Vicita)
PEK ei sij.

PENNUT
NARTUT
(4-6 kk)
Modesty Minx
(Sternhimmels Quid Novi X Tahzu's Miranda)
PEK 1 KP, VSP-pentu
Azania's Welcome To My World
(Azania's Ilion X Azania's Irabella)
PEK 2
Azania's Jasmine
(Azania's Moonraker Over Kiambi X Cilla Shaaka)
PEK 3
Azania's Waltzing Mathilda
(Azania's Ilion X Azania's Irabella)
PEK 4
Vicita's Any Time
(Tahzu's Lysander X Watzikima's Black Vicita)
PEK 5

UROKSET
PU1 Faraoland Nile Wild Oman
(Hot Stuff Out of Africa X Faraoland Nile Wild Bambuti)
JUN 1/1 KP, VL 1, SERT, BIS
PU2 Faraoland Luxor Out Of Africa
(Hot Stuff Out of Africa X Faraoland Nile Wild Bambuti)
VAL 1 SA
PU3 Bulldobas Whipper-Snapper
(Bulldobas Wee Woodstock X Borasus Juel of the Sun)
VAL 2 SA
PU4 Lui Rosso
(Vicita's Singing in the Storm X Ridderen's Ritwa)
VAL 3 SA
PU5 Kofi Kaloke
(Faraoland Nile Wild Ituri X Tahzu's Miranda)
NUO 1/1 KP, VL 2 SA
Nuortenluokka
Vicita's Zoom In The Line
(Masai Warrior Out Of Africa X Vicita's Starshot)
NUO 1/2 KP, VL 3 SA
Vicita's X-Cellency Mr Black Beauty
(Vicita's Surprise Via France X Watzikima's Black Vicita)
NUO 1/3 KP, VL 4
Vicita's Zingo
(Masai Warrior Out Of Africa X Vicita's Starshot)
NUO 1/4
Zimo Danganer
(M Wami's Tatu X Ridderen's Ritwa)
NUO 1/5
Vicita's Zappy Little Boy
(Masai Warrior Out Of Africa X Vicita's Starshot)
NUO 2
Avoin luokka
Yulara Fulared Fagus
(Furahan Lebeka Latifu X Maya-Mayi)
AVO 1, VL 5
Yulara Purple Chief
(Yulara Fulared Fagus X Yulara Desert Pea)
AVO 1
Ridgeland's Handsome Clyde
(Faraoland Nile Wild Dekese X Watzikima's Fama)
AVO EVA
Watzikima's Simba Moke M'Koi
(Jamila's Madahiro Re X Watzikima's Black Vicita)
AVO EVA
Veteraaniluokka
Lysebo's Avold
(Watzikima's Gobi X Lysebo's Evergood Emy)
VET 1/1 SA, VSP-veteraani

NARTUT
PN1 Bulldobas Superfine Juel
(Sternhimmels Nomen Est Omen X Borasus Juel of the Sun)
NUO 1/1 KP, VL 1, SERT, VSP
PN2 Vicita's Starshot
(Imagine Out Of Africa X Ridgeland's Famas Fanta)
VAL 1 SA
PN3 Faraoland Lucia Out Of Africa
(Hot Stuff Out of Africa X Faraoland Nile Wild Bambuti)
VAL 2 SA
PN4 Maya-Mayi
(Kampala Shaaka X Yulara Anemone)
VET 1/1 SA, BIS-veteraani
PN5 Vicita's Zolo The Second
(Masai Warrior Out Of Africa X Vicita's Starshot)
NUO 1/2 KP, VL 2 SA
Junioriluokka
Faraoland Nile Wild Omahira
(Hot Stuff Out of Africa X Faraoland Nile Wild Bambuti)
JUN 1/1 KP
Nuortenluokka
Faraoland Nile Wild Mallawi
(Sternhimmels Nomen Est Omen X Faraoland Nile Wild Fataki)
NUO 1/3 KP, VL 3 SA
Ridgeland's Joharas Yma Sumac
(Watzikima's Cekko Reidar X Ridgeland's Famas Johara)
NUO 1/4
Kasenyi Ensenji Surprise Af Masai
(Masai Warrior Out Of Africa X Mapiembi)
NUO 1/5
Avoin luokka
Borasus Jus Kissthis
(Lomar Ex Traordinare X Borasus Pride of Africa)
AVO 1, SA
Azania's Isetta
(Azania's Ilario X Azania's Isadora)
AVO 1
Goya Jamareg
(Vicita's Singing In The Storm X Ridderen's Ritwa)
AVO 1
Jeanette
(Puka's Benji X Ridderen's Ritwa)
AVO 1
Vicita's Wish Me Luck
(Ridgeland's Snoopy The Bandit X Ridgeland's Famas Fanta)
AVO 1
Yulara Desert Pea
(Kampala Shaaka X Yulara Rosina)
AVO 1
Valioluokka
Carmen Cita
(Azania's Impala X Katrine av Vålandy)
VAL 3 SA
Veteraaniluokka
Ridgeland's Famas Kinzo
(Azenda Gull X Watzikima's Fama)
VET 1/2 SA
Watzikima's Fama
(Lysebo's Dino The Star X Tahzu's Red Rosebud)
VET 1/3 SA
Mapiembi
(Azenda Gull X Azenda Necklet)
VET 1/4 SA
Kasvattajaluokka
kennel Faraoland 1 KP, BIS-kasvattaryhmä
H. Vormedal ei esitetä
kennel Vicita's ei esitetä
kennel Yulara ei esitetä
Jälkeläisluokka
Vicita's Starshot 1 KP, BIS-jälkeläisryhmä