Ratakoetulokset 2023

Tampere 27.5.2023
ylituomari Kimmo Salmi

 

sijoitus 280 m
1 Wazazi Tempting Fate 25.40
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)
2 Ajibu Queenie Wahines Papaya 25.87
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)

Helsinki 31.5.2023
Kesälesken iltajuoksut, Helsingin Seudun kennelpiiri ry:n mestaruus 2023 ja sijoituskilpailu
ylituomari Sami Kytömäki

 

sijoitus 350 m
1 Hanishan Choco-Holic’s Daydream 30.86 SERTK HSKP I
(Hanishan Bowwow Wow x Hanishan Fun Factory)
2 Wazazi Tempting Fate 31.31 HSKP II
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)
3 Perrada Unican Revontuli 32.05 HSKP III
(Yulara Osomo x Perrada Unican Lady In Red)

sijoitus 280 m, veteraanit
1 Ajibu Quizz Kid 25.15
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
2 Ajibu Que Rico 25.60
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
3 Nature’s Masterpiece In Your Eyes 27.60
(Echo Of Dreams Afrikata x Nature’s Masterpiece Catch Me If U Can)

sijoitus 280 m
1 Heriaheri Money In My Pocket 24.16 SERTK
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)
2 Dumiland The Missing Link 25.05
(Itury Puzzle Innuendo x Queen of Dumiland Afrikata)

Helsinki 10.6.2023
Tähtisprintteri 2023 ja sijoituskilpailu
ylituomari Tiina Flytström


TS-23 alkuerä 280 m
1 Fortuna Numa O’Sunshine 24.85
(Congo Line Body Language x Fortuna Numa El Khala)
2 Perrada Unican Origin Of Species 25.28
(Orange Pips Codename Kyril x Perrada Unican Joy Of Existence)
– Fortuna Numa Old Legend disk
(Congo Line Body Language x Fortuna Numa El Khala)

TS-23 alkuerä 280 m
1 Heriaheri Money In My Pocket 24.81
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)
2 Wazazi Tempting Fate 24.82
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)
3 Ajibu Que Rico 25.50
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
– Fortuna Numa Harris suljettu, ELL
(Intellektual Alisina Zvezdochka x Oliviya Midnight Fantasy)

TS-23 finaali 280 m
1 Fortuna Numa O’Sunshine 24.89 TS-23
(Congo Line Body Language x Fortuna Numa El Khala)
2 Heriaheri Money In My Pocket 24.92
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)
3 Wazazi Tempting Fate 24.93
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)
4 Perrada Unican Origin Of Species 25.29
(Orange Pips Codename Kyril x Perrada Unican Joy Of Existence)
5 Ajibu Que Rico 25.36
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)

sijoitus 280 m
1 Hanishan Choco-Holic’s Daydream 24.32 SERTK
(Hanishan Bowwow Wow x Hanishan Fun Factory)
2 Afrikan Laminam Badass Brienne Of Tarth 25.02
(Hanishan Bowwow Wow x B’Hanishan True African Laminam)

sijoitus 350 m
1 Dumiland The Missing Link 31.12
(Itury Puzzle Innuendo x Queen of Dumiland Afrikata)
– Bulldobas You Got It Babe disk
(Bubbling Under Bollinger x Bulldobas Francesca)

 

 

 

 

 

Kuva: Antti Ruotsalo
Tampere 17.6.2023
ylituomari Sami Kytömäki

 

sijoitus 280 m
1 Dumiland The Missing Link 25.48
(Itury Puzzle Innuendo x Queen of Dumiland Afrikata)
2 Ajibu Que Rico 25.68
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)

sijoitus 350 m
1 Heriaheri Money In My Pocket 30.45 SERTK
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)
2 Nature’s Masterpiece Jolly Roger 36.39
(I’m On A Mission Afrikata x Kimwitu’s Carmen)

Oulu 23.6.2023
Juhannus Race 2023
ylituomari Jyrki Ruotsalainen

 

Juhannus Race alkuerä 280 m 24.50 SERTK
1 Hanishan Choco-Holic’s Daydream
(Hanishan Bowwow Wow x Hanishan Fun Factory)
2 Wazazi Tempting Fate 25.23
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)

Juhannus Race finaali 280 m
1 Hanishan Choco-Holic’s Daydream 24.86
(Hanishan Bowwow Wow x Hanishan Fun Factory)
2 Wazazi Tempting Fate 26.02
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)

Oulu 24.6.2023
ylituomari Jyrki Ruotsalainen

 

sijoitus 280 m
1 Hanishan Choco-Holic’s Daydream 24.70 SERTK FI KVA-VIR
(Hanishan Bowwow Wow x Hanishan Fun Factory)
2 Wazazi Tempting Fate 25.32
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)

sijoitus 350 m
1 Hanishan Choco-Holic’s Daydream 31.50
(Hanishan Bowwow Wow x Hanishan Fun Factory)
2 Wazazi Tempting Fate 31.93
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)

Tampere 15.7.2023
ylituomari Jari Heikkinen
Suomen Basenjit ry:n rata- ja veteraaniratamestaruus 2023 ja sijoituskilpailu

 


SuBa M-23 350 m
1 Ajibu Queenie Wahines Papaya 31.01 SuBa M-23
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
2 Heriaheri Money In My Pocket 31.03 SuBa M-23
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)
3 Ajibu Que Rico 32.15
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
4 Nature’s Masterpiece Jolly Roger 35.98
(I’m On A Mission Afrikata x Kimwitu’s Carmen)

SuBa VM-23 280 m
1 Ajibu Quizz Kid 24.65 SERTK SuBa VM-23
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
2 Ajibu Que Rico 25.34
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
3 Nature’s Masterpiece In Your Eyes 27.30
(Echo Of Dreams Afrikata x Nature’s Masterpiece Catch Me If U Can)

sijoitus 280 m
1 Wazazi Tempting Fate 25.11
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)
2 Dumiland The Missing Link 25.15
(Itury Puzzle Innuendo x Queen of Dumiland Afrikata)

Suomen Basenjit ry:n ratamestaruus 2023
Kuva: Sanna Kortelainen
Suomen Basenjit ry:n veteraaniratamestaruus 2023
Kuva: Sanna Kortelainen
Helsinki 19.7.2023
Kartanon Kannu 2023, HVK ry:n rata- ja veteraaniratamestaruus 2023 ja sijoituskilpailu
ylituomari Pentti Örn

Kartanon Kannu 350 m
1 Fortuna Numa O’Sunshine 31.22
(Congo Line Body Language x Fortuna Numa El Khala)
2 Ajibu Quizz Kid 31.28
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
3 Fortuna Numa Old Legend 31.70
(Congo Line Body Language x Fortuna Numa El Khala)
4 Nature’s Masterpiece Jolly Roger 36.02
(I’m On A Mission Afrikata x Kimwitu’s Carmen)

Erikoiskilpailu, ei kv-aikaa, 280 m
1 Dumiland The Missing Link 24.73
(Itury Puzzle Innuendo x Queen of Dumiland Afrikata)
2 Nature’s Masterpiece In Your Eyes 26.71
(Echo Of Dreams Afrikata x Nature’s Masterpiece Catch Me If U Can)

sijoitus 280 m
1 Perrada Unican Revontuli 24.61 SERTK
(Yulara Osomo x Perrada Unican Lady In Red)
2 Sunhunting Solitaire Prince 25.65
(Yulara Quickthorn x Hi-Lite Because I Can)

sijoitus 350 m
1 Hanishan Choco-Holic’s Daydream 30.76 SERTK
(Hanishan Bowwow Wow x Hanishan Fun Factory)
2 Afrikan Laminam Badass Brienne Of Tarth 31.25
(Hanishan Bowwow Wow x B’Hanishan True African Laminam)

Hyvinkää 25.7.2023
ylituomari Sami Kytömäki

 

sijoitus 280 m
1 Fortuna Numa Love Song 25.93
(Itury Puzzle Talented Carl to Winner Time x Fortuna Numa Gavana)
2 Fortuna Numa Labibi 28.47
(Itury Puzzle Talented Carl to Winner Time x Fortuna Numa Gavana)

sijoitus 350 m
1 Fortuna Numa Love Song 32.80
(Itury Puzzle Talented Carl to Winner Time x Fortuna Numa Gavana)
2 Fortuna Numa Labibi 35.66
(Itury Puzzle Talented Carl to Winner Time x Fortuna Numa Gavana)

Helsinki 30.7.2023
ylituomari Anu Lehto

 

sijoitus 350 m
1 Heriaheri Money In My Pocket 30.47 SERTK
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)
2 Ajibu Que Rico 31.54
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)

sijoitus 280 m
1 Dumiland The Missing Link 24.43 SERTK
(Itury Puzzle Innuendo x Queen of Dumiland Afrikata)
2 Nature’s Masterpiece In Your Eyes 26.56
(Echo Of Dreams Afrikata x Nature’s Masterpiece Catch Me If U Can)

Hyvinkää 5.8.2023
Suomen Ratamestaruus 2023
ylituomari Mika Savolainen

 

SRM-23 1. alkuerä 350 m
1 Hanishan Choco-Holic’s Daydream 31.33
(Hanishan Bowwow Wow x Hanishan Fun Factory)
2 Perrada Unican Revontuli 32.67
(Yulara Osomo x Perrada Unican Lady In Red)
3 Sunhunting Solitaire Prince 33.23
(Yulara Quickthorn x Hi-Lite Because I Can)
– Ajibu Que Rico disk
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)

SRM-23 1. alkuerä 350 m
1 Ajibu Queenie Wahines Papaya 31.18
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
2 Perrada Unican Origin Of Species 32.75
(Orange Pips Codename Kyril x Perrada Unican Joy Of Existence)
– Heriaheri Money In My Pocket disk
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)

SRM-23 A-finaali 350 m
1 Perrada Unican Revontuli 31.98 SRM-23
(Yulara Osomo x Perrada Unican Lady In Red)
2 Sunhunting Solitaire Prince 33.10
(Yulara Quickthorn x Hi-Lite Because I Can)
3 Perrada Unican Origin Of Species 33.16
(Orange Pips Codename Kyril x Perrada Unican Joy Of Existence)
– Ajibu Queenie Wahines Papaya disk
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
– Hanishan Choco-Holic’s Daydream disk
(Hanishan Bowwow Wow x Hanishan Fun Factory)

Oulu 12.8.2023
Veteraaniratamestaruus 2023
ylituomari Jyrki Ruotsalainen


VRM-23 280 m
1 Ajibu Queenie Wahines Papaya 24.74 VRM-23
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
2 Ajibu Quizz Kid 25.05
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)

VMR-23 Ajibu Queenie Wahines Papaya
Oulu 13.8.2023
ylituomari Jyrki Ruotsalainen

sijoitus 280 m
1 Ajibu Queenie Wahines Papaya 25.20
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
2 Wazazi Tempting Fate 25.28
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)

sijoitus 350 m
1 Ajibu Queenie Wahines Papaya 32.20
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
2 Wazazi Tempting Fate 32.32
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)

Helsinki 16.8.2023
HVK-Cup ja sijoituskilpailu
ylituomari Anu Lehto

HVK-Cup 350 m
1 Ajibu Quizz Kid 31.26 HVK-Cup I
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
2 Perrada Unican Revontuli 32.06 HVK-Cup II
(Yulara Osomo x Perrada Unican Lady In Red)
– Dumiland The Missing Link disk
(Itury Puzzle Innuendo x Queen of Dumiland Afrikata)

sijoitus 280 m
1 Perrada Unican Origin Of Species 24.83
(Orange Pips Codename Kyril x Perrada Unican Joy Of Existence)
2 Perrada Unican Revontuli 25.55
(Yulara Osomo x Perrada Unican Lady In Red)

sijoitus 350 m
1 Fortuna Numa O’Sunshine 31.22
(Congo Line Body Language x Fortuna Numa El Khala)
2 Fortuna Numa Old Legend 31.72
(Congo Line Body Language x Fortuna Numa El Khala)
– Fortuna Numa Love Song disk
(Itury Puzzle Talented Carl to Winner Time x Fortuna Numa Gavana)

Hyvinkää 27.8.2023
ylituomari Marko Pitkäkaski

 

sijoitus 280 m
1 Heriaheri Money In My Pocket 25.22
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)
2 Ajibu Que Rico 25.76
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)

Turku 2.9.2023
Turku Cup 2023, Varsinais-Suomen kennelpiirin mestaruus ja sijoituskilpailu
ylituomari Janne Hietanen

 


Turku Cup, 1. aikajuoksu, 280 m
1 Heriaheri Money In My Pocket 25.40
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)
2 Nature’s Masterpiece Jolly Roger 28.20 KPM I
(I’m On A Mission Afrikata x Kimwitu’s Carmen)

Turku Cup, 2. aikajuoksu, 280 m
1 Heriaheri Money In My Pocket 25.40 Turku Cup I
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)
2 Nature’s Masterpiece Jolly Roger 28.01 Turku Cup II
(I’m On A Mission Afrikata x Kimwitu’s Carmen)

sijoitus 280 m
1 Afrikan Laminam Badass Brienne Of Tarth 25.64
(Hanishan Bowwow Wow x B’Hanishan True African Laminam)
2 Wazazi Tempting Fate 25.84
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)

Tampere 16.9.2023
Juoksukuninkuus 2023
ylituomari Jari Heikkinen

 

JK-23 alkuerä 350 m
1 Ajibu Queenie Wahines Papaya 31.33
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
2 Nature’s Masterpiece Jolly Roger 34.31
(I’m On A Mission Afrikata x Kimwitu’s Carmen)

JK-23 alkuerä 350 m
1 Ajibu Quizz Kid 31.08
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
2 Wazazi Tempting Fate 31.60
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)

JK-23 finaali 350 m
1 Ajibu Quizz Kid 30.87 SERTK JK-23
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
2 Wazazi Tempting Fate 31.60
(Akuaba N Eldorado Time Traveller x Wazazi The Wow Factor)
3 Ajibu Queenie Wahines Papaya 31.69
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
4 Nature’s Masterpiece Jolly Roger 34.31
(I’m On A Mission Afrikata x Kimwitu’s Carmen)

 

Juoksukuninkuus 2023
Kuva: Ben Roimola
Hyvinkää 24.9.2023
ylituomari Päivi Kulmala

sijoitus 350 m
1 Aisas 31.68
(Teodor Amber’s Song x Kashmir Mafia Afrikata)
2 Hi-Lite Because I Can 34.63
(Doberguard’s Black Strong Mocca x Hi-Lite Rumour Has It)