Näyttelyt: tulokset ja arvostelut Suomesta

Vuosi 2021

Kansainväliset (KV), Nord-näyttelyt (NORD), kaikkien rotujen (KR) näyttelyt sekä ryhmänäyttelyt (RN)

Kesäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
paikalla
 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
arvostelut
 
13.6.
 
Alavus
 
KR (0 + 2 + 5)
 
Elina Haapaniemi
 
Tulokset
 
19.6.
 
Reisjärvi
 
RN 5/6 & 7/8 (0 + 2 + 1)
 
Elina Haapaniemi
 
Tulokset
 
Arvostelut
 
Heinäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
paikalla
 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
arvostelut
 
3.7.
 
Raasepori
 
erikoisnäyttely (17 + 19 + 14)
 
Esa Ruotsalainen
 
Tulokset
 
Arvostelut
 
3.7.
 
Tuusniemi
 
RN 1/2 & 5/10 (0 + 1 + 4)
 
Mari Lackman
 
Tulokset
 
3.7.
 
Virolahti
 
RN 1/5 & 9/10 (1 + 2 + 2)
 
Saija Juutilainen
 
Tulokset
 
4.7.
 
Rantasalmi
 
KR (2 + 2 + 0)
 
Kalvo Kriisk, Viro
 
Tulokset
 
4.7.
 
Mustasaari
 
RN 3/4 & 5/6 (1 + 0 + 1)
 
Mari Lackman
 
Tulokset
 
10.7.
 
Laukaa
 
KR (0 + 3 + 4)
 
Marja Talvitie
 
Tulokset
 
10.7.
 
Oulu
 
KV (1 + 3 + 2)
 
Ingela Kyrklund, Ruotsi
 
Tulokset
 
10.7.
 
Ruokolahti
 
RN 1/2 & 5/8 (3 + 2 + 3)
 
Paavo Mattila
 
Tulokset ja arvostelut
 
11.7.
 
Oulu
 
NORD (1 + 3 + 2)
 
Darko Drobnjak, Serbia
 
Tulokset
 
17.7.
 
Helsinki SVKL ry EN (13 + 16 + 13) Jarmo Vuorinen Tulokset
 
Arvostelut
 
17.7.
 
Lieksa
 
RN (-)
 
Maija Mäkinen
 
Sivut
 
24.7.
 
Outokumpu
 
RN 1/8 & 5/6 (2)
 
Tanya Ahlman-Stockmari
 
Sivut
 
24.7.
 
Suonenjoki
 
RN 5/6 & 7/8 (0 + 3 + 2)
 
Kirsi Honkanen
 
Tulokset
 
25.7.
 
Kalajoki
 
KV (2 + 5 + 7)
 
Maija Mäkinen
 
Tulokset
 
31.7.
 
Mikkeli
 
KV (6)
 
Irina Poletaeva
 
Sivut
 
31.7.
 
Hämeenlinna
 
RN 3/5 & 7/8 (2)
 
Perttu Ståhlberg
 
Sivut
 
31.7.
 
Kajaani
 
RN 1/3 & 5/10 (5)
 
Jarmo Vuorinen
 
Sivut
 
31.7.
 
Luumäki
 
RN 1 & 5/6 (8)
 
Hilkka Salohalla
 
Sivut
 
31.7.
 
Seinäjoki
 
RN 5/6 & 7/8 (3)
 
Anneli Pukkila
 
Sivut
 
31.7.
 
Siikajoki
 
RN 4/7 & 5/6 (6)
 
Leni Finne
 
Sivut
 

Elokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm./paikalla
 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.8.
 
Pori
 
KV
 
(10)
 
Kirsi Tevalin
 
Sivut
 
7.8.
 
Espoo
 
KR
 
12.7./19.7.
 
Outi Piisi-Putta
 
Sivut
 
7.8.
 
Kokkola
 
RN 1/2 & 5/9
 
12.7.
 
Marja Talvitie
 
Sivut
 
7.8.
 
Rovaniemi
 
RN 5/6 & 7/8
 
12.7.
 
Kirsi Honkanen
 
Sivut
 
7.8.
 
Taivalkoski
 
RN 1/2 & 5/6
 
19.7.
 
Markku Kipinä
 
Sivut
 
8.8.
 
Iisalmi
 
KV
 
(15)
 
Harto Stockmari
 
Sivut
 
8.8.
 
Mustasaari
 
RN 8 & 5/6
 
8.7./22.7.
 
Reino Korpela
 
Sivut
 
8.8.
 
Mäntsälä
 
RN 4/5 & 6/8
 
14.7.
 
Riitta Lahtovaara
 
Sivut
 
8.8.
 
Rovaniemi
 
RN 5 & 9/10
 
12.7.
 
Juha Putkonen
 
Sivut
 
14.8.
 
Mynämäki
 
KR
 
28.6./13.7./20.7.
 
Jussi Liimatainen
 
Sivut
 
14.8.
 
Ikaalinen
 
RN 2/9 & 5/6
 
28.6./12.7./19.7.
 
Reino Korpela
 
Sivut
 
14.8.
 
Äänekoski
 
RN 1/2 & 5/9
 
9.7./24.7.
 
Hannu Talvi
 
Sivut
 
21.8.
 
Kouvola
 
KR
 
9.7./26.7.
 
Martin Baskaran, Espanja
 
Sivut
 
21.8.
 
Ruovesi
 
RN 2/9 & 5/6
 
21.7./6.8.
 
Marja Talvitie
 
Sivut
 
22.8.
 
Heinola
 
KR
 
19.7./26.7.
 
Esa Ruotsalainen
 
Sivut
 
22.8.
 
Kauhava
 
RN 1/2 & 3/5
 
26.7./3.8.
 
Paavo Mattila
 
Sivut
 
28.8.
 
Riihimäki
 
NORD
 
7.7./22.7./29.7.
 
Iren Naarits, Viro
 
Sivut
 
28.8.
 
Mäntyharju
 
RN 2/8 & 5/6
 
9.8.
 
Kirsi Honkanen
 
Sivut
 
29.8.
 
Riihimäki
 
KV
 
7.7./22.7./29.7.
 
Maija Lehtonen
 
Sivut
 
29.8.
 
Pyhäjoki
 
RN 5/6 & 7/8
 
28.7./15.8.
 
Paavo Mattila
 
Sivut
 

Syyskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm./paikalla
 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
4.9.
 
Ruovesi RN 5 & 7/8 23.7./4.8. Paula Heikkinen-Lehkonen Sivut
 
5.9.
 
Kinnula RN 3/8 & 5/6 6.8. Hannu Talvi Sivut
 
5.9.
 
Seinäjoki RN 5/6 & 7/8 23.7./4.8./18.8. Tanya Ahlman-Stockmari Sivut
 
5.9.
 
Tuusula RN 2/8 & 4/5 2.8. Johan Juslin Sivut
 
11.9.
 
Helsinki KV 12.7./9.8./13.8. Annukka Paloheimo Segersven Sivut
 
11.9.
 
Kihniö RN 1 & 5/8 11.8./25.8. Anneli Pukkila Sivut
 
11.9.
 
Leppävirta RN 2/4 & 5/8 18.8. Kirsi Honkanen Sivut
 
12.9.
 
Porvoo KR 26.7./14.8./22.8. Marjatta Pylvänäinen-Suorsa Sivut
 
19.9.
 
Hyvinkää KR 25.8. Momcilo Milic, Montenegro Sivut
 
25.9.
 
Eckerö KV 13.7./26.8. Frank Kane, UK Sivut
 
26.9.
 
Lahti RN & 5/10 29.8./1.9. Jarmo Vuorinen Sivut
 

Lokakuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm./paikalla
 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
2.10.
 
Vantaa KR Sivut
 
2.10.
 
Keuruu RN 1/8 & 3/5 26.8./6.9./10.9. Irina Poletaeva Sivut
 
3.10.
 
Kotka KR 29.8./5.9./12.9. Perttu Ståhlberg Sivut