Näyttelyt/tuloksia Suomesta

Vuosi 2020

Kansainväliset (KV), Nord-näyttelyt (NORD), kaikkien rotujen (KR) näyttelyt sekä ryhmänäyttelyt (RN)
Päivitetty 15.3.2020

Tammikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika/
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
12.1.
 
Kajaani
 
KV
 
(0 + 4 + 3)
 
Juha Putkonen
 
Tulokset
 
26.1.
 
Turku
 
KV (0 + 7 + 7)
 
Annukka Paloheimo Segersven
 
Tulokset
 

Helmikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
2.2.
 
Parkano
 
RN (5 & 9) (0 + 4 + 4)
 
Pirjo Aaltonen
 
Tulokset
 
23.2.
 
Jämijärvi
 
RN (3/4 & 5/7) (0 + 7 + 4)
 
Tuula Savolainen
 
Tulokset
 

Maaliskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
7.3.
 
Seinäjoki
 
RN (5 & 7/8)
 
(0 + 2 + 2)
 
Markku Kipinä
 
Tulokset
 
22.3.
 
Jyväskylä
 
RN (5 & 7/8)
 
peruttu
 
Esa Ruotsalainen
 
WWW-sivut
 
28.3.
 
Joensuu
 
RN (5 & 7/8)
 
peruttu
 
Unto Timonen
 
WWW-sivut
 
29.3.
 
Lahti
 
KV
 
peruttu
 
Janelle Robbins, Australia
 
WWW-sivut
 

Huhtikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
11.4.
 
Imatra
 
KR
 
peruttu
 
Augustin Ionescu, Romania
 
WWW-sivut
 
11.4.
 
Seinäjoki
 
RN (5/6 & 7/8)
 
peruttu
 
Jetta Tschokkinen
 
WWW-sivut
 
12.4.
 
Imatra
 
KR
 
peruttu
 
Birte Scheel, Tanska
 
WWW-sivut
 
18.4.
 
Vaasa
 
KV
 
peruttu
 
Hannu Talvi
 
WWW-sivut
 
18.4.
 
Laitila
 
RN (4/6 & 5/8)
 
peruttu
 
Bengt-Åke Bogren, Ruotsi
 
WWW-sivut
 
18.4.
 
Polvijärvi
 
RN (5 & 2/6)
 
peruttu
 
Mari Lackman
 
WWW-sivut
 
25.4.
 
Sodankylä
 
RN (5 & 6/7)
 
peruttu
 
Markku Kipinä
 
WWW-sivut
 
26.4.
 
Kouvola
 
RN (5/6 & 7/8)
 
peruttu
 
Pirjo Aaltonen
 
WWW-sivut
 

Toukokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.5.
Lahti
RN (2 & 5)
peruttu
Kirsi Honkanen
WWW-sivut
 
2.5.
 
Tampere NORD peruttu Rafael Garcia Parrondo, Espanja WWW-sivut
 
2.5.
 
Haapavesi RN (5/6 & 7/8) peruttu Iuza Beradze, Tsekki WWW-sivut
 
2.5.
 
Koski tl RN (5 & 4/6) peruttu Reino Korpela WWW-sivut
 
3.5.
 
Tampere KV peruttu Jarmo Vuorinen WWW-sivut
 
3.5.
 
Oulu RN (2 & 5) peruttu Irina Poletaeva WWW-sivut
 
9.5.
 
Oulu NORD peruttu Vladimir Mihaljcic, Serbia WWW-sivut
 
9.5.
 
Loviisa RN ( 5/6 & 7/8) peruttu Leni Finne WWW-sivut
 
9.5.
 
Rantasalmi RN (5 & 6) peruttu WWW-sivut
 
9.5.
 
Sastamala RN (1/5 & 4/6) peruttu Pekka Teini WWW-sivut
 
16.5.
 
Helsinki KV peruttu Tom Johnston, Iso-Britannia WWW-sivut
 
16.5.
 
Oulainen RN (5/8 & 7/9) peruttu Anneli Pukkila WWW-sivut
 
16.5.
 
Parikkala RN (1 & 5/6) peruttu Maija Lehtonen WWW-sivut
 
16.5.
 
Ruovesi RN (2/5 & 7/8) peruttu Tuula Savolainen WWW-sivut
 
17.5.
 
Rauma KR peruttu Cristine Watson, Kypros WWW-sivut
 
21.5.
 
Mikkeli RN (5/10 & 6/8) peruttu Perttu Ståhlberg WWW-sivut
 
23.5.
 
Kontiolahti KV peruttu Refet Hadzic, Bosnia-Hertsegovina WWW-sivut
 
23.5.
 
Hyvinkää NORD peruttu Kristiine Uspenski, Viro WWW-sivut
 
23.5.
 
Maalahti RN (5 & 10) peruttu Tuula Savolainen WWW-sivut
 
24.5.
 
Kontiolahti NORD peruttu Tuire Okkola WWW-sivut
 
24.5.
 
Keuruu RN (1/8 & 3/5) peruttu Reino Korpela WWW-sivut
 
31.5.
 
Hamina KV peruttu Ekaterina Senashenko, Venäjä WWW-sivut
 

Kesäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
6.6.
 
Mynämäki RN (5 & 8/9) 6.5. / 13.5. Leila Kärkäs WWW-sivut
 
6.6.
 
Hämeenlinna RN (3/5 & 7/8) 11.5 / 15.5. Marja Talvitie WWW-sivut
 
7.6.
 
Alavus KR 24.4./7.5./12.5. Jarmo Vuorinen WWW-sivut
 
7.6.
 
Puolanka RN (5 & 3/4) 15.5./20.5. Reino Korpela WWW-sivut
 
7.6.
 
Pöytyä RN (5 & 4/6) 20.4./11.5. Kalvo Kriisk, Viro WWW-sivut
 
13.-14.6.
 
Hartola Suomen Basenjit ry erikoisnäyttely 24.4./15.5. Elaine Grayson, Iso-Britannia WWW-sivut
 
13.6.
 
Pöytyä KR 15.5./18.5. Pekka Teini WWW-sivut
 
13.6.
 
Lieksa RN (5 & 3/6) 15.5./21.5. Maija Mäkinen WWW-sivut
 
14.6.
 
Kotka KR 11.5./18.5./25.5. Unto Timonen WWW-sivut
 
27.6.
 
Pieksämäki KR 24.5./8.6. Paavo Mattila WWW-sivut
 
27.6.
 
Rovaniemi KV 4.5./25.5./1.6. Dusan Paunovic, Serbia WWW-sivut
 
28.6.
 
Raasepori KR 27.4./25.5./1.6. Harry Tast WWW-sivut
 

Heinäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
4.7.
 
Oulu KV 11.5/ 8.6. Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa WWW-sivut
 
4.7.
 
Sauvo RN (4/5 & 6/7) 4.5./4.6. Pekka Teini WWW-sivut
 
4.7.
 
Tuusniemi RN (1/2 & 5/10) 31.5./8.6 Johnny Andersson, Ruotsi WWW-sivut
 
5.7.
 
Forssa KR 1.6./15.6. Rui Oliveira, Portugali WWW-sivut
 
11.7.
 
Saarijärvi KV 1.3./13.4./24.5./15.6. Jasna Matejcic, Kroatia WWW-sivut
 
12.7.
 
Kalajoki KV 13.5./10.6./15.6. Laurent Heinesche, Luxembourg WWW-sivut
 
12.7.
 
Joutsa RN ( 5 & 4/6) WWW-sivut
 
18.7.
 
Mäntsälä KR 19.6./20.6./25.6. Ricky Lochs-Romans, Alankomaat WWW-sivut
 
19.7.
 
Helsinki KR 15.4./16.4./22.6. Ingrid Hectors WWW-sivut
 
18.7.
 
Posio RN ( 1/3 & 5/6) 23.6. Esa Ruotsalainen WWW-sivut
 
25.7.
 
Mikkeli KR 22.6./6.7. Anneli Pukkila WWW-sivut
 
25.7.
 
Kemi KV 22.6. Zeferino Silva, Portugali WWW-sivut
 
25.7.
 
Helsinki Kartano Weekend 7.6./ 28.6./6.7. Outi Piisi-Putta WWW-sivut
 

Elokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.8.
 
Helsinki SVKL ry erikoisnäyttely 1.6./1.7./8.7. Ilona Aleknaviciene, Liettua WWW-sivut
 
1.8.
 
Pori KV 27.5./24.6./2.7. Jadranka Mijatovic, Kroatia WWW-sivut
 
1.8.
 
Siikajoki RN (2/8 & 5/6) 31.5./6.7./ 15.7. Harto Stockmari WWW-sivut
 
2.8.
 
Isokyrö RN (2/5 & 4/8) 2.7/9.7/19.7. Paavo Mattila WWW-sivut
 
7.8.
 
Kuopio KR 14.6./5.7./12.7. Maija Lehtonen WWW-sivut
 
8.8.
 
Kuopio NORD 14.6./5.7./12.7. Vytautas Baranauskas, Liettua WWW-sivut
 
9.8.
 
Kuopio KV 14.6./5.7./12.7. Cristian Vantu, Romania WWW-sivut
 
15.8.
 
Valkeakoski KR 28.6./15.7. Shaun Watson, Kypros WWW-sivut
 
15.8.
 
Kajaani RN (1/7 & 5/10) WWW-sivut
 
15.8.
 
Kauhava RN (5/6 & 7/8) 24.7./30.7. Reino Korpela WWW-sivut
 
15.8.
 
Lappenranta RN (1/3 & 5/6) WWW-sivut
 
16.8.
 
Raisio KR WWW-sivut
 
22.8.
 
Kouvola KR 20.7./27.7. Stephanie Walsh, Irlanti WWW-sivut
 
23.8.
 
Heinola KR 20.7./27.7. Vija Klucniece, Latvia WWW-sivut
 
29.8.
 
Ruovesi RN ( 5/7 & 6/4) WWW-sivut
 
29.8.
 
Helsinki KR 16.7./31.7./4.8. Kirsi Tevalin WWW-sivut
 
30.8.
 
Riihimäki KV WWW-sivut
 

Syyskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
5.9.
 
Mikkeli RN (2/4 & 5/8) WWW-sivut
 
5.9.
 
Seinäjoki RN (1/2 & 5/8) 5.8/21.8. Reino Korpela WWW-sivut
 
6.9.
 
Joensuu RN (5 & 6/8) WWW-sivut
 
12.9.
 
Porvoo KR WWW-sivut
 
20.9.
 
Hyvinkää RN (1/7 & 5/6) WWW-sivut
 
26.-27.9.
 
Sastamala RN (2/3 & 5/6) WWW-sivut
 
27.9.
 
Eckerö KV WWW-sivut
 

Lokakuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.10.
 
Hämeenlinna RN (5 & 6) WWW-sivut
 
4.10.
 
Hämeenlinna RN (5 & 10) WWW-sivut
 
24.10.
 
Seinäjoki KV WWW-sivut
 

Marraskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
7.11.
 
Jyväskylä NORD WWW-sivut
 
8.11.
 
Jyväskylä KV WWW-sivut
 

Joulukuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
5.12.
 
Helsinki NORD WWW-sivut
 
6.12.
 
Helsinki KV WWW-sivut