Tuloksia ulkomailta

Vuosi 2000

Helmikuu
  • 13. Tallinna KV (Viro), tuomari Lilian Hanniste (Viro) TULOKSET

Maaliskuu

  • 25.-26. Vilna KV (Liettua), tuomari Leif Lehmann Jörgensen (Tanska) TULOKSET

Huhtikuu

  • 22.-23. Tukholma KV (Ruotsi), tuomari Kay Eldred (Australia) TULOKSET

Toukokuu

  • 13. Kohtla-Järve KV (Viro), tuomari Kari Engh (Norja) TULOKSET
  • 27. Viipuri (Venäjä), tuomari ?? TULOKSET

Kesäkuu

  • 3.-4. Drammen KV (Norja), tuomari Eli-Marie Forseth (Norja) TULOKSET
  • 4. Hokksund (Norjan Basenjikerhon erikoisnäyttely) (Norja), tuomari Marianne Klinkowski (USA) TULOKSET
  • 4. Tallinna KV (Viro), tuomari Boris Spoljaric TULOKSET
  • 17. Hestra (Ruotsin Basenjikerhon erikoisnäyttely) (Ruotsi), tuomari E.A. 'Bunty' Bowers (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 17. Portoroz KV (Slovenia), tuomari Vibor Jezek (Kroatia) TULOKSET
  • 18. Avesta (Ruotsi), tuomari Per-Erik Wallin (Ruotsi) TULOKSET
  • 22.-25. Milano KV (Italia), tuomari Enrico Adinolfi (Italia) TULOKSET
  • 25.-25. Trondheim KV (Norja), tuomari Eivind Mjaerum (Norja) TULOKSET

Heinäkuu

  • 1. Jällivaara KV (Ruotsi), tuomari Folke Isaksson (Tanska) TULOKSET
  • 1. Frankfurt KV (Saksa), tuomari Elke Peper (Saksa) TULOKSET
  • 8. Skellefteå KV (Ruotsi), tuomari Farkashazine Folkmann Zsuzsa (Unkari) TULOKSET
  • 9. Piteå KV (Ruotsi), tuomari Carlos Fernandes Renau (Espanja) TULOKSET
  • 22.-23. Lovudden (Ruotsi), tuomari Kenneth Edh (Ruotsi) TULOKSET
  • 27. Ronneby KV (Ruotsi), tuomari Gunnel Holm (Suomi) TULOKSET
  • 28. Ronneby KV (Ruotsi), tuomari Boo Lundström (Ruotsi) TULOKSET
  • 29. Ronneby KV (Ruotsi), tuomari John Philip (Intia) TULOKSET
  • 30. Ronneby KV (Ruotsi), tuomari Agnes Ganami-Kertes (Israel) TULOKSET

Elokuu

  • 5.-6. Timrå (Ruotsi) , Carole Tipler (Uusi-Seelanti) TULOKSET
  • 12. Tallinna KV (Viro), tuomari Mart Mae (Viro) TULOKSET

Syyskuu

  • 16. Brondby KV (Tanska), tuomari F.A. Somerfield (Iso-Britannia) TULOKSET

Lokakuu

  • 8. Fredriksstad KV (Norja), tuomari Ralf Campbell (Norja) TULOKSET

Marraskuu

  • 11.-12. Riika KV (Latvia), tuomari Blaz Kavcic (Slovenia) TULOKSET
  • 25.-26. Minsk KV (BY), tuomari Elena Erusalimskaja (Venäjä) TULOKSET
  • 27. Amsterdam KV (Hollanti), tuomari M. Loureiro Borges (Portugali) TULOKSET