Näyttelyt/tuloksia Suomesta

Vuosi 2019
 

Kansainväliset (KV), Nord-näyttelyt (NORD), kaikkien rotujen (KR) näyttelyt sekä ryhmänäyttelyt (RN)
Päivitetty 4.3.2019

Tammikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika/
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
13.1.
 
Kajaani
 
KV
 
(0 + 3 + 4)
 
Vytautas Baranauskas
 
Tulokset
 
19.1.
 
Turku
 
KV (0 + 5 + 7)
 
Brett Hamilton
 
Tulokset
 
19.1.
 
Ilomantsi
 
RN (5 & 2/4) (0 + 1 + 2)
 
Markku Kipinä
 
Tulokset
 

Helmikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
2.2.
 
Parkano
 
RN (5 & 9) (0 + 5 + 2)
 
Outi Piisi-Putta
 
Tulokset
 
10.2.
 
Huittinen
 
RN (5 & 4/6) (0 + 1 + 1)
 
Irina Poletaeva
 
Tulokset
 

Maaliskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
2.3.
 
Joensuu
 
KV
 
(0 + 4 + 4)
 
Francisco Salvador Janeiro, PT
 
Tulokset
 
2.3.
 
Pello
 
RN (5 & 3/6)
 
(0 + 0 + 1)
 
Harry Tast
 
Tulokset
 
3.3.
 
Joensuu
 
NORD
 
(0 + 5 + 2)
 
Goran Gladic
 
Tulokset
 
3.3.
 
Pello
 
RN (5 & 9)
 
(0)
 
Pirjo Aaltonen
 
WWW-sivut
 
17.3.
 
Korpilahti
 
RN (5 & 7/8)
 
25.2.
 
Reino Korpela
 
WWW-sivut
 
23.3.
 
Turku
 
KV
 
1.2./21.2./28.2
 
Kirsi Honkanen
 
WWW-sivut
 
30.3.
 
Lahti
 
KV
 
31.1./28.2./3.3.
 
Anita Foley-Duggan, IE
 
WWW-sivut
 

Huhtikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
13.4.
 
Vaasa
 
KV
 
11.2./11.3./18.3.
 
Anneli Pukkila
 
WWW-sivut
 
14.4.
 
Kitee
 
RN (5 & 7/8)
 
10.3./17.3.
 
Paula Heikkinen-Lehkonen
 
WWW-sivut
 
20.-21.4.
 
Imatra
 
NORD
 
18.3./25.3.
 
Rade Vesic, RS
 
WWW-sivut
 
20.4.
 
Harjavalta
 
RN (3/4 & 5/6)
 
12.3/19.3.
 
Paavo Mattila
 
WWW-sivut
 
27.4.
 
Laitila
 
RN (5/6 & 7/8)
 
29.3.
 
Anneli Pukkila
 
WWW-sivut
 
27.4.
 
Ruovesi
 
RN (5 & 3/9)
 
24.3./5.4./10.4
 
Tuula Savolainen
 
WWW-sivut
 
28.4.
 
Kiuruvesi
 
RN (2/3 & 5/6)
 
31.3.
 
Irina Poletaeva
 
WWW-sivut
 
28.4.
Kouvola
RN (5/6 & 7/8)
;
2.4.
Reino Korpela
WWW-sivut

Toukokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.5.
Lahti
RN (2 & 5/10)
4.4./7.4.
Perttu Ståhlberg
WWW-sivut
 
4.5.
 
Tampere NORD 28.2./1.4./7.4. Nico Kersten, DE WWW-sivut
 
4.5.
 
Lapua RN (4/6 & 5/7) 3.4./10.4./17.4. Perttu Ståhlberg WWW-sivut
 
4.5.
 
Pöytyä RN (5 & 4/6) 10.4. Kirsi Honkanen WWW-sivut
 
5.5.
 
Tampere KV 28.2./1.4./7.4. Maikel Koot, NL WWW-sivut
 
5.5.
 
Raahe RN (4/8 & 5/6) 15.4. Kirsi Honkanen WWW-sivut
 
11.5.
 
Helsinki KV 17.3/7.4./14.4. Jukka Kuusisto WWW-sivut
 
11.5.
 
Jämsä RN (5/6 & 7/8) 15.4./23.4 Paula Heikkinen-Lehkonen WWW-sivut
 
11.5.
 
Oulainen RN (5/6 & 7/8) 31.3./14.4./18.4. Anneli Pukkila WWW-sivut
 
12.5.
 
Iisalmi NORD 11.3./12.4. Eva Liljekvist Borg, SE WWW-sivut
 
18.5.
 
Mynämäki KR 17.3./14.4./21.4. Marit Sunde, NO WWW-sivut
 
18.5.
 
Lestijärvi RN (4/5 & 6/8) 15.4./23.4. Hannu Talvi WWW-sivut
 
18.5.
 
Pietarsaari RN (1 & 5/6) 22.4./25.4. Kurt Nilsson, SE WWW-sivut
 
18.5.
 
Rautjärvi RN (8 & 5/6) 23.4/30.4. Maija Mäkinen WWW-sivut
 
18.5.
 
Taivalkoski RN (3/8 & 5/6) 23.3./22.4. Harry Tast WWW-sivut
 
19.5.
 
Rauma KR 10.3./9.4./14.4. Beata Petkevica, LV WWW-sivut
 
19.5.
 
Seinäjoki RN (3/5 & 7/8) 16.4./26.4. Kirsi Honkanen WWW-sivut
 
19.5.
 
Sipoo RN (5/6 & 7/8) 19.4. Jetta Tschokkinen WWW-sivut
 
25.5.
 
Hamina NORD 31.3./28.4./2.5. Pirjo Aaltonen WWW-sivut
 
25.5.
 
Eura RN (5 & 2/3) 30.4. Esa Ruotsalainen WWW-sivut
 
25.5.
 
Sodankylä RN (5 & 2/3) 30.4. Markku Kipinä WWW-sivut
 
26.5.
 
Keuruu RN (1/8 & 3/5) 30.4./10.5 Anneli Pukkila WWW-sivut
 
26.5.
 
Sodankylä RN (5 & 1/8) 30.4. Saija Juutilainen WWW-sivut
 
30.5.
 
Kangasniemi KR 31.3/28.4./5.5. Esa Ruotsalainen WWW-sivut
 

Kesäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
8.6.
 
Imatra RN (5/6 & 7/8) 10.5./19.5. Goran Gladic, RS WWW-sivut
 
8.6.
 
Kuusamo RN (1 & 5/7) 13.5. Marjatta Pylvänäinen-Suorsa WWW-sivut
 
9.6.
 
Alavus KR 24.4./8.5./13.5. Tuula Savolainen WWW-sivut
 
9.6.
 
Rovaniemi KV WWW-sivut
 
14.-15.6.
 
Jämsä KR 24.4/14.5/26.5. Paula Rekiranta WWW-sivut
 
15.6.
 
Heinävesi RN (3/5 & 6/9) 24.5. Paavo Mattila WWW-sivut
 
29.-30.6.
 
Suomen Basenjit ry erikoisnäyttely WWW-sivut
 
30.6.
 
Raasepori KR 30.4./27.5./3.6. Mark Cocozza, GB WWW-sivut
 

Heinäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
6.7.
 
Orivesi KR 4.6./11.6. Hilkka Salohalla WWW-sivut
 
6.7.
 
Tuusniemi RN (1/2 & 5/10) 3.6./10.6. Jurate Butkiene, LT WWW-sivut
 
7.7.
 
Tuusula NORD 16.5./3.6./12.6. Outi Piisi-Putta WWW-sivut
 
13.7.
 
Mikkeli KR 15.5./7.6./14.6. Kalvo Kriisk, EE WWW-sivut
 
13.7.
 
Oulu NORD 16.5./10.6./17.6. Darko Drobnjak, RS WWW-sivut
 
14.7.
 
Oulu KV 16.5./10.6./17.6. Jasna Matejcic, HR WWW-sivut
 
20.7.
 
Helsinki SVKL ry erikoinäyttely WWW-sivut
 
20.7.
 
Kemi KR 19.6. Linda Volarikova, SK WWW-sivut
 
21.7.
 
Hyvinkää KR 17.5./14.6./24.6. Hans Almgren, SE WWW-sivut
 
21.7.
 
Kalajoki KV 20.5./17.6./24.6. Maija Lehtonen WWW-sivut
 
27.7.
 
Espoo KR 26.6./4.7. Marianne Holmli, NO WWW-sivut
 
27.7.
 
Äänekoski RN (2 & 5/6) 2.6./23.6./30.6. Anca Giura, RO WWW-sivut
 
28.7.
 
Pori KV 23.5./20.6./27.6. David Allan, ES WWW-sivut
 
28.7.
 
Suonenjoki RN (5/6 & 7/8) WWW-sivut
 

Elokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.8.
 
Kuopio KV 23.6./8.7. Rony Doedijns, NL WWW-sivut
 
3.8.
 
Ii RN (7 & 5/6) WWW-sivut
 
4.8.
 
Maalahti RN (5/6 & 7/8) WWW-sivut
 
10.8.
 
Turku KR WWW-sivut
 
11.8.
 
Kotka KV 15.7./22.7./28.7. Arne Foss, NO WWW-sivut
 
17.8.
 
Mäntsälä RN (5 & 4/6) WWW-sivut
 
17.8.
 
Kouvola KR WWW-sivut
 
17.8.
 
Kajaani RN (1/3 & 5/10) WWW-sivut
 
17.8.
 
Rovaniemi RN (5 & 7/8) 22.7. Anneli Pukkila WWW-sivut
 
18.8.
 
Heinola KR WWW-sivut
 
24.8.
 
Kyrö RN (5 & 9/10) 24.6./24.7./1.8. Jarmo Vuorinen WWW-sivut
 
31.8.
 
Riihimäki NORD 8.7./22.7./30.7. Stefan Sinko, SI WWW-sivut
 
31.8.
 
Lappeenranta RN (5/6 & 7/8) WWW-sivut
 

Syyskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.9.
 
Riihimäki KV 8.7./22.7./30.7. Markku Kipinä WWW-sivut
 
7.9.
 
Vantaa NORD WWW-sivut
 
7.9.
 
Kihniö RN (2 & 5/8) WWW-sivut
 
14.9.
 
Porvoo KR WWW-sivut
 
22.9.
 
Hyvinkää RN (5 & 4/6) WWW-sivut
 
28.9.
 
Eckerö KV 16.7./27.8./3.9. Jussi Liimatainen WWW-sivut
 

Lokakuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
5.10.
 
Hämeenlinna RN (5 & 6) WWW-sivut
 
6.10.
 
Hämeenlinna RN (5 & 10) WWW-sivut
 
26.-27.10.
 
Seinäjoki KV WWW-sivut
 

Marraskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
9.11.
 
Jyväskylä NORD WWW-sivut
 
10.11.
 
Jyväskylä KV WWW-sivut
 

Joulukuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
7.12.
 
Helsinki NORD WWW-sivut
 
8.12.
 
Helsinki KV WWW-sivut