Näyttelyt/tuloksia Suomesta

Vuosi 2019
 

Kansainväliset (KV), Nord-näyttelyt (NORD), kaikkien rotujen (KR) näyttelyt sekä ryhmänäyttelyt (RN)
Päivitetty 18.8.2019

Tammikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika/
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
13.1.
 
Kajaani
 
KV
 
(0 + 3 + 4)
 
Vytautas Baranauskas
 
Tulokset
 
19.1.
 
Turku
 
KV (0 + 5 + 7)
 
Brett Hamilton
 
Tulokset
 
19.1.
 
Ilomantsi
 
RN (5 & 2/4) (0 + 1 + 2)
 
Markku Kipinä
 
Tulokset
 

Helmikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
2.2.
 
Parkano
 
RN (5 & 9) (0 + 5 + 2)
 
Outi Piisi-Putta
 
Tulokset
 
10.2.
 
Huittinen
 
RN (5 & 4/6) (0 + 1 + 1)
 
Irina Poletaeva
 
Tulokset
 

Maaliskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
2.3.
 
Joensuu
 
KV
 
(0 + 4 + 4)
 
Francisco Salvador Janeiro, PT
 
Tulokset
 
2.3.
 
Pello
 
RN (5 & 3/6)
 
(0 + 0 + 1)
 
Harry Tast
 
Tulokset
 
3.3.
 
Joensuu
 
NORD
 
(0 + 5 + 2)
 
Goran Gladic
 
Tulokset
 
3.3.
 
Pello
 
RN (5 & 9)
 
(0)
 
Pirjo Aaltonen
 
WWW-sivut
 
17.3.
 
Korpilahti
 
RN (5 & 7/8)
 
(0 + 6 + 2)
 
Reino Korpela
 
Tulokset
 
23.3.
 
Turku
 
KV
 
(0 + 5 + 2)
 
Kirsi Honkanen
 
Tulokset
 
30.3.
 
Lahti
 
KV
 
(0 + 12 + 7)
 
Anita Foley-Duggan, IE
 
Tulokset
 

Huhtikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
13.4.
 
Vaasa
 
KV
 
(0 + 3 + 3)
 
Anneli Pukkila
 
Tulokset
 
14.4.
 
Kitee
 
RN (5 & 7/8)
 
(0 + 1 + 1)
 
Paula Heikkinen-Lehkonen
 
Tulokset
 
20.4.
 
Imatra
 
NORD
 
(0 + 6 + 3)
 
Rade Vesic, RS
 
Tulokset
 
20.4.
 
Harjavalta
 
RN (3/4 & 5/6)
 
(0 + 1 + 0)
 
Paavo Mattila
 
Tulokset
 
27.4.
 
Laitila
 
RN (5/6 & 7/8)
 
(0 + 0 + 1)
 
Anneli Pukkila
 
Tulokset
 
27.4.
 
Ruovesi
 
RN (5 & 3/9)
 
(0 + 2 + 1)
 
Anneli Sutela
 
Tulokset
 
28.4.
 
Kiuruvesi
 
RN (2/3 & 5/6)
 
(0 + 1 + 0)
 
Irina Poletaeva
 
Tulokset
 
28.4.
Kouvola
RN (5/6 & 7/8)
;
(0 + 1 + 1)
Tuula Savolainen
Tulokset
 

Toukokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.5.
Lahti
RN (2 & 5/10)
(0+ 2 + 0)
Perttu Ståhlberg
Tulokset
 
4.5.
 
Tampere NORD (0 + 8 + 8) Nico Kersten, DE Tulokset
 
4.5.
 
Lapua RN (4/6 & 5/7) (0) Perttu Ståhlberg WWW-sivut
 
4.5.
 
Pöytyä RN (5 & 4/6) (0 + 1 + 0) Kirsi Honkanen Tulokset
 
5.5.
 
Tampere KV (0 + 8 + 6) Maikel Koot, NL Tulokset
 
5.5.
 
Raahe RN (4/8 & 5/6) (0 + 0 + 1) Goran Gladic Tulokset
 
11.5.
 
Helsinki KV (0 + 9 + 8) Jukka Kuusisto Tulokset
 
11.5.
 
Jämsä RN (5/6 & 7/8) (0 + 1 + 1) Paula Heikkinen-Lehkonen Tulokset
 
11.5.
 
Oulainen RN (5/6 & 7/8) (0 + 0 + 1) Anneli Pukkila Tulokset
 
12.5.
 
Iisalmi NORD (0 + 2 + 4) Eva Liljekvist Borg, SE Tulokset
 
18.5.
 
Mynämäki KR (0 + 1 + 0) Marit Sunde, NO Tulokset
 
18.5.
 
Lestijärvi RN (4/5 & 6/8) (0 + 0 + 2) Reino Korpela Tulokset
 
18.5.
 
Pietarsaari RN (1 & 5/6) (0 + 1 + 0) Kurt Nilsson, SE Tulokset
 
18.5.
 
Rautjärvi RN (8 & 5/6) (0 + 2 + 2) Maija Mäkinen Tulokset
 
18.5.
 
Taivalkoski RN (3/8 & 5/6) (0) Harry Tast WWW-sivut
 
19.5.
 
Rauma KR (0 + 1 + 0) Beata Petkevica, LV Tulokset
 
19.5.
 
Seinäjoki RN (3/5 & 7/8) (0 + 1 + 1) Kirsi Honkanen Tulokset
 
19.5.
 
Sipoo RN (5/6 & 7/8) (0 + 2 + 1) Jetta Tschokkinen Tulokset
 
25.5.
 
Hamina NORD (0 + 2 + 2) Pirjo Aaltonen Tulokset
 
25.5.
 
Eura RN (5 & 2/3) (0) Esa Ruotsalainen WWW-sivut
 
25.5.
 
Sodankylä RN (5 & 2/3) (0 + 1 + 0) Markku Kipinä Tulokset
 
26.5.
 
Keuruu RN (1/8 & 3/5) (0 + 1 + 1) Hannu Talvi Tulokset
 
26.5.
 
Sodankylä RN (5 & 1/8) (0) Saija Juutilainen WWW-sivut
 
30.5.
 
Kangasniemi KR (0 + 2 + 2) Esa Ruotsalainen Tulokset
 

Kesäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
8.6.
 
Imatra RN (5/6 & 7/8) (0 + 1 + 1) Goran Gladic, RS Tulokset
 
8.6.
 
Kuusamo RN (1 & 5/7) (0) Marjatta Pylvänäinen-Suorsa WWW-sivut
 
9.6.
 
Alavus KR (0 + 0 + 2) Tuula Savolainen Tulokset
 
9.6.
 
Rovaniemi KV (0+ 1 + 2) Marie-Josee Melchior-Schlechter, LU Tulokset
 
15.6.
 
Jämsä KR (0 + 3 + 2) Anneli Pukkila Tulokset
 
15.6.
 
Heinävesi RN (3/5 & 6/9) (0) Paavo Mattila WWW-sivut
 
30.6.
 
Hartola Suomen Basenjit ry erikoisnäyttely (28 + 22 + 29) Tuire Okkola Tulokset
 
30.6.
 
Raasepori KR (0 + 3 + 1) Paula Rekiranta Tulokset
 

Heinäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
6.7.
 
Orivesi KR (2 + 3 + 1) Hilkka Salohalla Tulokset
 
6.7.
 
Tuusniemi RN (1/2 & 5/10) (1 + 1+ 1) Kurt Nilsson, SE Tulokset
 
7.7.
 
Tuusula NORD (4 + 5 + 2) Outi Piisi-Putta Tulokset
 
13.7.
 
Mikkeli KR (3 + 4 + 7) Kalvo Kriisk, EE Tulokset
 
13.7.
 
Oulu NORD (2 + 3 + 3) Darko Drobnjak, RS Tulokset
 
14.7.
 
Oulu KV (3 + 2 + 5) Jasna Matejcic, HR Tulokset
 
20.7.
 
Helsinki RN/Kartano Weekend (8 + 6 + 9) Per Lundström, Ruotsi Tulokset
 
20.7.
 
Kemi KR (1 + 0 + 2) Linda Volarikova, SK Tulokset
 
21.7.
 
Hyvinkää KR (4 + 5 + 6) Hans Almgren, SE Tulokset
 
21.7.
 
Kalajoki KV (2 + 2 + 1) Stavros Argyrou, Kypros Tulokset
 
27.7.
 
Espoo KR (5 + 4 + 4) Marianne Holmli, NO Tulokset
 
27.7.
 
Äänekoski RN (2 & 5/6) (1 + 0 + 5) Anca Giura, RO Tulokset
 
28.7.
 
Pori KV (2 + 4 + 4) David Allan, ES Tulokset
 
28.7.
 
Suonenjoki RN (5/6 & 7/8) (4 + 1 + 1) Esa Ruotsalainen Tulokset
 

Elokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.8.
 
Kuopio KV (6 + 7 + 7) Rony Doedijns, NL Tulokset
 
3.8.
 
Ii RN (7 & 5/6) (2 + 2 + 1) Markku Kipinä Tulokset
 
4.8.
 
Maalahti RN (5/6 & 7/8) (1 + 0 + 1) Reino Korpela Tulokset
 
10.8.
 
Raisio KR (8 + 4 + 3) Leila Kärkäs Tulokset
 
11.8.
 
Kotka KV (7 + 12 + 6) Arne Foss, NO Tulokset
 
11.8.
 
Mäntsälä RN (5 & 4/6) (1 + 2 + 3) Markku Mähönen Tulokset
 
17.8.
 
Kouvola KR (3 + 3 + 2) Sofie Krigholm, SE Tulokset
 
17.8.
 
Kajaani RN (1/3 & 5/10) (2 + 1 + 0) Hilkka Salohalla Tulokset
 
17.8.
 
Rovaniemi RN (5 & 7/8) (1 + 1 + 0) Anneli Pukkila Tulokset
 
18.8.
 
Heinola KR (4 + 2 + 2) Laurent Heinesche, LU Tulokset
 
24.8.
 
Kyrö RN (5 & 9/10) (14) Jarmo Vuorinen WWW-sivut
 
31.8.
 
Riihimäki NORD (16) Stefan Sinko, SI WWW-sivut
 
31.8.
 
Kouvola RN (5/6 & 7/8) 25.7./5.8. Anneli Pukkila WWW-sivut
 

Syyskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.9.
 
Riihimäki KV (16) Markku Kipinä WWW-sivut
 
7.9.
 
Vantaa NORD 2.8/9.8 Tuire Okkola WWW-sivut
 
7.9.
 
Kihniö RN (2 & 5/8) 22.7/5.8./12.8. Pirjo Aaltonen WWW-sivut
 
14.9.
 
Porvoo KR 16.7./1.8./6.8. Unto Timonen WWW-sivut
 
22.9.
 
Hyvinkää RN (5 & 4/6) 28.8. Maija Mäkinen WWW-sivut
 
28.9.
 
Eckerö KV 16.7./27.8./3.9. Jussi Liimatainen WWW-sivut
 

Lokakuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
5.10.
 
Hämeenlinna RN (5 & 6) 3.9./10.9. Kirsi Honkanen WWW-sivut
 
6.10.
 
Hämeenlinna RN (5 & 10) 3.9./10.9. Maire Tönurist, Viro WWW-sivut
 
26.10.
 
Seinäjoki KV 26.8/26.9/30.9. Gabriela Veiga, Portugali WWW-sivut
 

Marraskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
9.11.
 
Jyväskylä NORD 1.10./15.10./21.10. Paula Heikkinen-Lehkonen WWW-sivut
 
10.11.
 
Jyväskylä KV 1.10./15.10./21.10. Leni Finne WWW-sivut
 

Joulukuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
7.12.
 
Helsinki NORD 10.10./31.10./11.11. Anneli Sutela WWW-sivut
 
8.12.
 
Helsinki KV 10.10./31.10./11.11. Marja Talvitie WWW-sivut