Näyttelyt/tuloksia Suomesta

Vuosi 2018
 

Kansainväliset (KV), Nord-näyttelyt (NORD), kaikkien rotujen (KR) näyttelyt sekä ryhmänäyttelyt (RN)
Päivitetty 15.12.2018

<
Tammikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika/
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
14.1.
 
Kajaani
 
KV
 
(0 + 4 + 1)
 
Kirsi Tevalin
 
Tulokset
 
20.1.
 
Turku
 
KV (0 + 14 + 8)
 
Ricky Lochs-Romans, NL
 
Tulokset
 

Helmikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.2.
 
Parkano
 
RN (5 & 9) (0 + 3 + 3)
 
Maija Mäkinen
 
Tulokset
 

Maaliskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.3.
 
Juuka
 
RN (1 & 5)
 
(0 + 2+ 2)
 
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
 
Tulokset
 
17.3.
 
Ikaalinen
 
RN (5 & 3/4)
 
(0 + 1 + 2)
 
Maija Mäkinen
 
Tulokset
 
17.3.
 
Joensuu
 
RN (5 & 7/8)
 
(0 + 2 + 0)
 
Leni Finne
 
Tulokset
 
18.3.
 
Jyväskylä
 
RN (5 & 7/8)
 
(0 + 2 + 2)
 
Pirjo Aaltonen
 
Tulokset
 
24.3.
 
Lahti
 
KV
 
(0 + 11 + 5)
 
Jarmo Vuorinen
 
Tulokset
 
24.3.
 
Kemijärvi
 
RN (2 & 5/6)
 
(0 + 0 + 2)
 
Elina Haapaniemi
 
Tulokset
 

Huhtikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.4.
 
Lappeenranta
 
KR
 
(0 + 3 + 3)
 
Anca Giura, RO
 
Tulokset
 
2.4.
 
Lappeenranta
 
KV
 
(0 + 3 + 3)
 
Christian Jouanchicot, FR
 
Tulokset
 
14.4.
 
Vaasa
 
KV
 
(0 + 3 + 3)
 
Markku Mähönen
 
Tulokset
 
28.4.
 
Ruovesi
 
RN (5 & 4/9)
 
(0 + 3 + 1)
 
Anneli Pukkila
 
Tulokset
 
29.4.
 
Kouvola
 
RN (5/8 & 6/7)
 
(0 + 2 + 1)
 
Perttu Ståhlberg
 
Tulokset
 

Toukokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.5.
 
Lahti
 
RN (2 & 5)
 
(0 + 7 + 4)
 
Unto Timonen
 
Tulokset
 
5.5.
 
Tampere NORD (0 + 5 + 2) Carsten Birk, DE Tulokset
 
5.5.
 
Kajaani
 
RN (5 & 1/8)
 
(0)
 
Jetta Tschokkinen
 
WWW-sivut
 
5.5.
 
Parikkala
 
RN (1 & 5/6)
 
(0 + 3 + 1)
 
Kirsi Honkanen
 
Tulokset
 
5.5.
 
Posio
 
RN (1 & 5/6)
 
(0)
 
Esa Ruotsalainen
 
WWW-sivut
 
6.5.
 
Tampere KV (0 + 6 + 4) Peter Harsanyi, HU Tulokset
 
6.5.
 
Polvijärvi
 
RN (5 & 8)
 
(0 + 2 + 3)
 
Hilkka Salohalla
 
Tulokset
 
12.5.
 
Järvenpää KR (0 + 4 + 3)
 
Jarmo Vuorinen
 
Tulokset
 
12.5.
 
Oulu NORD (0 + 1 + 1)
 
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
 
Tulokset
 
12.5.
 
Loviisa
 
RN (5/7 & 6/8)
 
(0)
 
Soile Bister
 
WWW-sivut
 
12.5.
 
Mikkeli
 
RN (5/10 & 6/8)
 
(0 + 2 + 2)
 
Säde Hohteri
 
Tulokset
 
12.5.
 
Seinäjoki
 
RN (3/4 & 5/6)
 
(0 + 1 + 0)
 
Juha Putkonen
 
Tulokset
 
13.5.
 
Seinäjoki
 
RN (1/2 & 5/6)
 
(0)
 
Marja Talvitie
 
WWW-sivut
 
19.5.
 
Helsinki KV (0 + 7 + 5)
 
John R. Walsh, IE
 
Tulokset
 
19.5.
 
Oulainen
 
RN (1/2 & 3/5)
 
(0)
 
Hilkka Salohalla
 
WWW-sivut
 
19.5.
 
Rovaniemi
 
RN (5/6 & 7/8)
 
(0 + 1 + 1)
 
Perttu Ståhlberg
 
Tulokset
 
20.5.
 
Hamina NORD (0 + 5 + 4)
 
Reino Korpela
 
Tulokset
 
20.5.
 
Maalahti
 
RN (5 & 7/8)
 
(0 + 1 + 1)
 
Markku Kipinä
 
Tulokset
 
20.5.
 
Taivalkoski
 
RN (5 & 4/7)
 
(0)
 
Tanya Ahlman-Stockmari
 
WWW-sivut
 
26.5.
 
Rauma KR (0)
 
Maija Mäkinen
 
WWW-sivut
 
26.5.
 
Joensuu KV (0 + 0 + 2)
 
Harto Stockmari
 
Tulokset
 
26.5.
 
Keuruu
 
RN (1/8 & 3/5)
 
(0)
 
Perttu Ståhlberg
 
WWW-sivut
 
26.5.
 
Vaasa
 
RN (5/6 & 8/10)
 
(0 + 1 + 2)
 
Perttu Ståhlberg
 
Tulokset
 
27.5.
 
Joensuu KR (0)
 
Elena Agafonova, IT
 
WWW-sivut
 

Kesäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.6.
 
Mänttä-Vilppula KR (0)
 
Perttu Ståhlberg
 
WWW-sivut
 
9.6.
 
Forssa KR (0 + 4 + 1)
 
Pirjo Aaltonen
 
Tulokset
 
9.6.
 
Keitele
 
RN (5 & 6/10)
 
(0 + 1 + 0)
 
Riitta Lahtovaara
 
Tulokset
 
10.6.
 
Alavus KR (0 + 1 + 4)
 
Säde Hohteri
 
Tulokset
 
16.-17.6.
 
Nurmijärvi Suomen Basenjit ry erikoisnäyttely (19 + 33 + 32)
 
Marianne Klinkowski, USA
 
Tulokset
 
16.6.
 
Rovaniemi NORD (0 + 0 + 1)
 
Tanya Ahlman-Stockmari
 
Tulokset
 
16.6.
 
Reisjärvi
 
RN (1/7 & 5/8)
 
(0)
 
Markku Kipinä
 
WWW-sivut
 
16.6.
 
Salo KR (0 + 2 + 0)
 
Tapio Eerola
 
Tulokset
 
17.6.
 
Kotka NORD (0 + 3 + 3)
 
Zafra Sirik, IL
 
Tulokset
 
17.6.
 
Karvia
 
RN (2 & 5)
 
(0 + 1 + 0)
 
Irina Poletaeva
 
Tulokset
 
30.6.
 
Tuusniemi
 
RN (5 & 1/2)
 
(1 + 0 + 1)
 
Jo Schepers, NL
 
Tulokset
 

Heinäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.7.
 
Raasepori KR (1 + 2 + 0) Tuula Savolainen Tulokset
 
7.7.
 
Rusko SVKL ry erikoisnäyttely (4 + 5 + 4) Hans Almgren, SE Tulokset
 
7.7.
 
Oulu KV (0 + 2 + 1) Guido Schäfer, DE Tulokset
 
7.7.
 
Kokemäki
 
RN (5 & 3/6)
 
(0)
 
Tuula Savolainen
 
WWW-sivut
 
8.7.
 
Juva KR (0 + 0 + 1) Juta Haranen, EE Tulokset
 
8.7.
 
Joutsa
 
RN (5 & 4/6)
 
(0 + 1 + 0)
 
Juha Putkonen
 
Tulokset
 
8.7.
 
Rusko
 
RN (5 & 10)
 
(1 + 1 + 0)
 
Brett Hamilton, SE
 
Tulokset
 
14.7.
 
Mäntsälä KR (3 + 4 + 1) Marja Talvitie Tulokset
 
15.7.
 
Laukaa KR (1 + 2 + 1) Elena Kuleshova, RU Tulokset
 
14.7.
 
Helsinki
 
RN (5.7 & 10)
 
(2 + 3 + 5)
 
Marie Gadolin, SE
 
Tulokset
 
21.7.
 
Ylivieska KV (0 + 2 + 1) Susanne Wendell Tulokset
 
22.7.
 
Kemi KV (1 + 2 + 3) Esa Ruotsalainen Tulokset
 
22.7.
 
Helsinki KR (6 + 3 + 1) Ineke Zwaartman-Pinster, NL Tulokset
 
28.7.
 
Pori KV (4 + 3 + 3) Maija Lehtonen Tulokset
 
29.7.
 
Mikkeli KV (4 + 4 + 5) Harry Tast Tulokset
 

Elokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.8.
 
Kuopio KR (2 + 2 + 2)
 
Gerard Cox, IE
 
Tulokset
 
4.8.
 
Kuopio NORD (4 + 3 + 7)
 
Ishimaru Sei-Ichiro, JP
 
Tulokset
 
4.8.
 
Isokyrö
 
RN (3/5 & 7/8)
 
(0 + 1 + 1)
 
Jukka Kuusisto
 
Tulokset
 
4.8.
 
Kinnula
 
RN (5/6 & 7/8)
 
(0 + 2 + 1)
 
Reino Korpela
 
Tulokset
 
5.8.
 
Kuopio KV (4 + 2 + 5)
 
Rafael Malo Alcrudo, ES
 
Tulokset
 
5.8.
 
Isokyrö
 
RN (2/6 & 4/5)
 
(0 + 1 + 1)
 
Harry Tast
 
Tulokset
 
5.8.
 
Luumäki
 
RN (1 & 5)
 
(0 + 4 + 4)
 
Juta Haranen, EE
 
Tulokset
 
11.8.
 
Raisio KR (2 + 2 + 1)
 
Outi Piisi-Putta
 
Tulokset
 
11.8.
 
Kuhmo
 
RN (5 & 6/8)
 
(0)
 
Tuula Pratt
 
WWW-sivut
 
11.8.
 
Lappeenranta
 
RN (1 & 5/6)
 
(0 + 1 + 0)
 
Marja Talvitie
 
Tulokset
 
18.8.
 
Kouvola KR (3 + 1 + 0)
 
Esa Ruotsalainen
 
Tulokset
 
19.8.
 
Heinola KR (4 + 1 + 2)
 
Maija Mäkinen
 
Tulokset
 
26.8. Riihimäki NORD (6 + 8 + 4)
 
Iren Naarits, EE
 
Tulokset
 

Syyskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.9.
 
Kihniö
 
RN (2/3 & 5/8)
 
(1 + 2 + 3)
 
Juha Putkonen
 
Tulokset
 
1.9.
 
Helsinki KR (4 + 6 + 3)
 
Katrin Raie, EE
 
Tulokset
 
2.9.
 
Ähtäri
 
RN (5 & 1/8)
 
(1 + 2 + 4)
 
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
 
Tulokset
 
9.9.
 
Porvoo KR (6 + 4 + 3)
 
Sylvie Desserne, FR
 
Tulokset
 
15.9.
 
Joensuu
 
RN (5 & 6/10)
 
(2 + 2+ 1)
 
Paula Rekiranta
 
Tulokset
 
23.9.
 
Hyvinkää RN (5/3 & 7/8) (4 + 9 + 6)
 
Marianne Baden, DK
 
Tulokset
 
29.9. Eckerö KV (1 + 7 + 10)
 
Gabriela Ridarcikova, SK
 
Tulokset
 

Lokakuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
27.10. Seinäjoki KV (0 + 5 + 4)
 
Vitor Veiga, PT
 
Tulokset
 

Marraskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
10.11. Jyväskylä NORD (0 + 11 + 8)
 
Simon Parsons, GB
 
Tulokset
 
11.11. Jyväskylä KV (0 + 11 + 8)
 
Glenway Dymock, AU
 
Tulokset
 

Joulukuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
15.12.
 
Helsinki HeW-18 NORD (0 + 15 + 11)
 
Tanya Ahlman-Stockmari
 
Tulokset
 
16.12.
 
Helsinki V-18 KV (0 + 11 + 8)
 
Elina Haapaniemi
 
Tulokset