Näyttelyt/tuloksia Suomesta

Vuosi 2018
 

Kansainväliset (KV), Nord-näyttelyt (NORD), kaikkien rotujen (KR) näyttelyt sekä ryhmänäyttelyt (RN)
Päivitetty 19.4.2018

Tammikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika/
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
14.1.
 
Kajaani
 
KV
 
(0 + 4 + 1)
 
Kirsi Tevalin
 
Tulokset
 
20.1.
 
Turku
 
KV (0 + 14 + 8)
 
Ricky Lochs-Romans, NL
 
Tulokset
 

Helmikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.2.
 
Parkano
 
RN (5 & 9) (0 + 3 + 3)
 
Maija Mäkinen
 
Tulokset
 

Maaliskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.3.
 
Juuka
 
RN (1 & 5)
 
(0 + 2+ 2)
 
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
 
Tulokset
 
17.3.
 
Ikaalinen
 
RN (5 & 3/4)
 
(0 + 1 + 2)
 
Maija Mäkinen
 
Tulokset
 
17.3.
 
Joensuu
 
RN (5 & 7/8)
 
(0 + 2 + 0)
 
Leni Finne
 
Tulokset
 
18.3.
 
Jyväskylä
 
RN (5 & 7/8)
 
(0 + 2 + 2)
 
Pirjo Aaltonen
 
Tulokset
 
24.3.
 
Lahti
 
KV
 
(0 + 11 + 5)
 
Jarmo Vuorinen
 
Tulokset
 
24.3.
 
Kemijärvi
 
RN (2 & 5/6)
 
(0 + 0 + 2)
 
Elina Haapaniemi
 
Tulokset
 

Huhtikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.4.
 
Lappeenranta
 
KR
 
(0 + 3 + 3)
 
Anca Giura, RO
 
Tulokset
 
2.4.
 
Lappeenranta
 
KV
 
(0 + 3 + 3)
 
Christian Jouanchicot, FR
 
Tulokset
 
14.4.
 
Vaasa
 
KV
 
(0 + 3 + 3)
 
Markku Mähönen
 
Tulokset
 
28.4.
 
Ruovesi
 
RN (5 & 4/9)
 
(8)
 
Anneli Pukkila
 
WWW-sivut
 
29.4.
 
Kouvola
 
RN (5/8 & 6/7)
 
(3)
 
Perttu Ståhlberg
 
WWW-sivut
 

Toukokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.5.
 
Lahti
 
RN (2 & 5)
 
(14)
 
Unto Timonen
 
WWW-sivut
 
5.5.
 
Tampere NORD (8) Carsten Birk, DE WWW-sivut
 
5.5.
 
Kajaani
 
RN (5 & 1/8)
 
11.4./15.4.
 
Jetta Tschokkinen
 
WWW-sivut
 
5.5.
 
Parikkala
 
RN (1 & 5/6)
 
3.4./9.4.
 
Kirsi Honkanen
 
WWW-sivut
 
5.5.
 
Posio
 
RN (1 & 5/6)
 
(0)
 
Esa Ruotsalainen
 
WWW-sivut
 
6.5.
 
Tampere KV (10) Peter Harsanyi, HU WWW-sivut
 
6.5.
 
Polvijärvi
 
RN (5 & 8)
 
9.4.
 
Hilkka Salohalla
 
WWW-sivut
 
12.5.
 
Järvenpää KR 16.3./13.4./19.4.
 
Jarmo Vuorinen
 
WWW-sivut
 
12.5.
 
Oulu NORD 15.3./15.4./22.4.
 
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
 
WWW-sivut
 
12.5.
 
Loviisa
 
RN (5/7 & 6/8)
 
10.4./17.4.
 
Soile Bister
 
WWW-sivut
 
12.5.
 
Mikkeli
 
RN (5/10 & 6/8)
 
17.4.
 
Säde Hohteri
 
WWW-sivut
 
12.5.
 
Seinäjoki
 
RN (3/4 & 5/6)
 
12.4./18.4.
 
Juha Putkonen
 
WWW-sivut
 
13.5.
 
Seinäjoki
 
RN (1/2 & 5/6)
 
18.4./26.4.
 
Marja Talvitie
 
WWW-sivut
 
19.5.
 
Helsinki KV 21.3./25.4/30.4.
 
Dagmar Kenis Pordham, UK
 
WWW-sivut
 
19.5.
 
Oulainen
 
RN (1/2 & 3/5)
 
1.4./23.4./29.4.
 
Hilkka Salohalla
 
WWW-sivut
 
19.5.
 
Rovaniemi
 
RN (5/6 & 7/8)
 
25.4.
 
Perttu Ståhlberg
 
WWW-sivut
 
20.5.
 
Hamina NORD 24.4.
 
Reino Korpela
 
WWW-sivut
 
20.5.
 
Maalahti
 
RN (5 & 7/8)
 
25.4./2.5.
 
Markku Kipinä
 
WWW-sivut
 
20.5.
 
Taivalkoski
 
RN (5 & 4/7)
 
23.4.
 
Tanya Ahlman-Stockmari
 
WWW-sivut
 
26.5.
 
Rauma KR 26.3./26.4./2.5.
 
Maija Mäkinen
 
WWW-sivut
 
26.5.
 
Joensuu KV 28.4./3.5.
 
Harto Stockmari
 
WWW-sivut
 
26.5.
 
Keuruu
 
RN (1/8 & 3/5)
 
15.4./30.4./10.5.
 
Perttu Ståhlberg
 
WWW-sivut
 
26.5.
 
Vaasa
 
RN (5/6 & 8/10)
 
28.4./7.5.
 
Goran Gladic, RS
 
WWW-sivut
 
27.5.
 
Joensuu KR 28.4./3.5.
 
Elena Agafonova, IT
 
WWW-sivut
 

Kesäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.6.
 
Mänttä-Vilppula KR 27.4./4.5.
 
Perttu Ståhlberg
 
WWW-sivut
 
9.6.
 
Forssa KR 11.5./16.5.
 
Pirjo Aaltonen
 
WWW-sivut
 
9.6.
 
Keitele
 
RN (5 & 6/10)
 
11.5.
 
Riitta Lahtovaara
 
WWW-sivut
 
10.6.
 
Alavus KR 20.4/9.5./14.5.
 
Säde Hohteri
 
WWW-sivut
 
16.-17.6.
 
Nurmijärvi Suomen Basenjit ry erikoisnäyttely 9.5./13.5.
 
Marianne Klinkowski, USA
 
WWW-sivut
 
16.6.
 
Rovaniemi NORD 24.4./14.5./18.5.
 
Tanya Ahlman-Stockmari
 
WWW-sivut
 
16.6.
 
Reisjärvi
 
RN (1/7 & 5/8)
 
17.5./30.5.
 
Markku Kipinä
 
WWW-sivut
 
16.6.
 
Salo KR 16.4/16.5.
 
Tapio Eerola
 
WWW-sivut
 
17.6.
 
Kotka NORD 15.5./21.5.
 
Zafra Sirik, IL
 
WWW-sivut
 
17.6.
 
Karvia
 
RN (2 & 5)
 
24.4./23.5.
 
Irina Poletaeva
 
WWW-sivut
 
30.6.
 
Tuusniemi
 
RN (5 & 1/2)
 
4.6.
 
Jo Schepers, NL
 
WWW-sivut
 

Heinäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.7.
 
Raasepori KR 30.4./ 28.5./4.6. Tuula Savolainen WWW-sivut
 
7.7.
 
Rusko SVKL ry erikoisnäyttely 15.4/3.6 /8.6 Hans Almgren, SE WWW-sivut
 
7.7.
 
Oulu KV 15.5./11.6. Guido Schäfer, DE WWW-sivut
 
7.7.
 
Kokemäki
 
RN (5 & 3/6)
 
6.6./13.6.
 
Tuula Savolainen
 
WWW-sivut
 
8.7.
 
Juva KR 31.05./12.06. Anneli Sutela WWW-sivut
 
8.7.
 
Joutsa
 
RN (5 & 4/6)
 
11.6.
 
Juha Putkonen
 
WWW-sivut
 
8.7.
 
Rusko
 
RN (5 & 10)
 
15.4/3.6/8.6.
 
Elina Haapaniemi
 
WWW-sivut
 
14.7.
 
Mäntsälä KR 13.5./14.6./19.6. Marja Talvitie WWW-sivut
 
15.7.
 
Laukaa KR 8.6./17.6. Elena Kuleshova, RU WWW-sivut
 
14.7.
 
Helsinki
 
RN (5.7 & 10)
 
31.5./21.6./28.6.
 
Ineke Zwaartman-Pinster, NL
 
WWW-sivut
 
21.7.
 
Ylivieska KV 15.5./14.6./21.6. Susanne Wendell WWW-sivut
 
22.7.
 
Kemi KV 18.6. Esa Ruotsalainen WWW-sivut
 
22.7.
 
Helsinki KR WWW-sivut
 
28.7.
 
Pori KV 24.5./21.6./28.6. Maija Lehtonen WWW-sivut
 
29.7.
 
Mikkeli KV 18.6/2.7/9.7. Harry Tast WWW-sivut
 

Elokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.8.
 
Kuopio KR 4.6./2.7./9.7.
 
Gerard Cox, IE
 
WWW-sivut
 
4.8.
 
Kuopio NORD 4.6./2.7./9.7.
 
Ishimaru Sei-Ichiro, JP
 
WWW-sivut
 
4.8.
 
Isokyrö
 
RN (3/5 & 7/8)
 
4.7./20.7.
 
Maija Lehtonen
 
WWW-sivut
 
4.8.
 
Kinnula
 
RN (5/6 & 7/8)
 
5.7.
 
Reino Korpela
 
WWW-sivut
 
5.8.
 
Kuopio KV 4.6./2.7./9.7.
 
Rafael Malo Alcrudo, ES
 
WWW-sivut
 
5.8.
 
Isokyrö
 
RN (2/6 & 4/5)
 
4.7./20.7.
 
Harry Tast
 
WWW-sivut
 
5.8.
 
Luumäki
 
RN (1 & 5)
 
5.7.
 
Juta Haranen, EE
 
WWW-sivut
 
11.8.
 
Raisio KR 15.6./13.7./17.7.
 
Outi Piisi-Putta
 
WWW-sivut
 
11.8.
 
Kuhmo
 
RN (5 & 6/8)
 

 

 
WWW-sivut
 
11.8.
 
Lappeenranta
 
RN (1 & 5/6)
 
9.7./16.7.
 
Marja Talvitie
 
WWW-sivut
 
18.8.
 
Kouvola KR 16.7/22.7.
 
Esa Ruotsalainen
 
WWW-sivut
 
19.8.
 
Heinola KR 16.7./22.7.
 
Maija Mäkinen
 
WWW-sivut
 
26.8. Riihimäki NORD 9.7./23.7./30.7.
 
Iren Naarits, EE
 
WWW-sivut
 

Syyskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.9.
 
Kihniö
 
RN (2/3 & 5/8)
 
16.7/31.7./6.8.
 
Reino Korpela
 
WWW-sivut
 
2.9.
 
Helsinki KR
 

 
WWW-sivut
 
2.9.
 
Ähtäri
 
RN (5 & 1/8)
 
31.7./12.8.
 
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
 
WWW-sivut
 
9.9.
 
Porvoo KR
 

 
WWW-sivut
 
15.9.
 
Joensuu
 
RN (5 & 6/10)
 

 

 
WWW-sivut
 
23.9.
 
Hyvinkää RN (5/3 & 7/8)
 

 
WWW-sivut
 
29.9. Eckerö KV 16.7./27.8./4.9.
 
Gerard Jipping, NL
 
WWW-sivut
 

Lokakuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
27.10. Seinäjoki KV
 

 
WWW-sivut
 

Marraskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
10.11. Jyväskylä NORD
 

 
WWW-sivut
 
11.11. Jyväskylä KV
 

 
WWW-sivut
 

Joulukuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
15.12.
 
Helsinki NORD
 

 
WWW-sivut
 
16.12.
 
Helsinki KV
 

 
WWW-sivut