Näyttelyt/tuloksia Suomesta

Vuosi 2017
 

Kansainväliset (KV), kaikkien rotujen (KR) näyttelyt sekä ryhmänäyttelyt (RY)
Päivitetty 15.11.2017

Tammikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika/
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
15.1.
 
Kajaani
 
KV
 
(0 + 1 + 2)
 
Saija Juutilainen
 
Tulokset
 
21.1.
 
Turku
 
KV (0 + 13 + 8)
 
Anthony Moran, IE
 
Tulokset
 
22.1.
 
Ilomantsi
 
RY (5 & 7) (0)
 
Leni Finne
 
WWW-sivut
 

Helmikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
5.2.
 
Parkano
 
RY (5 & 9) (0 + 1 + 3)
 
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
 
Tulokset
 
18.2. Kauhava
 
RY (5 & 1/2)
 
(0 + 4 + 6)
 
Unto Timonen
 
Tulokset
 

Maaliskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
18.3.
 
Seinäjoki
 
RY (5 & 1/4)
 
(0 + 1 + 3)
 
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
 
Tulokset
 
19.3.
 
Jyväskylä
 
RY (5 & 7/8)
 
(0 + 1 + 2)
 
Markku Kipinä
 
Tulokset
 
25.3.
 
Lahti
 
KV
 
(0 + 15 + 7)
 
Ben Reynolds-Frost, GB
 
Tulokset
 

Huhtikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.4.
 
Jämijärvi
 
RY (5/6 & 3/8)
 
(0 + 1 + 1)
 
Juha Putkonen
 
Tulokset
 
8.4.
 
Kuopio
 
RY (5 & 7/8)
 
(0 + 3 + 1)
 
Maija Lehtonen
 
Tulokset
 
8.4.
 
Vaasa
 
KV
 
(0 + 1 + 4)
 
Säde Hohteri
 
Tulokset
 
15.4.
 
Laitila
 
RY (5/6 & 8)
 
(0 + 3 + 4)
 
Pekka Teini
 
Tulokset
 
15.4.
 
Lappeenranta
 
KV
 
(0 + 5 + 4)
 
Arvid Göransson, SE
 
Tulokset
 
22.4.
 
Pello
 
RY (1 & 5)
 
(0 + 0 + 2)
 
Tuula Pratt
 
Tulokset
 
23.4.
 
Outokumpu
 
RY (1 & 5)
 
(0 + 1 + 2)
 
Dan Ericsson, SE
 
Tulokset
 
29.4.
 
Kiuruvesi
 
RY (5 & 2/3)
 
(0 + 2 + 0)
 
Jetta Tschokkinen
 
Tulokset
 
30.4.
 
Tohmajärvi
 
RY (5 & 9)
 
(0 + 1 + 1)
 
Beata Petkevica, LT
 
Tulokset
 

Toukokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.5.
 
Hankasalmi
 
RY (5/6 & 7/8)
 
(0 + 1 + 1)
 
Maija Lehtonen
 
Tulokset
 
1.5.
 
Sastamala
 
RY (5 & 3/4)
 
(0 + 2 + 1)
 
Maija Mäkinen
 
Tulokset
 
1.5.
 
Lahti
 
RY (5/6 & 7/8)
 
(0 + 2 + 2)
 
Pekka Teini
 
Tulokset
 
6.5.
 
Tampere KV (0 + 5 + 8) Gayle Bontecou. US Tulokset
 
6.5.
 
Savitaipale RY (5 & 3/4) (0 + 2+ 4)
 
Juta Haranen, EE
 
Tulokset
 
6.5.
 
Puolanka RY (5 & 4/6) (0)
 
Zidy Munsterhielm-Ehnberg
 
WWW-sivut
 
6.5.
 
Rovaniemi RY (3/5 & 7/8) (0 + 0 + 2)
 
Anneli Pukkila
 
Tulokset
 
7.5.
 
Raahe RY (4/8 & 5/6) (0 + 0 + 2)
 
Paula Rekiranta
 
Tulokset
 
7.5.
 
Sipoo RY (7/8 & 5/6) (0 + 7 + 6)
 
Hilkka Salohalla
 
Tulokset
 
13.5.
 
Varkaus KR (0 + 3 + 1)
 
Tanya Ahlman-Stockmari
 
Tulokset
 
13.5.
 
Ikaalinen RY (7/8 & 5/6) (0 + 1 + 1)
 
Harri Lehkonen
 
Tulokset
 
13.5.
 
Koski tl RY (4/5 & 6/8) (0 + 0 + 3)
 
Anneli Pukkila
 
Tulokset
 
13.5.
 
Laihia RY (5/6 & 7/8) (0)
 
Maija Mäkinen
 
WWW-sivut
 
13.5.
 
Lestijärvi RY (9 & 5/6) (0)
 
Outi Piisi-Putta
 
WWW-sivut
 
14.5.
 
Eura RY (5 & 4/6) (0 + 4 + 5)
 
Esko Nummijärvi
 
Tulokset
 
14.5.
 
Lahti RY (2 & 5) (0 + 7 + 3)
 
Alessandro Zeppi, IT
 
Tulokset
 
20.5.
 
Hamina KV (0 + 5 + 3) Sofie Krigholm, SE Tulokset
 
20.5.
 
Närpiö RY (5 & 4/6) (0 + 0 + 2)
 
Irina Poletaeva
 
Tulokset
 
21.5.
 
Närpiö RY (5 & 4/6) (0)
 
Anneli Pukkila
 
WWW-sivut
 
21.5.
 
Helsinki KV (0 + 6 + 6)
 
Karl-Erik Johansson, SE
 
Tulokset
 
25.5.
 
Hämeenkyrö RY (5 & 7/8) (0)
 
Esa Ruotsalainen
 
WWW-sivut
 
27.5.
 
Lieksa RY (5 & 6/8) (0)
 
Markku Kipinä
 
WWW-sivut
 
27.5.
 
Sodankylä RY (5 & 2/3) (0 + 0 + 2)
 
Harto Stockmari
 
Tulokset
 
28.5.
 
Rauma KR (0 + 2 + 3)
 
Jochen H Eberhardt, DE
 
Tulokset
 
28.5.
 
Keuruu RY (1/8 & 3/5) (0 + 2 + 3)
 
Maija Mäkinen
 
Tulokset
 

Kesäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
10.6.
 
Heinävesi RY (5/6 & 7/8) (0 + 1 + 0)
 
Paavo Mattila
 
Tulokset
 
10.6.
 
Hämeenlinna RY (1 & 4/5) (0 + 1 + 1)
 
Marja Talvitie
 
Tulokset
 
10.6.
 
Lahti erikoisnäyttely (17 + 20 + 15)
 
Anneli Pukkila
 
Tulokset
 
11.6.
 
Kuusamo RY (2 & 3/5) (0)
 
Markku Kipinä
 
WWW-sivut
 
11.6.
 
Alavus KR (0 + 2 + 0)
 
Pekka Teini
 
Tulokset
 
17.6.
 
Pöytyä KR (0 + 2 + 2)
 
Leila Kärkäs
 
Tulokset
 
17.6.
 
Haapajärvi RY (5 & 7/8) (0 + 1 + 0)
 
Pirjo Aaltonen
 
Tulokset
 
18.6.
 
Kotka KV (0 + 2 + 2) Perttu Ståhlberg Tulokset
 
25.6.
 
Rovaniemi KV (0 + 5 + 8) Zsuzsanna Balogh, HU Tulokset
 

Heinäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.7.
 
Tuusula KR (1 + 2 + 5) Harry Tast Tulokset
 
1.7.
 
Kouvola RY (4/6 & 5/10) (0 + 3 + 0) Karin Hedberg, SE Tulokset
 
2.7.
 
Riihimäki KV (0 + 5 + 5) Zoran Brankovic, RS Tulokset
 
2.7.
 
Tuusniemi RY (5/6 & 9) (1 + 2 + 1) Leila Kärkäs Tulokset
 
8.7.
 
Mikkeli KR (0 + 0 + 1) Perttu Ståhlberg Tulokset
 
9.7.
 
Ylivieska KV (0 + 3 + 1) Savvas Hadjisavvas, CY Tulokset
 
9.7.
 
Karjaa KR (1 + 1 + 1) Branislav Rajic, SI Tulokset
 
15.7.
 
Hyvinkää KR (2 + 3 + 1) Kostadin Shankov, BG Tulokset
 
15.7.
 
Oulu KV (1 + 2 + 1) Pirjo Aaltonen Tulokset
 
15.7.
 
Helsinki RY (1 + 0 + 4) Alberto Lamperti, IT Tulokset
 
16.7.
 
Oulu KV (3 + 4 + 3) Jadranka Mijatovic Tulokset
 
22.7.
 
Kemi KV (0 + 3 + 4) Marjatta Pylvänäinen-Suorsa Tulokset
 
23.7.
 
Saarijärvi KR (1 + 1 + 2) Paula Heikkinen-Lehkonen Tulokset
 
28.7.
 
Vantaa KV (7 + 5 + 11)
 
Liz Cartledge, GB
 
Tulokset
 
29.7.
 
Pori KV (2 + 4 + 5)
 
Unto Timonen
 
Tulokset
 
29.7.
 
Kajaani RN (1 + 0 + 0)
 
Juta Haranen, EE
 
Tulokset
 

Elokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
5.8.
 
Helsinki SVKL ry erikoisnäyttely (11 + 8 + 7)
 
Anne McDonald, GB
 
Tulokset
 
5.8.
 
Kuopio KV (1 + 3 + 1)
 
Jussi Liimatainen
 
Tulokset
 
5.8.
 
Lappeenranta RN (1 + 2 + 2)
 
Reino Korpela
 
Tulokset
 
5.8.
 
Siikajoki RN (0)
 
Pirjo Aaltonen
 
WWW-sivut
 
6.8.
 
Valkeakoski KR (1 + 2 + 2)
 
Vladimir Cairovic, HR
 
Tulokset
 
12.8.
 
Turku KR (2 + 2 + 1)
 
Marja Talvitie
 
Tulokset
 
12.8.
 
Joensuu KV (0 + 3 + 4)
 
Valeria Bobikova, RU
 
Tulokset
 
12.8.
 
Luumäki RN (1 + 4 + 4)
 
Irina Poletaeva
 
Tulokset
 
12.8.
 
Mikkeli (Ristiina) RN (0)
 
Paula Rekiranta
 
WWW-sivut
 
12.8.
 
Seinäjoki RN (1 + 1 + 2)
 
Paavo Mattila
 
Tulokset
 
13.8.
 
Joensuu KR (1 + 2 + 3)
 
Michel Griol, FR
 
Tulokset
 
13.8.
 
Mäntsälä RN (2 + 1 + 2)
 
Juha Putkonen
 
Tulokset
 
13.8.
 
Seinäjoki RN (1 + 0 + 2)
 
Kirsi Honkanen
 
Tulokset
 
19.8.
 
Kouvola KR (2 + 4 + 8)
 
Igor Selimovic, HR
 
Tulokset
 
19.8.
 
Ristijärvi RN (0 + 0 + 1)
 
Kirsi Honkanen
 
Tulokset
 
19.8.
 
Ruovesi RN (0 + 1 + 2)
 
Harto Stockmari
 
Tulokset
 
20.8.
 
Heinola KR (1 + 4 + 6)
 
Paavo Mattila
 
Tulokset
 
26.8.
 
Mäntyharju KR (3 + 3 + 2)
 
Annukka Paloheimo
 
Tulokset
 
26.8.
 
Pyhäjoki RN (1)
 
Hannu Talvi
 
WWW-sivut
 
26.8.
 
Janakkala KR (3 + 4 + 3)
 
Marie Gadolin, SE
 
Tulokset
 

Syyskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.9.
 
Helsinki KR (3 + 6 + 10)
 
Anne-Chaterine Edoff, SE
 
Tulokset
 
9.9.
 
Porvoo KR (1 + 3 + 3)
 
Dusko Piljevic, RS
 
Tulokset
 
9.9.
 
Muurame RN (1 + 1 + 4)
 
Ming Kok Chua, SG
 
Tulokset
 
16.9.
 
Äänekoski RN (0 + 2 + 1)
 
Leila Kärkäs
 
Tulokset
 
17.9.
 
Hyvinkää RN (2 + 4 + 3)
 
Riitta Lahtovaara
 
Tulokset
 
30.9. Eckerö KV (0 + 6 + 11)
 
Garbriela Ridarcikova, SL
 
Tulokset
 

Lokakuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
14.10. Jyväskylä KV (0 + 9 + 7)
 
Maija Mäkinen
 
Tulokset
 
15.10. Jyväskylä KV (0 + 8 + 7)
 
Wilma Roem, NL
 
Tulokset
 
28.10. Seinäjoki KV (0 + 4 + 3)
 
Leni Finne
 
Tulokset
 

Marraskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
25.11. Tampere KR (13)
 
June Wall, IE
 
WWW-sivut
 
26.11. Tampere KV (16)
 
Audrone Babianskiene, LT
 
WWW-sivut
 

Joulukuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
8.12.
 
Helsinki KV, HeW-17 2.10./1.11./13.11.
 
Rainer Vuorinen
 
WWW-sivut
 
9.12.
 
Helsinki KV, PMV-17 2.10./1.11./13.11.
 
David Allan, ES
 
WWW-sivut
 
10.12.
 
Helsinki KV, V-17 2.10./1.11./13.11.
 
Mark Cocozza, GB
 
WWW-sivut