Näyttelyt/tuloksia Suomesta

Vuosi 2016
 

Kansainväliset (KV), kaikkien rotujen (KR) näyttelyt sekä ryhmänäyttelyt (RY)
Päivitetty 11.12.2016

Tammikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika/
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
10.1.
 
KAJAANI
 
KV
 
(0 + 5 + 2)
 
Rainer Vuorinen, FI
 
Tulokset
 
16.1.
 
TURKU
 
KV (0 + 12 + 4)
 
Jetta Tschokkinen, FI
 
Tulokset
 
31.1.
 
PARKANO
 
RY (5 & 9) (0 + 5 + 2)
 
Maija Mäkinen, FI
 
Tulokset
 

Helmikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
28.2. TUUSNIEMI
 
RY (5 & 9)
 
(0 + 4 + 1)
 
Hans Almgren, SE
 
Tulokset
 

Maaliskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
5.3.
 
JOENSUU
 
RY (5 & 7/8)
 
(0 + 3 + 2)
 
Tuula Savolainen, FI
 
Tulokset
 
19.3.
 
JÄMIJÄRVI
 
RY (5 & 7/8)
 
(0 + 2 + 1)
 
Riitta Lahtovaara, FI
 
Tulokset
 
20.3.
 
JYVÄSKYLÄ
 
RY (5 & 7/8)
 
(0 + 4 + 2)
 
Anneli Sutela, FI
 
Tulokset
 
26.3.
 
IMATRA
 
KV
 
(0 + 10 + 7)
 
Markku Mähönen, FI
 
Tulokset
 

Huhtikuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
2.4.
 
LAHTI
 
KV
 
(0 + 6 + 7)
 
Unto Timonen, FI
 
Tulokset
 
2.4.
 
KEMIJÄRVI
 
RY (5 & 7/8)
 
(0 + 0 + 1)
 
Tuula Savolainen, FI
 
Tulokset
 
16.4.
 
VAASA
 
KV
 
(0 + 2 + 2)
 
Riitta Lahtovaara, FI
 
Tulokset
 
17.4.
 
POLVIJäRVI
 
RY (5 & 9/10)
 
(0 + 3 + 0)
 
Markku Kipinä, FI
 
Tulokset
 
24.4.
 
KOUVOLA
 
RY (5/6 & 7/8)
 
(0 + 3 + 3)
 
Paula Rekiranta, FI
 
Tulokset
 
30.4.
 
KOUVOLA
 
RY (5 & 6)
 
(0 + 5 + 2)
 
Esa Ruotsalainen, FI
 
Tulokset
 

Toukokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.5.
 
TAMPERE KV (0 + 15 + 3) Rony Doedijns, NL Tulokset
 
5.5.
 
KANGASNIEMI KR (0 + 3 + 4)
 
Perttu Ståhlberg, FI
 
Tulokset
 
7.5.
 
POSIO RY (1 & 5) (0 + 0 + 1)
 
Maija Mäkinen, FI
 
Tulokset
 
8.5.
 
LAHTI RY (5/6 & 7/8) (0 + 9 + 6) Rainer Vuorinen, FI Tulokset
 
14.5.
 
MYNÄMÄKI KR (0 + 2 + 4)
 
Marko Lepasaar, EE
 
Tulokset
 
14.5.
 
MIKKELI RY (5/10 & 6/8) (0 + 1 + 0)
 
Marjatta Pylväinen-Suorsa, FI
 
Tulokset
 
15.5.
 
RAUMA KR (0 + 1 + 0) Kostadin Shankov, BG Tulokset
 
15.5.
 
SEINÄJOKI RY (2/10 & 3/5) (0)
 
Outi Piisi-Putta, FI
 
WWW-sivut
 
21.5.
 
HELSINKI KV (0 + 11 + 5)
 
Ann Ingram, IE
 
Tulokset
 
21.5.
 
KOSKI TL RY (5 & 7/8) (0 + 1 + 6)
 
Pirjo Aaltonen, FI
 
Tulokset
 
21.5.
 
OULAINEN RY (5 & 2/4) (0 + 0 + 1)
 
Elina Haapaniemi, FI
 
Tulokset
 
22.5.
 
HAMINA KV (0 + 7 + 6) Barbara Ruth Smith, SE Tulokset
 
28.5.
 
JäRVENPää KR (0 + 4 + 7)
 
Wera Hübenthal, NO
 
Tulokset
 
28.5.
 
JOENSUU KV (0 + 6 + 2) Anneli Pukkila, FI Tulokset
 
29.5.
 
JOENSUU KR (0 + 5 + 3)
 
Esa Ruotsalainen, FI
 
Tulokset
 
29.5.
 
IITTI RY (5/6 & 7/8) (0)
 
Leila Kärkäs, FI
 
WWW-sivut
 
29.5.
 
KEURUU RY (2 & 3/5) (0)
 
Elina Haapaniemi, FI
 
WWW-sivut
 

Kesäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
4.6.
 
JÄMSÄ KR (1 + 4 + 1)
 
Marija Kavcic, SI
 
Tulokset
 
5.6.
 
JÄMSÄ RY (10 & 5/8) (1 + 1 + 1)
 
Riitta Lahtovaara, FI
 
Tulokset
 
5.6.
 
KAJAANI RY (5 & 1/10) (0 + 1 + 0)
 
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI
 
Tulokset
 
5.6.
 
LAHTI RY (2 & 5) (0 + 5 + 4)
 
Augustin Ionescu, RO
 
Tulokset
 
11.-12.6.
 
KÄRKÖLÄ ERIKOIS-NÄYTTELY (24 + 34 + 29)
 
Jarmo Vuorinen, FI
 
Tulokset
 
11.6.
 
TAMMELA KR (0 + 0 + 3)
 
Saija Juutilainen, FI
 
Tulokset
 
12.6.
 
ALAVUS KR (0 + 1 + 4)
 
Susanne Wendell, FI
 
Tulokset
 
18.6. ROVANIEMI KV (0)
 
Tino Pehar, HR
 
WWW-sivut
 
18.6.
 
KUOPIO RY (5/6 & 7/8) (0)
 
Esa Ruotsalainen, FI
 
WWW-sivut
 
19.6.
 
KOTKA KV (0 + 4+ 4) Margaret O'Gorman, IE Tulokset
 
19.6.
 
SASTAMALA RY (2 & 5) (1 + 1 + 0) Leila Kärkäs, FI Tulokset
 

Heinäkuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
2.7.
 
HYVINKÄÄ SVKL ERIKOISNÄYTTELY (9 + 13 + 8)
 
Per Lundström, SE
 
Tulokset
 
3.7.
 
RANTASALMI KR (0 + 1 +1) Pirjo Aaltonen, FI Tulokset
 
3.7.
 
RAASEPORI KR (0 + 2 + 1)
 
Perttu Ståhlberg, FI
 
Tulokset
 
9.7.
 
OULU KV (0 + 1+ 1) Juha Putkonen, FI Tulokset
 
10.7.
 
KOKKOLA KV (1 + 1+ 2)
 
Gerard Cox, IE
 
Tulokset
 
10.7.
 
JOUTSA RY (5 & 4/6) (1 + 1+ 1)
 
Perttu Ståhlberg, FI
 
Tulokset
 
16.7.
 
MÄNTSÄLÄ KR (2 + 4 + 6)
 
Juha Putkonen, FI
 
Tulokset
 
16.7.
 
HELSINKI RY (osa 5 & 10) (1 + 4 + 5)
 
Malgorzata Suproonowicz, PL
 
Tulokset
 
17.7.
 
ORIVESI KR (1 + 3 + 4)
 
Tuula Savolainen, FI
 
Tulokset
 
23.7.
 
KEMI KV (1 + 4 + 6) Tomasz Borkowski, PL Tulokset
 
23.7.
 
HELSINKI KR (10 + 4 + 3)
 
Kirsi Honkanen, FI
 
Tulokset
 
31.7.
 
PORI KV (7 + 6 + 6)
 
Pekka Teini, FI
 
Tulokset
 
31.7.
 
RISTIJÄRVI RY (9 & 4/5) (0 + 1 + 0)
 
Markku Mähönen, FI
 
Tulokset
 

Elokuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
5.8.
 
KUOPIO KV (4 + 3 + 0)
 
Primoz Peer, SI
 
Tulokset
 
6.8.
 
KUOPIO KV (4 + 3 + 0) Hans Van Den Berg, NL Tulokset
 
6.8.
 
KITTILÄ RY (1 & 5) (0)
 
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI
 
WWW-sivut
 
6.8.
 
KIIMINKI RY (5 & 4/6) (1 + 1 + 0)
 
Jelena Kruus, EE
 
Tulokset
 
7.8.
 
KUOPIO KV (5 + 2 + 0)
 
Myrna Shiboleth, IL
 
Tulokset
 
7.8.
 
LUUMÄKI RY (1 & 5) (3 + 2 + 2)
 
Rune Fagerström, FI
 
Tulokset
 
13.8.
 
OULU KV (1 + 1+ 2)
 
Jarmo Vuorinen, FI
 
Tulokset
 
13.8.
 
LAPPEENRANTA RY (1 & 5/6) (5 + 1 +1)
 
Kirsi Honkanen, FI
 
Tulokset
 
14.8.
 
RAISIO KR (7 + 6 + 5)
 
Harry Tast, FI
 
Tulokset
 
20.8.
 
KOUVOLA KR (5 + 4 + 4)
 
Zlatko Kraljic, HR
 
Tulokset
 
21.8.
 
HEINOLA KR (1 + 2 + 1)
 
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI
 
Tulokset
 
21.8.
 
RUOVESI RY (5 & 6/10) (3 + 5 + 3)
 
Tanya Ahlman-Stockmari, FI
 
Tulokset
 
28.8.
 
HELSINKI KR (7 + 3 + 2)
 
Jens Myrman, SE
 
Tulokset
 
28.8.
 
PYHÄJOKI RY (2 & 5/6) (2 + 0 + 0)
 
Paavo Mattila, FI
 
Tulokset
 

Syyskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
3.9.
 
RIIHIMÄKI KV (4 + 8 + 3)
 
Kirsi Tevalin, FI
 
Tulokset
 
4.9.
 
JOENSUU RY (5 & 3/4) (0 + 3 + 1)
 
Markku Kipinä, FI
 
Tulokset
 
4.9.
 
HELSINKI RY (1 & 5/9) (4 + 6 + 1)
 
Perttu Ståhlberg, FI
 
Tulokset
 
4.9.
 
KIHNIÖ RY (5 & 4/6) (1 + 1 + 1)
 
Anneli Pukkila, FI
 
Tulokset
 
11.9.
 
PORVOO KR (5 + 5 + 5)
 
Barbara Müller, CH
 
Tulokset
 
18.9.
 
HYVINKÄÄ RY (5 & 4/6) (1 + 3 + 6)
 
Maija Mäkinen, FI
 
Tulokset
 
25.9. ECKERÖ KV (1 + 5 + 9)
 
Anca Giura, RO
 
Tulokset
 

Lokakuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
1.10.
 
HÄMEENLINNA RY (5 & 4/6) (0 + 7 + 4)
 
Jelena Kruus, EE
 
Tulokset
 
22.10. SEINÄJOKI KV (0 + 4 + 4)
 
Leila Kärkäs, FI
 
Tulokset
 
29.10. LAHTI KV (0 + 19 + 8)
 
Heather Langfeld, CA
 
Tulokset
 

Marraskuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
12.11. JYVÄSKYLÄ KV (0 + 7 + 3)
 
Elina Haapaniemi, FI
 
Tulokset
 
13.11. JYVÄSKYLÄ KV (0 + 8 + 5)
 
Harri Lehkonen, FI
 
Tulokset
 

Joulukuu
 
pvm
 
paikkakunta
 
nly-tyyppi
 
ilm.aika
paikalla

 
tuomari
 
sivut/tulokset
 
10.12.
 
HELSINKI, HeW-16 KV (0 + 11 + 10)
 
Perttu Ståhlberg, FI
 
Tulokset
 
11.12.
 
HELSINKI, V-16 KV (0 + 16 + 14)
 
Maire Tönurist, EE
 
Tulokset