Näyttelyt/tuloksia Suomesta

Vuosi 2015

Kansainväliset (KV), kaikkien rotujen (KR) näyttelyt sekä ryhmänäyttelyt (RY)
Päivitetty 6.12.2015



Tammikuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika/
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

11.01.

KAJAANI

KV

(0 + 3 + 3)

Paula Heikkinen-Lehkonen, FI

Tulokset

24.01.

TURKU

KV
(0 + 7 + 4)

Elina Haapaniemi, FI

Tulokset


Helmikuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.02. PARKANO

RY (5 & 9)

(0 + 1 + 0)

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI

Tulokset

07.02. VIROLAHTI

RY (5 & 7/8)

(2 + 3)

Maija Sylgrén, FI

Tulokset

21.02. SEINÄJOKI

RY (5 & 8)

(0 + 2 + 3)

Susanne Wendell, FI

Tulokset

22.02. TUUSNIEMI

RY (5 & 9)

(0 + 2 + 3)

Ligita Zake, LT

Tulokset


Maaliskuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

21.03.

JÄMIJÄRVI

RY (5 & 7/8)

(0 + 0 + 0)

Tuula Savolainen, FI

Ei basenjeita
21.03.

LAHTI

KV

(0 + 12 + 15)

Arne Foss, NO

Tulokset

22.03.

KORPILAHTI

RY (5 & 7/8)

(0 + 1 + 2)

Tanya Ahlman Stockmari, FI

Tulokset

28.03.

TURKU

KV

(0 + 8 + 7)

Jill Peak, UK

Tulokset


Huhtikuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

05.04.

IMATRA

KR

(0 + 8 + 4)

Unto Timonen, FI

Tulokset

11.04.

VAASA

KV

(0 + 0 + 1)

Matti Tuominen, FI

Tulokset

18.04.

KIHNIÖ

RY (5 & 7/8)

(0 + 1 + 1)

Rune Fagerström, FI

Tulokset

18.04.

OUTOKUMPU

RY (5 & 9)

(0 + 2 + 2)

Annamaria Tarjan, EE

Tulokset

25.04.

HARJAVALTA

RY (5 & 3/4)

(0 + 0 + 0)

Leila Kärkäs, FI

Ei basenjeita

Toukokuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.05.

LAHTI RY (5 & 6/8) (0 + 8 + 5)

Paavo Mattila, FI

Tulokset

02.05.

TAMPERE KV (0 + 4 + 4) Alberto Lamberti, IT Tulokset

02.05.

TOHMAJÄRVI RY (5 & 3/6) (0 + 1 + 0)

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI

Tulokset

09.05.

SASTAMALA RY (5 & 7/8) (0 + 1 + 2)

Harto Stockmari, FI

Tulokset

10.05.

LAHTI RY (2 & 5) (0 + 5 + 2) John R Walsh, IR Tulokset

16.05.

VARKAUS KV (0 + 2 + 3)

Theo Leenen, BE

Tulokset

16.05.

ROVANIEMI RY (5/6 & 7/8) (0 + 0 + 1)

Perttu Ståhlberg, FI

Tulokset

16.05.

RUOVESI RY (2 & 5) (0 + 0 + 1) Anneli Sutela, FI Tulokset

17.05.

RAUMA KR (0 + 4 + 4) Graham Kerr, AU Tulokset

23.05.

HAMINA KV (0 + 3 + 4) Zsusanna Váczi-Balogh, HU Tulokset

23.05.

HYRYNSALMI RY (5 & 3/10) (0 + 0 + 0)

Vivamaria Soleckyj Szpunar, PL

Ei basenjeita
23.05.

KRUUNUPYY RY (6 & 3/5) (0 + 0 + 0) Leni Finne, FI Ei basenjeita
24.05.

HELSINKI KV (0 + 4 + 3)

Renee Sporre-Willes, SE

Tulokset

24.05.

KEURUU RY (1 & 5) (0 + 0 + 0)

Anneli Pukkila, FI

Ei basenjeita
30.05.

LIEKSA RY (2 & 5) (0 + 0 + 0)

Raisa Savander, FI

Ei basenjeita
31.05.

MÄNTTÄ-VILPPULA KR (0 + 4 + 2)

Maija Mäkinen, FI

Tulokset


Kesäkuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

06.06.

RIIHIMÄKI KR (1 + 4 + 5)

Natasa Davidovic (RS)

Tulokset

06.06.

HAAPAJÄRVI RY (5 & 6) (0 + 0 + 0)

Tuula Savolainen, FI

Ei basenjeita
06.06.

MUHOS RY (5 & 1/10) (0 + 0 + 0)

Guido Schäfer

Ei basenjeita
07.06.

TURKU RY (5 & 7/8) (0 + 1 + 3)

Rune Fagerström, FI

Tulokset

13.06.

SALO KR (0 + 3 + 2)

Leila Kärkäs, FI

Tulokset

13.06.

IITTI RY (8 & 4/5) (0 + 7 + 3)

Maija Sylgrén, FI

Tulokset

13.06.

LAPINLAHTI RY (8 & 5/6) (0 + 2 + 1)

Zorica Salijevic, SE

Tulokset

14.06.

ALAVUS KR (0 + 1 + 2)

Eva Ekstam, NZ

Tulokset

21.06. ROVANIEMI KV (0 + 1 + 0)

Niksa Lemo, HR

Tulokset

27.06.

PIEKSÄMÄKI KR (0 + 2 + 1)

Perttu Ståhlberg, FI

Tulokset

27.06.

KOUVOLA SVKL
ERIKOISNÄYTTELY
(11 + 13 + 24) Kalvo Kriisk, EE Tulokset

28.06.

KOUVOLA ERIKOIS-NäYTTELY (24 + 18 + 29) Marja Talvitie, FI Tulokset

28.06. RAASEPORI KR (1 + 3 + 0)

Pekka Teini, FI

Tulokset


Heinäkuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

04.07.

TUUSULA KR (5 + 6 + 4)

Janusz Opara, PL

Tulokset

11.07.

OULU KV (1 + 2 + 2) Maija Mäkinen, FI Tulokset

11.07.

LAUKAA RY (10 & 5/8) (0 + 1 + 0)

Maciej Kozber, PL

Tulokset

12.07.

OULU KV (1 + 3 + 3) Outi Piisi-Putta, FI Tulokset

12.07.

LAUKAA KR (1 + 2 + 0)

Jean Lawless, IR

Tulokset

18.07.

KEMI KV (0 + 0 + 1)

Perttu Ståhlberg, FI

Tulokset
18.07.

HELSINKI RY (3 + 10 + 11)

Christian Jouanchicot, FR

Tulokset

19.07.

YLIVIESKA KV (1 + 0 +3)

Hannu Talvi, FI

Tulokset
19.07.

HYVINKÄÄ KR (4 + 4 + 3)

Zorica Salijevic, SE

Tulokset

24.07.

HELSINKI KV (3 + 7 + 5) Ben Luxton, AU Tulokset

26.07.

MIKKELI KV (1 + 2 + 0)

Esko Nummijärvi, FI

Tulokset


Elokuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.08.

PORI KV (3 + 7 + 4)

Marko Lepasaar, EE

Tulokset

02.08.

IISALMI KV (0 + 1 + 2) Paavo Mattila, FI Tulokset

02.08.

LUUMÄKI RY (1 & 5) (3 + 2 + 3)

Maija Sylgrén, FI

Tulokset

08.08.

JOENSUU KV (2 + 1 + 2)

Carol Mulcahy, IE

Tulokset

08.08.

TURKU KR (4 + 3 + 2)

Jussi Liimatainen

Tulokset

08.08.

PÄLKÄNE RY (5 & 4/6) (1 + 1 + 4)

Harto Stockmari

Tulokset

09.08.

JOENSUU KR (2 + 2 + 2)

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI

Tulokset

15.08.

ISOKYRÖ RY (3/10 & 5/6) (1 + 0 + 0)

Maija Mäkinen, FI

Tulokset

15.08.

KAJAANI RY (5 & 9) (0 + 0 + 0)

Hannu Talvi

Ei basenjeita

15.08.

RAISIO RY (3 & 5) (3 + 5 + 4)

Eli-Marie Klepp, NO

Tulokset

16.08.

KOTKA KV (5 + 5 + 6)

Laurent Heinesche, LU

Tulokset

16.08.

SASTAMALA RY (2 & 5) (0 + 1 + 1)

Riitta Lahtovaara, FI

Tulokset

22.08.

KOUVOLA KR (3 + 1 + 3)

Paula Rekiranta, FI

Tulokset

22.08.

SEINÄJOKI RY (5/6 & 7/8) (1 + 1 + 1)

Paula Heikkinen-Lehkonen, FI

Tulokset

23.08.

HEINOLA KR (4 + 8 + 3)

Tuula Savolainen, FI

Tulokset

29.08.

JANAKKALA

KV

(3 + 2 + 3)

Harri Lehkonen, FI

Tulokset

29.08.

PYHÄJOKI RY (9 & 5/6) (0 + 0 + 0)

Hannu Talvi, FI

Ei basenjeita

29.08.

ROVANIEMI RY (5 & 7/8) (0 + 0 + 0)

Leni Finne, FI

Ei basenjeita


Syyskuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

05.09.

VANTAA KR (3 + 8 + 5)

Ligita Zake, LV

Tulokset

13.09.

PORVOO KR (5 + 4 + 5)

Kirsi Honkanen, FI

Tulokset

20.09.

HYVINKÄÄ RY (5 & 4/6) (4 + 8 + 5)

Maija Sylgrén, FI

Tulokset

26.09. ECKERÖ KV (0 + 3 + 4)

Maret Kärdi, EE

Tulokset


Lokakuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

04.10.

HÄMEENLINNA RY (5 & 7) (0 + 14 + 12)

Iren Naarits, EE

Tulokset

24.10. SEINÄJOKI KV (0 + 7 + 7)

Robert Bambach, RO

Tulokset


Marraskuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

21.11. JYVÄSKYLÄ KV (0 + 9 + 7)

Steven Seymour, AU

Tulokset

22.11. JYVÄSKYLÄ KV (0 + 3 + 3)

Marja Talvitie, FI

Tulokset


Joulukuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

05.12.

HELSINKI KV (0 + 11 + 8)

Esa Ruotsalainen, FI

Tulokset

06.12.

HELSINKI KV (0 + 13 + 8)

Jussi Liimatainen, FI

Tulokset