Näyttelyt/tuloksia Suomesta

Vuosi 2014

Kansainväliset (KV), kaikkien rotujen (KR) näyttelyt sekä ryhmänäyttelyt (RY)
Päivitetty 09.12.2014

Tammikuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika/
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

12.01.

KAJAANI

KV

(0 + 4 + 2)

Francesco Cochetti, IT

Tulokset

18.01.

TURKU

KV
(0 + 10 + 12)

Myriam Vermeire, BE

Tulokset


Helmikuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.02. PARKANO

RY (5 & 7/8)

(0 + 4 + 1)

Esa Ruotsalainen, FI

Tulokset

02.02. JOENSUU

RY (5 & 3/8)

(0 + 1 + 0)

Saija Juutilainen, FI

Tulokset

15.02. PELLO

RY (2/5 & 7/8)

(1 + 1 + 3)

Elina Haapaniemi, FI

Tulokset

15.02. TUUSNIEMI

RY (5 & 9)

(0 + 2 + 1)

Milivoje Urosevic, RS

Tulokset

16.02. JYVÄSKYLÄ

RY (5)

(0 + 4 + 2)

Paula Heikkinen-Lehkonen, FI

Tulokset

23.02.

JYVÄSKYLÄ

KV

(0 + 9 + 2)

Gavin Robertson, UK

Tulokset


Maaliskuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

08.03.

ENO

RY (5 & 9)

(0 + 1 + 0)

Paavo Mattila, FI

Tulokset

08.03.

SEINÄJOKI

RY (5)

(0 + 0 + 0)

Pekka Teini, FI

Ei basenjeita

22.03.

JÄMSÄNKOSKI

RY (5 & 3/8)

(0 + 2 + 1)

Maija Mäkinen, FI

Tulokset

23.03.

KORPILAHTI

RY (5 & 7/8)

(0 + 3 + 1)

Pirkko Konttinen, FI

Tulokset

29.03.

KAJAANI

RY (5 & 9)

(0 + 1 + 2)

Maija Mäkinen, FI

Tulokset

29.03.

KEMIJÄRVI

RY (2 & 5/6)

(0 + 0 + 0)

Tapio Eerola, FI

Ei basenjeita

29.03.

KERIMÄKI

RY (5 & 7/8)

(0 + 2 + 3)

Esa Ruotsalainen, FI

Tulokset


Huhtikuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

05.04.

POLVIJÄRVI

RY (5 & 9)

(0 + 1 + 0)

Pekka Teini, FI

Tulokset

18.04.

VESILAHTI

RY (4 & 5)

(0 + 1 + 2)

Perttu Ståhlberg, FI

Tulokset

19.04.

LAPPEENRANTA

KV

(0 + 4 + 3)

Nemanja Jovanovic, RS

Tulokset

19.04.

LAITILA

RY (8 & 5/6)

(0 + 1 + 1)

Kirsi Honkanen, FI

Tulokset

26.04.

VAASA

KV

(0 + 1 + 2)

Leni Finne, FI

Tulokset

27.04.

LAHTI

KV

(0 + 7 + 3)

Matti Tuominen, FI

Tulokset


Toukokuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.05.

LAHTI/HOLLOLA RY (5 & 4/6) (0 + 7 + 9)

Danielle Dryburgh, AU

Tulokset

03.05.

TAMPERE KV (0 + 10 + 8) Rainer Vuorinen, FI Tulokset

03.05.

POSIO RY (1 & 5) (0 + 0 + 0)

Tuula Savolainen, FI

Ei basenjeita

04.05.

MAALAHTI RY (5 & 7/8) (0 + 1 + 0)

Kenneth Edh, SE

Tulokset

10.05.

HAMINA KV (0 + 4 + 7) Sofie Lönn, SE Tulokset

11.05.

HELSINKI KV (0 + 8 + 6) Mark Cocozza, UK Tulokset

17.05.

JOENSUU KV (0 + 3 + 1) Eivind Mjaerum, NO Tulokset

17.05.

KITTILÄ RY (1 & 5) (0 + 1 + 1) Irina Poletaeva, FI Tulokset

18.05.

RAUMA KR (0 + 4 + 3) Lessi Tsistjakova, RU Tulokset

18.05.

JOENSUU KR (0 + 1 + 0) Andrzej Szutkiewicz, PL Tulokset

18.05.

OULU KV (0 + 3 +1) Maret Kärdi, EE Tulokset

24.05.

JÄRVENPÄÄ KR (0 + 6 + 7) Unto Timonen, FI Tulokset

24.05.

KEMIÖNSAARI RY (5 & 4/6) (0 + 1 + 2)

Riitta Lahtovaara, FI

Tulokset

24.05.

OULAINEN RY (9 & 2/5) (0 + 1 + 1)

Marja Talvitie, FI

Tulokset

25.05.

TUURI KR (0 + 1 + 0) Maija Mäkinen, FI Tulokset


Kesäkuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.06.

KEURUU RY (1 & 5) (0)

Leni Finne, FI

ei basenjeita

07.-08.06.

KARJALOHJA ERIKOIS-NÄYTTELY (25 + 37 + 45) Sally Wallis, UK Tulokset

07.06.

PIELAVESI RY (6 & 4/5) (0)

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI

ei basenjeita

08.06.

ISOJOKI RY (5 & 4/6) (0)

Esko Nummijärvi, FI

ei basenjeita

08.06.

LAHTI RY (2 & 5) (0 + 5 + 3)

Kirsi Honkanen, FI

Tulokset

14.06.

PÖYTYÄ KR (0 + 3 + 2) Perttu Ståhlberg, FI Tulokset

15.06.

KOTKA KV (1 + 5 + 3)

Douglas Sidebottom, AU

Tulokset

21.06. ROVANIEMI KV (0 + 0 + 1) Svein Helgesen, NO Tulokset

28.06.

FORSSA KR (0 + 7 + 3) Tino Pehar, HR Tulokset

29.06. PORI KV (0 + 2 + 0) Unto Timonen, FI Tulokset


Heinäkuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

06.07.

JUVA KR (0 + 2 + 0) Soile Bister, FI Tulokset

06.07.

KARJAA KR (1 + 4 + 3) Zidy Munsterhielm-Ehnberg, FI Tulokset

12.07.

OULU KV (2 + 2 + 1) Tuula Savolainen, FI Tulokset

13.07.

KOKKOLA KV (1 + 2 + 4) Nils-Arne Törnlöv, SE Tulokset

13.07.

JOUTSA RY (5 & 4/6) (0 + 1 + 0) Pekka Teini, FI Tulokset

19.07.

RISTIINA KR (2 + 1 + 0) Kirsi Honkanen, FI Tulokset

19.07.

HELSINKI SVKL
ERIKOISNÄYTTELY
(6 + 5 + 13) Barbara Brooker, UK Tulokset

19.07.

MÄNTSÄLÄ KR (1 + 5 + 3) Rune Fagerström, FI Tulokset

20.07.

KEMI KV (2 + 3 + 1) Harri Lehkonen, FI Tulokset

26.07.

HELSINKI KR (8 + 10 + 10) Hana Petrusova, CZ Tulokset

27.07.

SAARIJÄRVI KR (1 + 2 + 1) Roberto Schill, RO Tulokset


Elokuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.08.

KUOPIO KV (4 + 6 + 5) Heidi Kirschbichler, AT Tulokset

02.08.

KUOPIO KV (4 + 6 + 5) Monique Van Brempt, BE Tulokset

02.08.

SIIKAJOKI RY (1 & 3/5) (0 + 1 + 0)

Juha Putkonen, FI

Tulokset

02.08.

VIITASAARI RY (5 & 9) (0)

Anneli Pukkila, FI

ei basenjeita

03.08.

KUOPIO KV (5 + 6 + 5) Marianne Baden, DK Tulokset

09.08.

HELSINKI
Maailmannäyttely -14
KV (13 + 38 + 34) Johan Juslin, FI Tulokset

16.08.

VALKEAKOSKI KR (1 + 5 + 9) Augustin Ionescu, RO Tulokset

16.08.

PUOLANKA RY (5 & 7/8) (0)

Elina Haapaniemi, FI

ei basenjeita

17.08.

RAISIO KR (6 + 2 + 3) Sandra Mashford, AU Tulokset

17.08.

PORI RY (5 & 7/8) (1 + 1 + 1)

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI

Tulokset

23.08.

KOUVOLA KR (4 + 4 + 5) Ian Rasmussen, AU Tulokset

24.08.

HEINOLA KR (5 + 7 + 5) Jarmo Vuorinen, FI Tulokset

30.08.

TERVAKOSKI

KV

(3 + 9 + 8)

Magnus Hagstedt, SE

Tulokset


Syyskuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

06.09.

ÄÄNEKOSKI RY (1/5 & 3/10) (0 + 2 + 2)

Säde Hohteri, FI

Tulokset

06.09.

KIHNIÖ RY (2 & 3/5) (0 + 3 + 1)

Esa Ruotsalainen, FI

Tulokset

07.09.

HELSINKI KR (2 + 11 + 9)

Gyorgy Tesics, HU

Tulokset

14.09.

PORVOO KR (0 + 10 + 7) Säde Hohteri, FI Tulokset

21.09.

HYVINKÄÄ RY (5 & 4/6) (0 + 11 + 7)

Esa Ruotsalainen, FI

Tulokset

27.09. ECKERÖ KV (0 + 2 + 1) Annika Ulltveit-Moe, SE Tulokset


Lokakuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

26.10. SEINÄJOKI KV (0 + 5 + 6) Geir Nordahl Pedersen, NL Tulokset


Marraskuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

09.11. JYVÄSKYLÄ KV (0 + 8 + 7) Hans Lehtinen, FI Tulokset


Joulukuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

06.12.

HELSINKI KV, HeW-14 (0 + 15 + 11) Jarmo Vuorinen, FI Tulokset

07.12.

HELSINKI KV, V-14 (0 + 10 + 10) Anneli Pukkila, FI Tulokset