Näyttelyt/tuloksia Suomesta

Vuosi 2013

Kansainväliset (KV), kaikkien rotujen (KR) näyttelyt sekä ryhmänäyttelyt (RY)
Päivitetty 15.12.2013

Tammikuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika/
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

13.01.

KAJAANI

KV

(0 + 2 + 1)

Ralf Campbel, NO

Tulokset

20.01.

TURKU

KV
(0 + 9 + 10)

Jean-Louis Grunheid, FR

Tulokset


Helmikuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

02.02. KEURUU

RY (3/5)

(0 + 0 + 1)

Harto Stockmari, FI

Tulokset

23.02.

TUUSNIEMI

RY (5/9)

(0 + 1 + 2)

Leni Finne, FI

Tulokset


Maaliskuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

09.03.

JUUKA

RY (2/5)

(0 + 0 + 1)

Tuula Savolainen, FI

Tulokset

23.03.

JÄMIJÄRVI

RY (5 & 7/8)

(0 + 0 + 0)

Markku Mähönen, FI

Ei basenjeita
31.03.

KORPILAHTI

RY (5 & 7/8)

(0 + 1 + 2)

Maija Mäkinen, FI

Tulokset


Huhtikuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.04.

LAPPEENRANTA

KR

(0 + 6 + 7)

Markku Kipinä, FI

Tulokset

01.04.

RUOVESI

RY (5 & 7/8)

(0 + 1 + 1)

Marja Talvitie, FI

Tulokset

07.04.

LIPERI

RY (5 & 3/8)

(0 + 1 + 2)

Markku Kipinä, FI

Tulokset

13.04.

VAASA

KV

(0 + 3 + 9)

Marie Gadolin, SE

Tulokset

20.04.

OUTOKUMPU RY (2 & 5) (0 + 0 + 0)

Irina Poletaeva, FI

Ei basenjeita
21.04.

LAITILA RY (5 & 4/6) (0 + 3 + 5)

Paavo Mattila, FI

Tulokset

27.04.

LAHTI

KV

(0 + 14 + 14)

Barbara Ruth Smith, SE

Tulokset

27.04.

KIURUVESI RY (5 & 7/8) (0 + 1 + 0)

Esko Nummijärvi, FI

Tulokset
27.04.

PELLO RY (3/5 & 7/8) (0 + 2 + 2)

Markku Kipinä, FI

Tulokset

Toukokuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.05.

LAHTI/HOLLOLA RY (5 & 4/6) (0 + 4 + 6)

Harry Tast, FI

Tulokset

04.05.

TAMPERE KV (0 + 11 + 10) R W James, UK Tulokset

05.05.

KAJAANI RY (5 & 7/8) (0 + 0 + 0)

Leila Kärkäs, FI

Ei basenjeita

05.05.

TOHMAJÄRVI RY (5 & 7/8) (0 + 1 + 2)

Dubravka Reicher, HR

Tulokset

11.05.

HAMINA KV (0 + 2 + 4) Tuula Savolainen, FI Tulokset

11.05.

PÖYTYÄ RY (5 & 6) (0 + 3 + 2)

Maija Mäkinen, FI

Tulokset

12.05.

HELSINKI KV (0 + 18 + 12) Jean Westren, IE Tulokset

18.05.

MYNÄMÄKI KR (0 + 2 + 1) Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI Tulokset

19.05.

RAUMA RY (5 & 4/6) (0 + 1 + 2) Pekka Teini, FI Tulokset

19.05.

JÄMSÄ KR (0 + 2 + 0) Zeljko Zilnik, HR Tulokset

19.05.

LAHTI RY (2 & 5) (0 + 4 + 2)

Jose Tomas Delgado Cabezas, SP

Tulokset

25.05.

KUOPIO KV (0 + 5 + 1) Theo Leenen, BE Tulokset

26.05.

RAUMA KR (0 + 2 + 4)

Otto Schimpf, AT

Tulokset


Kesäkuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

08.06.

ORIVESI KR (0 + 4 + 2) Säde Hohteri, FI Tulokset

09.06.

TUURI KR (0 + 4 + 1) Anneli Pukkila, FI Tulokset

09.06.

KEMI RY (2 & 3/5) (0 + 0 + 0)

Gunnel Holm, FI

Ei basenjeita

15.-16.06.

KARJALOHJA ERIKOIS-NÄYTTELY (28 + 32 + 38) Leila Kärkäs, FI Tulokset

15.06.

VAASA RY (5 & 10) (0 + 2 + 2)

Säde Hohteri

Tulokset

16.06.

KOTKA KV (0 + 3 + 1) Ann Cuthbert, IE Tulokset

23.06. ROVANIEMI KV (0 + 0 + 6) Ricky Gouws, ZA Tulokset

29.06. HÄMEENLINNA KR (1 + 4 + 6) Soile Bister, FI Tulokset

30.06. TUUSULA KR (1 + 3 + 6) Stephen Wheeler, SE Tulokset


Heinäkuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

06.07.

MIKKELI KR (0 + 4 + 2) Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI Tulokset

07.07.

KARJAA KR (3 + 1 + 4) Harto Stockmari, FI Tulokset

13.07.

OULU KV (2 + 3 + 3) Erdös Laszlo, HU Tulokset

14.07.

HYVINKÄÄ KR (5 + 4 + 2) Raisa Savander, FI Tulokset

14.07.

OULU KV (2 + 3 + 3) Vitor Veiga, PT Tulokset

20.07.

TORNIO KV (0 + 1 + 3) Miklos Levente, HU Tulokset

20.07.

HELSINKI
SVKL
ERIKOIS-NÄYTTELY (8 + 4 + 6) Jarmo Vuorinen, FI Tulokset

21.07.

YLIVIESKA KV (1 + 5 + 4) Markku Kipinä, FI Tulokset

27.07.

PORI KV (0 + 2 + 2) Maija Mäkinen, FI Tulokset

28.07.

HELSINKI KV (7 + 10 + 9) Irene Terry, UK Tulokset


Elokuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

03.08.

TURKU KR (5 + 2 + 7) Markku Mähönen, FI Tulokset

03.08.

ISOKYRÖ RY (5 & 4/6) (0 + 0 + 2)

Paavo Mattila, FI

Tulokset

04.08.

IISALMI KV (1 + 4 + 2) Elina Haapaniemi, FI Tulokset

10.08.

JOENSUU KV (1 + 1 + 2) Rainer Vuorinen FI Tulokset

11.08.

JOENSUU KV (1 + 1 + 2) John R. Walsh, IE Tulokset

17.08.

KOUVOLA KR (4 + 7 + 5) Astrid Lundava, EE Tulokset

17.08.

KAJAANI RY (5 & 9) (0 + 0 + 0)

Irina Poletaeva, FI

Ei basenjeita

18.08.

HEINOLA KR (5 + 2 + 3) Tapio Eerola, FI Tulokset

18.08.

PORI RY (5 & 3/4) (0 + 0 + 0)

Anneli Pukkila, FI

Ei basenjeita

24.08.

TERVAKOSKI KV (5 + 3 + 6) Riitta Lahtovaara, FI Tulokset

24.08.

RISTIINA RY (5 & 4/6) (1 + 5 + 4)

Kirsi Honkanen, FI

Tulokset

25.08.

LUUMÄKI RY (1 & 5) (2 + 6 + 8)

Markku Mähönen, FI

Tulokset

31.08.

MÄNTYHARJU KR (0 + 4 + 7) Maija Mäkinen, FI Tulokset

31.08.

ROVANIEMI RY (5 & 7/8) (0 + 1 + 1)

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI

Tulokset


Syyskuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

08.09.

VANTAA KR (6 + 11 + 14) Ligita Zake, LV (pennut)
Leni Finne, FI (aikuiset)
Tulokset

15.09.

PORVOO KR (2 + 5 + 9) Hassi Assenmacher-Feyel, DE Tulokset

22.09.

HYVINKÄÄ RY (5 & 4/6) (2 + 2 + 4)

Maija Mäkinen, FI

Tulokset

29.09. ECKERÖ KV (0 + 5 + 5) Blaz Kavcic, SI Tulokset


Lokakuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

05.10.

HÄMEENLINNA/TUULOS RY (1 & 5) (2 + 5 + 3)

Kirsi Honkanen, FI

Tulokset

20.10. SEINÄJOKI KV (0 + 8 + 5) Anne Indergaard, NO Tulokset

26.10.

LAHTI KV (0 + 19 + 12) Tatjana Urek, SI Tulokset


Marraskuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

16.11. JYVÄSKYLÄ KV (0 + 6 + 6) Viva Maria Soleckyj-Szpunar, PL Tulokset


Joulukuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

13.12.

HELSINKI KV, HeW-13 (15 + 20) Outi Piisi-Putta, FI Tulokset

14.12.

HELSINKI KV, PMV-13 (30 + 29) Jadranka Mijatovic, HR Tulokset

15.12.

HELSINKI KV, V-13 (19 + 19) Magnus Hagstedt, SE Tulokset