Näyttelytuloksia Suomesta

Vuosi 2012

 

Tammikuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika/
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

15.01.

KAJAANI

KV

(1 + 2 + 8)

Harri Lehkonen, FI

Tulokset

21.01.

TURKU

KV
(1 + 12 + 15)

Jocelyne Gagné, CA

Tulokset

21.01. KOKKOLA RY (3/5) (0 + 1 + 2) Markku Kipinä, FI Tulokset

Helmikuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

05.02. KEURUU

RY (3/5)

(1 + 2 + 2)

Juha Putkonen, FI

Tulokset

26.02. TUUSNIEMI RY (5/9) (0 + 1 + 3) Cristian Stefanescu, RO Tulokset

Maaliskuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

03.03.

ENO

RY (5/9)

(0 + 0 + 0)

Leni Finne, FI

Ei basenjeita

24.03.

KERIMÄKI

RY (5 & 7/8)

(0 + 2 + 3)

Paavo Mattila, FI

Tulokset
31.03.

KEMIJÄRVI

RY (2/5)

(0 + 0 + 0)

Marja Talvitie, FI

Ei basenjeita

31.03. POLVIJÄRVI RY (2/5) (0 + 0 + 1) Leni Finne, FI Tulokset


Huhtikuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.04.

KORPILAHTI RY (5 & 7/8) (0 + 0 + 0) Tapio Eerola, FI Ei basenjeita
09.04.

LAPPEENRANTA KR (0 + 2 + 4) Soile Bister, FI Tulokset

09.04.

RUOVESI RY (5 & 7/8) (0 + 3 + 1) Esko Nummijärvi, FI Tulokset

14.04.

VAASA KV (0 + 5 + 5) Nils-Arne Törnlöv, SE Tulokset

21.04.

PYHÄSELKÄ RY (5 & 7/8) (0 + 0 + 1) Pekka Teini, FI Tulokset

28.04. LAHTI KV (0 + 11 + 12) Anneli Pukkila, FI Tulokset


Toukokuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.05.

HOLLOLA RY (5 & 4/6) (0 + 6 + 6) Maija Mäkinen, FI Tulokset

05.05.

RAUMA KR (0 + 2 + 1) Tino Pehar, HR Tulokset

05.05.

JÄMSÄ RY (5/6 & 8) (0 + 2 + 1) Anneli Sutela, FI Tulokset

05.05.

LIEKSA RY (1 & 5) (0 + 0 + 0) Soile Bister, FI Ei basenjeita
05.05.

POSIO RY (2 & 5) (0 + 0 + 0) Markku Mähönen, FI Ei basenjeita
06.05.

LAHTI RY (2 & 5) (0 + 5 + 3) Leila Kärkäs, FI Tulokset

06.05.

PÖYTYÄ RY (5 & 7/8) (0 + 0 + 1) Harto Stockmari, FI Tulokset

12.05.

HAMINA KV (0 + 7 + 7) Arne Foss, NO Tulokset

13.05.

TAMPERE KV (0 + 8 + 17) Juha Putkonen, FI Tulokset

17.05.

KYRÖSKOSKI RY (5 & 7/8) (0 + 1 + 3) Harto Stockmari, FI Tulokset

20.05.

PORI RY (1 & 5) (0 + 0 + 1) Rita Reyniers, BE Tulokset

26.05.

JOENSUU KR (0 + 0 + 2) Pirjo Aaltonen, FI Tulokset

26.05.

KEMIÖ RY (5 & 4/6) (0 + 2 + 1) Leila Kärkäs, FI Tulokset

26.05.

OULAINEN RY (2 & 5) (0 + 2 + 1) Hannu Talvi, FI Tulokset

27.05.

JOENSUU KV (0 + 1 + 3) Esko Nummijärvi, FI Tulokset

27.05. JÄRVENPÄÄ KR (0 + 7 + 8) Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI Tulokset


Kesäkuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

03.06.

MÄNTTÄ-VILPPULA KR (0 + 2 + 2) Markku Mähönen, FI Tulokset

09.-10.06.

NURMIJÄRVI/KILJAVA ERIKOIS-NÄYTTELY (26 + 39 + 44) Christian Juanchicot, FR Tulokset
09.06.

SALO KR (0 + 3 + 0) Jukka Kuusisto, FI Tulokset

09.06.

IITTI RY (5 & 4/6) (0 + 0 + 4) Esa Ruotsalainen, FI Tulokset

10.06.

TUURI KR (0 + 0 + 0) Paula Heikkinen-Lehkonen, FI Ei basenjeita
10.06.

KANGASNIEMI KR (0 + 2 + 0) Paavo Mattila, FI Tulokset

16.06.

HELSINKI KV (0 + 16 + 14) Glenway Dymock, AU Tulokset

17.06.

KOTKA KV (0 + 6 + 4) Leila Kärkäs, FI Tulokset

17.06.

KIIKOINEN RY (5 & 7/8) (0 + 4 + 0) Tuula Savolainen, FI Tulokset

30.06. ROVANIEMI KV (2 + 0 + 0) Paula Rekiranta, FI Tulokset


Heinäkuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.07.

LAUKAA KR (1 + 1 + 2) Hans Lehtinen, FI Tulokset

07.07.

KOKKOLA KV (1 + 1 + 2) Markku Kipinä, FI Tulokset

08.07.

KARJAA KV (0 + 12 + 8) Phyllis Poduschka-Aigner, AT Tulokset

14.07.

FORSSA KR (1 + 6 + 8) Zoran Brankovic, HR Tulokset

14.07.

LEIVONMÄKI RY (5 & 4/6) (0 + 1 + 2) Esko Nummijärvi, FI Tulokset

15.07.

OULU KV (2 + 1 + 1) Paula Heikkinen-Lehkonen, FI Tulokset

21.07.

KEMI KV (1 + 2 + 5) Markku Mähönen, FI Tulokset

22.07.

MÄNTSÄLÄ KR (0 + 2 + 1) Harri Lehkonen, FI Tulokset

22.07.

HELSINKI SVKL (FCI 10 + basenji) (11 + 14 + 15) Martin Sanders, UK Tulokset

28.07.

PORI KV (0 + 5 + 3) Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI Tulokset

29.07. MIKKELI KV (4 + 3 + 7) Pirjo Aaltonen, FI Tulokset


Elokuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

03.08.

KUOPIO KV (6 + 5 + 5) Zsolt Lokodi, RO Tulokset

04.08.

KUOPIO KV (3 + 3 + 5) Saija Juutilainen, FI Tulokset

05.08.

KUOPIO KV (5 + 5 + 6) Kurt Nilsson, SE Tulokset

11.08.

HELSINKI KR (7 + 8 + 8 ) Andras Polgar, PO Tulokset

11.08.

IVALO RY (5 & 9) (1 + 2 + 0) Vija Klucniece, LT Tulokset

12.08.

RAISIO KR (1 + 9 + 5) Pennut: Leila Kärkäs, FI
Aikuiset: Lisbeth Campbell, NO
Tulokset

18.08.

KOUVOLA KR (3 + 7 + 5) Sofie Lönn, SE Tulokset

18.08.

IKAALINEN RY (5 & 4/6) (0 + 1 + 1) Maret Kärdi, EE Tulokset

19.08.

HEINOLA KR (3 + 4 + 4) Elina Haapaniemi, FI Tulokset

25.08.

TERVAKOSKI KV (5 + 10 + 14) Maija Mäkinen, FI Tulokset

25.08.

PYHÄJOKI / YPPÄRI RY (5 & 7/8) (1 + 4 + 0) Marja Talvitie, FI Tulokset

26.08. LUUMÄKI RY (1 & 5) (0 + 2 + 5) Harto Stockmari, FI Tulokset


Syyskuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

01.09.

KÖYLIÖ RY (5 & 4/6) (0 + 0 + 1) Paavo Mattila, FI Tulokset

02.09.

HELSINKI KR (6 + 13 + 15) Anne MacDonald, UK Tulokset

08.09.

PORVOO KR (1 + 4 + 5) Sylvie Desserne, FR Tulokset

16.09.

HYVINKÄÄ RY (5 & 4/6) (0 + 6 + 8) Tuula Savolainen, FI Tulokset

29.09. ECKERÖ KV (0 + 2 + 3) Saija Juutilainen, FI Tulokset

Lokakuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

06.10.

TUULOS RY (5/6 & 3) (0 + 10 + 14) Nadjia Timmermans-Kadenko, NL Tulokset
20.10.

TURKU KV (0 + 12 + 12) Margaret Martin, IR Tulokset
27.10. SEINÄJOKI KV (0 + 7 + 8) Agneta Kappers, SE Tulokset

Marraskuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

11.11. JYVÄSKYLÄ KV (0 + 11 + 7) Eddie Patterson, IE Tulokset

Joulukuu

pvm

paikkakunta

nly-tyyppi

ilm.aika
paikalla


tuomari

sivut/tulokset

08.12.

HELSINKI KV, Hew-12 (0 + 22 + 14) Christian Leneuf, FR Tulokset
09.12.

HELSINKI KV, V-12 (0 + 22 + 13) Hans Lehtinen, FI Tulokset