Näyttelytuloksia Suomesta

Vuosi 2010

 

Tammikuu
  • 10. KAJAANI KV tuomari Susanne Wendell (Suomi) TULOKSET
  • 23. TURKU KV tuomari Rony Doedijns (Alankomaat) TULOKSET
Helmikuu
  • 6. ENO (FCI ryhmät 5 & 9) tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET
  • 7. KEURUU (FCI ryhmät 3 & 5) tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 20. TUUSNIEMI (FCI ryhmät 1 & 5) tuomari Ligita Zake (Latvia) TULOKSET
Maaliskuu
  • 13. POLVIJÄRVI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET
  • 20. TAMPERE KV tuomari Boris Spoljaric (Kroatia) TULOKSET
  • 27. KEMIJÄRVI (FCI ryhmät 2 & 5) tuomari Harry Tast (Suomi) TULOKSET
  • 28. KORPILAHTI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Leni Finne (Suomi)TULOKSET
Huhtikuu
  • 4. LAPPEENRANTA tuomari Dagmar Klein (Romania) TULOKSET
  • 5. RUOVESI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 11. JOENSUU/KIIHTELYSVAARA (FCI ryhmät 5 & 9) tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 17. VAASA KV tuomari Jelena Kruus (Viro) TULOKSET
  • 24. LAHTI KV tuomari Outi Piisi-Putta (Suomi) TULOKSET
Toukokuu
  • 1. HOLLOLA (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 2. MOUHIJÄRVI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Suomi) TULOKSET
  • 8. PELLO (FCI ryhmät 5 & 9) tuomari Harto Stockmari (Suomi) TULOKSET
  • 9. PORI (FCI ryhmät 1 & 5) tuomari Valentina Ivanishcheva (Venäjä) TULOKSET
  • 9. SALO (FCI ryhmät 1 & 5) tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 13. KANGASNIEMI tuomari Jelena Kruus (Viro) TULOKSET
  • 15. RAUMA tuomari Matti Tuominen (Suomi)TULOKSET
  • 16. MYNÄMÄKI tuomari Margaret Martin (Irlanti) TULOKSET
  • 16. TURENKI (FCI ryhmät 5 & 10) tuomari Säde Hohteri (Suomi) TULOKSET
  • 22. OULAINEN (FCI ryhmät 2 & 5) tuomari Rainer Vuorinen (Suomi) TULOKSET
  • 22. HAMINA KV tuomari Tamas Jakkel (Unkari) TULOKSET
  • 23. HELSINKI KV tuomari Brenda Banbury (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 29. JOENSUU tuomari Pekka Teini (Suomi) TULOKSET
  • 29. ROVANIEMI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 30. JOENSUU KV tuomari Harry Tast (Suomi) TULOKSET
  • 30. JÄRVENPÄÄ tuomari Esko Nummijärvi (Suomi) TULOKSET
Kesäkuu
  • 5. JÄMSÄ tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 5.-6. NURMIJÄRVI, KILJAVA (basenjien erikoisnäyttely), tuomari Säde Hohteri (Suomi) TULOKSET
  • 12. ORIVESI tuomari Elena Spector (Argentiina) TULOKSET
  • 13. TUURI tuomari Elina Haapaniemi (Suomi) TULOKSET
  • 19. ROVANIEMI KV tuomari Per-Harald Nymark (Norja) TULOKSET
  • 20. KOTKA KV tuomari Tino Pehar (Kroatia) TULOKSET
Heinäkuu
  • 3. PORI KV tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 4. FORSSA tuomari Harto Stockmari (Suomi) TULOKSET
  • 10. OULU KV tuomari Tuula Pratt (Suomi) TULOKSET
  • 11. OULU KV tuomari Gunnar Nymann (Tanska) TULOKSET
  • 11. KARJAA tuomari Seamus Oates (Irlanti) TULOKSET
  • 11. LEIVONMÄKI (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Ritva Raita (Suomi) TULOKSET
  • 17. MÄNTSÄLÄ tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET
  • 18. YLIVIESKA KV tuomari George Shogol (Georgia) TULOKSET
  • 24. HELSINKI tuomari Jarmo Vuorinen (Suomi) TULOKSET
  • 25. KEMI/KEMINMAA tuomari Leila Kärkäs (Suomi) Ei ilmoittautuneita basenjeita
  • 31. RISTIINA tuomari Jurate Butkiene (Liettua) TULOKSET
  • 31. ALAJÄRVI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Harry Tast (Suomi) TULOKSET
Elokuu
  • 1. SEINÄJOKI (FCI ryhmät 5 & 9) tuomari Pekka Teini (Suomi) TULOKSET
  • 6. KUOPIO KV tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 7. KUOPIO KV tuomari Tom Johnston (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 8. KUOPIO KV tuomari Manuel Loureiro Borges (Portugali) TULOKSET
  • 8. KIIKOINEN (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Maret Kärdi (Viro) TULOKSET
  • 14. RAISIO tuomari Pirjo Aaltonen (Suomi) TULOKSET
  • 15. PIHTIPUDAS (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET
  • 21. KOUVOLA tuomari Krystyna Opara (Puola) TULOKSET
  • 22. HEINOLA tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET
  • 28. KIHNIÖ (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Pekka Teini (Suomi) Ei ilmoittautuneita basenjeita
  • 28. PYHÄJOKI (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Marja Talvitie (Suomi) Ei ilmoittautuneita basenjeita
  • 28. TERVAKOSKI KV tuomari Gunnel Holm (Suomi) TULOKSET
  • 29. LUUMÄKI (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Maija Mäkinen (Suomi) TULOKSET
Syyskuu
  • 5. HELSINKI tuomari A.Th. Stuifbergen-Hoetjes (Alankomaat) TULOKSET
  • 11. KÖYLIÖ (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Juha Putkonen (Suomi) TULOKSET
  • 12. PORVOO tuomari tuomari Giuliano Biasiolo (Italia) TULOKSET
  • 18. LAHTI (Suomen Vinttikoiraliiton päänäyttely) tuomari Fernando Madeira Rodrigues (Portugali) TULOKSET
  • 19. HYVINKÄÄ (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Annamaria Tarjan (Unkari) TULOKSET
  • 25. KARKKILA (FCI ryhmät 1 & 5) tuomari Soile Bister (Suomi) TULOKSET
  • 26. ECKERÖ KV tuomari Milivoje Urosevic (Serbia) TULOKSET
Lokakuu
  • 23. SEINÄJOKI KV tuomari Primož Peer (Slovenia) TULOKSET
  • 31. LAHTI KV tuomari Anca Giura (Romania) TULOKSET
Marraskuu
  • 14. JYVÄSKYLÄ KV tuomari Göran Bodegård (Ruotsi) TULOKSET
Joulukuu
  • 11. HELSINKI KV tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 12. HELSINKI KV, V-10 tuomari Eleanor Bothwell (Iso-Britannia) TULOKSET