Näyttelytuloksia Suomesta

Vuosi 2009

 

Tammikuu
  • 10. KAJAANI KV tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 17. TEUVA (FCI Ryhmät 5 & 7/8) tuomari Leni Finne (Suomi) TULOKSET
  • 25. TURKU KV tuomari Harry Tast (Suomi) TULOKSET
Helmikuu
  • 8. KEURUU (FCI ryhmät 3 & 5) tuomari Maija Mäkinen (Suomi) TULOKSET
  • 21. TUUSNIEMI (FCI ryhmät 1 & 5) tuomari Leni Finne (Suomi) TULOKSET
  • 22. RAUMA (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Ligita Zake (Latvia) TULOKSET
Maaliskuu
  • 14. TAMPERE KV tuomari Elisabet Janzon (Ruotsi) TULOKSET
  • 28. KEMIJÄRVI (FCI ryhmät 2 & 5) tuomari Leni Finne (Suomi) TULOKSET
  • 29. KORPILAHTI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
Huhtikuu
  • 12. LAPPEENRANTA KV tuomari Gunnel Holm (Suomi) TULOKSET
  • 13. RUOVESI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 18. ILMAJOKI (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 18. OUTOKUMPU (FCI ryhmät 2 & 5) tuomari Zidy Musterhielm-Ehnberg (Suomi) TULOKSET
  • 19. JÄMSÄ (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 25. KIURUVESI (FCI ryhmät 3 & 5) tuomari Pekka Teini (Suomi) TULOKSET
  • 25. VAASA KV tuomari Sharon Sakson (USA) TULOKSET
  • 26. LAHTI KV tuomari Walter Schicker (Saksa) TULOKSET
Toukokuu
  • 1. HOLLOLA (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 2. MOUHIJÄRVI (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 2. TOHMAJÄRVI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Johan Juslin (Suomi) TULOKSET
  • 9. RUOVESI (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 16. VARKAUS tuomari Tino Pehar (Kroatia) TULOKSET
  • 17. HAMINA tuomari Dagmar Klein (Slovenia) TULOKSET
  • 23. KEMINMAA (FCI ryhmät 5 & 6) tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET
  • 23. RAUMA tuomari Rony Doedijns (Alankomaat) TULOKSET
  • 24. HELSINKI KV tuomari Tapio Eerola (Suomi) TULOKSET
  • 31. MÄNTTÄ tuomari Maija Mäkinen (Suomi) TULOKSET
Kesäkuu
  • 6. SALO tuomari Riitta Lahtovaara (Suomi) TULOKSET
  • 7. TUURI tuomari Pirkko Konttinen (Suomi) TULOKSET
  • 13.-14. NURMIJÄRVI (Basenjien erikoisnäyttely) tuomari Kay Eldred (kennel Jebelmarra) (Australia) TULOKSET
  • 13. KEMIÖ (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Zidy Munsterhielm-Ehnberg (Suomi) TULOKSET
  • 14. KOTKA KV tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET
  • 20.-21. ROVANIEMI KV tuomari Laura Cox (Irlanti) TULOKSET
  • 28. HÄMEENLINNA tuomari Agneta Kappers (Ruotsi) TULOKSET
Heinäkuu
  • 4. TUUSULA tuomari Sylvie Desserne (Ranska) TULOKSET
  • 5. HYVINKÄÄ tuomari Harto Stockmari (Suomi) TULOKSET
  • 5. KOKKOLA KV tuomari Rouli Kantzou (Kreikka) TULOKSET
  • 11. LAUKAA tuomari Matti Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 12. KEMINMAA tuomari Pirjo Aaltonen (Suomi) TULOKSET
  • 12. KARJAA tuomari Susanne Wendell (Suomi) TULOKSET
  • 18. PÖYTYÄ (FCI ryhmät 5 & 6) tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 18. OULU KV tuomari Soile Bister (Suomi) TULOKSET
  • 19. OULU KV tuomari Piotr Krol (Puola) TULOKSET
  • 25. MIKKELI KV tuomari Stefan Sinko (Slovenia) TULOKSET
  • 26. HELSINKI tuomari Ronald W James (Iso-Britannia) TULOKSET
Elokuu
  • 1. PORI KV tuomari Carlos F. Renau (Espanja) TULOKSET
  • 2. IISALMI KV tuomari Elina Tan-Hietalahti ( Suomi) TULOKSET
  • 8. MÄNTYHARJU tuomari Paula Rekiranta (Suomi) TULOKSET
  • 8. TURUN SEUTU tuomari Zidy Munsterhielm-Ehnberg (Suomi) TULOKSET
  • 9. KAJAANI (FCI ryhmät 5 & 9) tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 15. IKAALINEN (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 15. ROVANIEMI (FCI ryhmät 5 & 7/8) tuomari Tuula Pratt (Suomi) TULOKSET
  • 15. JOENSUU tuomari Maija Mäkinen (Suomi) TULOKSET
  • 15.-16. TAMMELA/MUSTIALA (SVKL erikoisnäyttely) tuomari Arne Foss (Norja) TULOKSET
  • 16. JOENSUU KV tuomari Ove Germundsson (Ruotsi) TULOKSET
  • 22. KOUVOLA tuomari Markku Kipinä (Suomi) TULOKSET
  • 23. HEINOLA tuomari Igor Selimovic (Kroatia) TULOKSET
  • 29. TERVAKOSKI KV tuomari Geir Nordahl Pedersen (Norja) TULOKSET
Syyskuu
  • 5.-6. HELSINKI/VANTAA tuomari Primoz Peer (Slovenia) TULOKSET
  • 12. ÄETSÄ (FCI ryhmät 5 & 9) tuomari Pekka Teini (Suomi) TULOKSET
  • 13. PORVOO tuomari Rita Reyniers (Belgia)) TULOKSET
  • 20. HYVINKÄÄ (FCI ryhmät 4/6 & 5) tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET
  • 26.-27. ECKERÖ KV tuomari Pekka Teini (Suomi) TULOKSET
Lokakuu
  • 24. SEINÄJOKI KV tuomari Magnus Hagstedt (Ruotsi) TULOKSET
  • 25. HÄMEENLINNA (FCI ryhmät 3 & 5) tuomari Bengt-Åke Bogren (Ruotsi) TULOKSET
Marraskuu
  • 22. JYVÄSKYLÄ KV tuomari Simon Parsons (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 28. TURKU KV tuomari Noreen Harris (Australia) TULOKSET
Joulukuu
  • 12. HELSINKI KV, V-09 tuomari Hassi Assenmacher (Saksa) TULOKSET
  • 13. HELSINKI KV, PMV-09 tuomari Matti Tuominen (Suomi) TULOKSET