Näyttelytuloksia Suomesta

Vuosi 2008

Tammikuu
  • 5. Kajaani KV, tuomari Susan Kealy (Irlanti) TULOKSET
  • 26. Turku KV, tuomari Christian Jouanchicot (Ranska) TULOKSET
Helmikuu
  • 2. Eno (FCI ryhmät 5 & 9), tuomari Leni Finne (Suomi) TULOKSET
  • 2. Parkano (FCI ryhmät 5 & 7/8), tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 2.-3. Keuruu (FCI ryhmät 3 & 5), tuomari Tanya Ahlman-Stockmari (Suomi) TULOKSET
  • 23. Tuusniemi (FCI ryhmät 5 & 7/8), tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
Maaliskuu
  • 1. Juuka (FCI ryhmät 1 & 5), tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 15. Tampere KV, tuomari Orietta Zilli (Italia) TULOKSET
  • 24. Lappeenranta KV, tuomari Paula Heikkinen Lehkonen (Suomi) TULOKSET
  • 24. Ruovesi (FCI ryhmät 5 & 7/8), tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 30. Kokemäki (FCI ryhmät 4/6 & 5), tuomari Paula Rekiranta (Suomi) TULOKSET
  • 30. Korpilahti (FCI ryhmät 5 & 7/8), tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET
Huhtikuu
  • 19. Kiuruvesi (FCI ryhmät 5 & 7/8), tuomari Harto Stockmari (Suomi) TULOKSET
  • 20. Jyväskylä KV, tuomari Kari Järvinen (Suomi) TULOKSET
  • 26. Lahti KV, tuomari Anita Whitmarsh (Ruotsi) TULOKSET
  • 27. Vaasa KV, tuomari Pekka Teini (Suomi) TULOKSET
Toukokuu
  • 1. Hollola (FCI ryhmät 4/6 & 5), tuomari Annukka Paloheimo (Suomi) TULOKSET
  • 4. Viitasaari (FCI ryhmät 1 & 5), tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 10. Mikkeli (FCI ryhmät 5 & 6), tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 10. Turenki (FCI ryhmät 5 & 10), tuomari Tapio Eerola (Suomi) TULOKSET
  • 11. Rauma, tuomari Christian Stavarache (Romania) TULOKSET
  • 17. Joensuu, tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 17. Iitti (FCI ryhmät 2 & 5), tuomari Riitta Lahtovaara (Suomi) TULOKSET
  • 18. Joensuu KV, Soile Bister (Suomi) TULOKSET
  • 17.-18. Pori (FCI ryhmät 1 & 5), tuomari Janiki Steinbock (Israel) TULOKSET
  • 18. Jämsä (FCI ryhmät 4/6 & 5), tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET
  • 24. Helsinki KV, tuomari Sari Brewster Tientjen (USA) TULOKSET
  • 24. Oulainen (FCI ryhmät 2 & 5), tuomari Tuula Pratt (Suomi) TULOKSET
  • 25. Hamina KV, tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 25. Panelia (FCI ryhmät 4/6 & 5), tuomari Esko Nummijärvi (Suomi) TULOKSET
Kesäkuu
  • 7.-8. Nurmijärvi (SuBa erikoisnäyttely), tuomari Hans Lehtinen (Suomi) TULOKSET
  • 8. Tuuri, tuomari Harto Stockmari (Suomi) TULOKSET
  • 14. Kotka KV, tuomari Steven Seymour (Australia) TULOKSET
  • 15. Forssa KV, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 22. Rovaniemi KV, tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 28. Järvenpää, tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 28. Tammela (SVKL:n erikoisnäyttely), tuomari Eli-Marie Klepp (Norja) TULOKSET
  • 29. Mäntsälä / Järvenpää, tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
Heinäkuu
  • 5. Mikkeli, tuomari Rita Kadike-Skadina (Latvia) TULOKSET
  • 12. Oulu KV, tuomari Annukka Paloheimo (Suomi) TULOKSET
  • 13. Oulu, tuomari Henrik Johansson (Ruotsi) TULOKSET
  • 13. Karjaa, tuomari Zidy Munsterhielm-Ehnberg (Suomi) TULOKSET
  • 13. Leivonmäki (FCI ryhmät 4/6 & 5), tuomari Pekka Teini (Suomi) TULOKSET
  • 19. Ypäjä, tuomari Soile Bister (Suomi) TULOKSET
  • 20. Ylivieska KV, tuomari Zsolt Lokodi (Romania) TULOKSET
  • 26. Pori KV, tuomari Rita Reyniers (Belgia) TULOKSET
  • 27. Turku, tuomari Maija Mäkinen (Suomi) TULOKSET
Elokuu
  • 1. Kuopio KV, tuomari Zlatko Kraljic (Kroatia) TULOKSET
  • 2. Kuopio KV, tuomari Ove Gertmundsson (Ruotsi) TULOKSET
  • 3. Kuopio KV, tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET
  • 9. Tornio KV, tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET
  • 9. Helsinki, tuomari Monique Van Brempt (Belgia) TULOKSET
  • 10. Saarijärvi, tuomari Petru Muntean (Romania) TULOKSET
  • 16. Kouvola, tuomari Annamaria Tarjan (Unkari) TULOKSET
  • 17. Heinola, tuomari Laszlo Erdös (Unkari) TULOKSET
  • 23. Valkeakoski, tuomari Maret Kärdi (Viro) TULOKSET
  • 24. Hämeenlinna KV, tuomari Sonia Bellan-Falletti (Italia) TULOKSET
  • 30. Yppäri (FCI ryhmät 4/6 & 5), tuomari Leni Finne (Suomi) TULOKSET
Syyskuu
  • 6. Helsinki, tuomari Dagmar Pordham (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 13. Porvoo, tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET
  • 14. Köyliö (FCI ryhmät 4/6 & 5), tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 20. Hyvinkää (FCI ryhmät 4/6 & 5), tuomari Ligita Zake (Latvia) TULOKSET
  • 28. Eckerö KV, tuomari Matti Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 28. Salo (FCI ryhmät 1 & 5), tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
Lokakuu
  • 25. Seinäjoki KV, tuomari Jarmo Vuorinen (Suomi) TULOKSET
Marraskuu
  • 23. Jyväskylä KV, tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET
Joulukuu
  • 14. Helsinki KV FinV-2008, tuomari Espen Engh (Norja) TULOKSET