Näyttelytuloksia Suomesta

Vuosi 2007

Tammikuu
  • 6. Kajaani KV, tuomari Elina Tan-Hietalahti (Suomi) TULOKSET
  • 28. Turku KV, tuomari Jarmo Vuorinen (Suomi) TULOKSET
Helmikuu
  • 4. Keuruu (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Esko Nummijärvi (Suomi) TULOKSET
  • 17. Jämijärvi (FCI ryhmät 5&7/8), tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 24. Tuusniemi (FCI ryhmät 1&5), tuomari J.A.U. Yrjölä (Suomi) TULOKSET
Maaliskuu
  • 24. Kemijärvi (FCI ryhmät 2&5), tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 24. Tampere KV, tuomari Greg Eva (Etelä-Afrikka) TULOKSET
Huhtikuu
  • 1. Alajärvi (FCI ryhmät 5&7/8), tuomari Tuula Pratt (Suomi)TULOKSET
  • 1. Korpilahti (FCI ryhmät 5&7/8), tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 8. Lappeenranta, tuomari Annukka Paloheimo (Suomi) TULOKSET
  • 9. Ruovesi (FCI ryhmät 5&7/8), tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 15. Pihtipudas (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 15. Vaasa KV, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 28. Kiuruvesi (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 29. Lahti KV, tuomari Annukka Paloheimo (Suomi) TULOKSET
Toukokuu
  • 5. Leppävirta (FCI ryhmät 2&5), tuomari Ligita Zake (Latvia) TULOKSET
  • 5. Ruovesi (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Pekka Teini (Suomi) TULOKSET
  • 5. Somero (FCI ryhmät 3&5), tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 6. Honkajoki (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Harry Tast (Suomi) TULOKSET
  • 6. Tohmajärvi (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET
  • 6. Turenki (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET
  • 12. Oulu, tuomari Anita Lindroos (Ruotsi) TULOKSET
  • 13. Hamina, tuomari Ligita Zake (Latvia) TULOKSET
  • 17. Hollola (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Johan Juslin (Suomi) TULOKSET
  • 19. Rauma, tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 20. Helsinki KV, tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET
  • 26. Iisalmi, tuomari Harto Stockmari (Suomi) TULOKSET
  • 27. Keminmaa (FCI ryhmät 5&6), tuomari Tuula Pratt (Suomi)TULOKSET
  • 27. Parainen, tuomari Åke Cronander (Ruotsi) TULOKSET
Kesäkuu
  • 2. Iitti (FCI ryhmät 2&5), tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 3. Tuuri, tuomari Matti Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 9. Kangasniemi, tuomari Riitta Lahtovaara (Suomi) TULOKSET
  • 9.-10. Nurmijärvi (SuBaK erikoisnäyttely), tuomari Jill Avis (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 10. Jämsänkoski, tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 16. Hämeenlinna, tuomari Harto Stockmari (Suomi) TULOKSET
  • 17. Kotka KV, tuomari Paula Rekiranta (Suomi) TULOKSET
  • 23. Rovaniemi KV, tuomari Säde Hohteri (Suomi) TULOKSET
  • 30. Tuusula, tuomari Maija Mäkinen (Suomi) TULOKSET
Heinäkuu
  • 1. Karjaa KV, tuomari Phyllis Poduschka-Aigner (Itävalta) TULOKSET
  • 7. Kauhajoki (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Riitta Lahtovaara (Suomi) TULOKSET
  • 8. Juva KV, tuomari Matti Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 14. Orivesi, tuomari Leif Lehmann-Jorgensen (Tanska) TULOKSET
  • 15. Kokkola KV, tuomari Leni Finne (Suomi) TULOKSET
  • 21. Muhos (FCI ryhmät 1&5), tuomari Leni Finne (Suomi) TULOKSET
  • 21. Pello, tuomari Kurt Nilsson (Ruotsi) TULOKSET
  • 22. Hyvinkää, tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET
  • 28. Pori KV, tuomari Leanne Coffey (Australia) TULOKSET
  • 29. Vantaa, tuomari Mark Cocozza (Iso-Britannia) TULOKSET
Elokuu
  • 4. Aura, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 5. Kuopio, tuomari Miroslav Redlicki (Puola) TULOKSET
  • 11. Ikaalinen (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 11. Joensuu, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 11. Rovaniemi (FCI ryhmät 5&7/8), tuomari Riitta Lahtovaara (Suomi)
  • 12. Joensuu KV, tuomari Jouko Yrjölä (Suomi) TULOKSET
  • 18. Kouvola, tuomari Unto Timonen (Suomi)TULOKSET
  • 19. Heinola, tuomari Elina Tan-Hietalahti (Suomi) TULOKSET
  • 25. Tervakoski KV, tuomari Kristina Sahlström (Ruotsi) TULOKSET
Syyskuu
  • 2. Helsinki, tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET
  • 9. Porvoo, tuomari Jarmo Vuorinen (Suomi) TULOKSET
  • 8.-9. Äetsä (FCI ryhmät 5&7/8), tuomari Soile Bister (Suomi) TULOKSET
  • 16. Hyvinkää (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Rita Kadike-Skadina (Latvia) TULOKSET
  • 23. Eckerö KV, tuomari Ove Germundsson (Ruotsi)TULOKSET
Lokakuu
  • 6. Oulu KV, tuomari Pekka Teini (Suomi) TULOKSET
  • 20. Seinäjoki KV, tuomari Bengt-Åke Bogren (Ruotsi) TULOKSET
  • 27. Lahti KV, tuomari Sharron Taylor (Australia) TULOKSET
Marraskuu
  • 18. Jyväskylä KV, tuomari Tom Johnston (Iso-Britannia) TULOKSET
Joulukuu
  • 8. Helsinki KV FinV-2007, tuomari Ben Reynolds-Frost (Iso-Britannia) TULOKSET