Näyttelytuloksia Suomesta

Vuosi 2006

Tammikuu
  • 6. Kajaani KV, tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET
  • 14. Kauhajoki (ryhmät 4/6&5), tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET
  • 22. Turku KV, tuomari Paul Singleton (Iso-Britannia) TULOKSET

Helmikuu

  • 5. Keuruu (ryhmät 4/6&5), tuomari Esko Nummijärvi (Suomi) TULOKSET
  • 18. Tuusniemi (ryhmät 5&7/8), tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 19. Eno (ryhmät 5&9), tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET

Maaliskuu

  • 4. Rovaniemi (ryhmät 5&8), tuomari Paula Rekiranta (Suomi) TULOKSET
  • 18. Tampere KV, tuomari Steven Seymour (Australia) TULOKSET
  • 25. Parkano (ryhmät 4/6&5), tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET

Huhtikuu

  • 1. Polvijärvi (ryhmät 1&5), tuomari Soile Bister (Suomi) TULOKSET
  • 15. Lappeenranta KV, tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET
  • 17. Ruovesi (ryhmät 5&7/8), tuomari Raisa Savander (Suomi) TULOKSET
  • 23. Lahti KV, tuomari Manuel Loureiro Borges (Portugali) TULOKSET
  • 22. Muurola (ryhmät 5&7/8), tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET
  • 30. Vaasa, tuomari Lisbeth Campbell (Norja) TULOKSET

Toukokuu

  • 6. Turenki (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 6. Pori/Ahlainen (FCI ryhmät 1&5), tuomari Marija Kavcic (Slovenia) TULOKSET
  • 13. Hamina, tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET
  • 14. Oulu, tuomari Joyce O’Connor (Irlanti) TULOKSET
  • 20. Helsinki KV, tuomari Sylvie Desserne (Ranska) TULOKSET
  • 21. Rauma, tuomari Hanne Laine Jensen (Tanska) TULOKSET
  • 21. Oulainen (FCI ryhmät 2&5), tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 27. Rovaniemi (FCI ryhmät 5&7/8), tuomari Leni Nousiainen (Suomi) TULOKSET 
  • 27. Joensuu/Liperi, tuomari Gunnel Holm (Suomi) TULOKSET
  • 28. Joensuu/Liperi, tuomari Henrik Johansson (Ruotsi) TULOKSET
  • 28. Järvenpää, tuomari Zivile Povilaitiene (Liettua) TULOKSET

Kesäkuu

  • 9.-11. Helsinki KV EUV-06, tuomari Adrian Landarte (Uruguay) TULOKSET
  • 17. Tuusula Onnela (BasenjienErikoisnäyttely), tuomari Catherine Wright (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 17. Tuuri, tuomari Tuula Pratt (Suomi) TULOKSET
  • 18. Forssa, tuomari Riitta Lahtovaara (Suomi) TULOKSET
  • 24. Rovaniemi KV, tuomari Åke Cronander (Ruotsi) TULOKSET

Heinäkuu

  • 1. Tammela (SVKL:n erikoisnäyttely), tuomari Vitor Veiga (Portugali) TULOKSET
  • 1. Pori, tuomari Pekka Teini (Suomi) TULOKSET
  • 2. Ylivieska, tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 2. Tammela (FCI ryhmät 5&10), tuomari Judith Newton (USA) TULOKSET
  • 8. Salo, tuomari Tapio Eerola (Suomi) TULOKSET
  • 8. Närvijoki/Jurva (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 9. Savonlinna, tuomari Kari Järvinen (Suomi) TULOKSET
  • 9. Karjaa, tuomari Paula Rekiranta (Suomi) TULOKSET
  • 15. Laukaa, tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 16. Helsinki, tuomari Anita Lindroos (Ruotsi) TULOKSET
  • 22. Keminmaa, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 23. Mäntsälä, tuomari Tuula Savolainen (Suomi) TULOKSET
  • 23. Pöytyä (FCI ryhmät 5&6), tuomari Raisa Savander (Suomi) TULOKSET
  • 29. Kotka, tuomari Frank Kane (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 30. Mikkeli KV, tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET
  • 29. Ruukki (FCI ryhmät 5&6), tuomari Tuula Pratt (Suomi) TULOKSET

Elokuu

  • 4. Kuopio, tuomari James D Sillers (USA) TULOKSET
  • 5. Kuopio KV, tuomari Kenneth Stevenson (Irlanti) TULOKSET
  • 5. Ikaalinen (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 6. Kuopio KV, tuomari Annukka Paloheimo (Suomi) TULOKSET
  • 12. Raisio, tuomari Janusz Opara (Puola) TULOKSET
  • 12. Sotkamo (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Javier Sanchez Fernandez (Espanja) TULOKSET
  • 13. Imatra, tuomari Zafra Sirik (Israel) TULOKSET
  • 19. Kouvola, tuomari Mona K. Selbach (Norja) TULOKSET
  • 20. Heinola, tuomari Rajko Rotner (Slovania) TULOKSET
  • 26. Hämeenlinna KV, tuomari Anette Bystrup (Tanska) TULOKSET
  • 26. Ristiina (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Esko Nummijärvi (Suomi) TULOKSET

Syyskuu

  • 3. Helsinki, tuomari Philip John (Intia) TULOKSET
  • 10. Porvoo, tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET
  • 16. Kihniö (FCI ryhmät 5&7/8), tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 17. Hyvinkää (FCI ryhmät 4/6&5), tuomari Roberto Schill (Romania) TULOKSET

Lokakuu

  • 7. Oulu KV, tuomari Blaz Kavcic (Slovenia) TULOKSET

Marraskuu

  • 5. Seinäjoki KV, tuomari Agneta Kappers (Ruotsi) TULOKSET
  • 18. Jyväskylä KV, tuomari Chantal Mery (Ranska) TULOKSET

Joulukuu

  • 10. Helsinki KV FinV-2006, tuomari Janusz Opara (Puola) TULOKSET