Näyttelytuloksia Suomesta

Vuosi 2004

Tammikuu
  • 10. Kajaani, tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 24. Turku KV, tuomari Phyllis Poduschka-Aigner (Itävalta) TULOKSET

Helmikuu

  • 1. Eno (ryhmät 5&7/8), tuomari Leni Nousiainen (Suomi) TULOKSET
  • 7. Kaavi (ryhmät 5&7/8), tuomari Matti Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 14. Imatra KV, tuomari Monique van Brempt (Belgia) TULOKSET

Maaliskuu

  • 6. Kangaslampi (ryhmät 5&6), tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET
  • 20.-21.3. Tampere, tuomari Elina Tan-Hietalahti (Suomi) TULOKSET

Huhtikuu

  • 3. Pessalompolo (ryhmät 5&6), tuomari Paula Rekiranta (Suomi) TULOKSET
  • 4. Korpilahti (ryhmät 5&7/8), tuomari Leila Kärkäs (Suomi)  TULOKSET
  • 10.-12. Lappeenranta , tuomari Eva Ekstam (Uusi-Seelanti) TULOKSET
  • 17.-18. Vaasa, tuomari Gunnel Holm (Suomi) TULOKSET
  • 24.-25. Lahti KV, tuomari Myrna Shiboleth (Israel) TULOKSET
  • 25. Polvijärvi (ryhmät 2&5) , tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET

Toukokuu

  • 8.-9. Oulu, tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 8. Pori (ryhmät 1&5), tuomari Marija Kavcic (Slovenia) TULOKSET
  • 15.-16. Hamina, tuomari Gunnel Holm (Suomi) TULOKSET
  • 15.-16. Mynämäki, tuomari Soile Bister (Suomi) TULOKSET
  • 16. Janakkala (ryhmät 3&5), tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET
  • 22.-23. Helsinki KV, tuomari Säde Hohteri (Suomi) TULOKSET
  • 22.-23. Joensuu, tuomari Petru Muntean (Romania) TULOKSET
  • 22. Oulainen (ryhmät 2&5), tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET
  • 29.-30. Rauma, tuomari Wera Hübenthal (Norja) TULOKSET
  • 30. Tuusula Onnela (Basenjien erikoisnäyttely), tuomari Kari Järvinen (Suomi) TULOKSET

Kesäkuu

  • 6. Haukipudas (ryhmät 5 & 8), tuomari Tuula Pratt (Suomi) TULOKSET
  • 12. Jämsä, tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 13. Lohja, Virkkala, tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 19.-20. Kotka KV, tuomari Ben Reynolds-Frost (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 19.-20. Rovaniemi KV, tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET

Heinäkuu

  • 4. Karjaa, tuomari Åke Cronander (Ruotsi) TULOKSET
  • 4. Leivonmäki (ryhmät 4/6&5), tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 10. Mikkeli, tuomari Annamaria Tarjan (Unkari) TULOKSET
  • 11. Mäntsälä, tuomari Gunnel Holm (Suomi) TULOKSET
  • 11. Haukipudas (ryhmät 5 & 7/8), tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 17.-18. Ylivieska, tuomari Rainer Vuorinen (Suomi) TULOKSET
  • 17.-18. Orivesi, tuomari Leif Lehmann-Jörgenssen (Tanska) TULOKSET
  • 24.-25. Helsinki, tuomari Ben Nolan Dale (USA) TULOKSET
  • 24.-25. Kemi, tuomari Riitta Lahtovaara (Suomi) TULOKSET
  • 31.7.-1.8 Pori KV, tuomari Margaret Long (Australia) TULOKSET

Elokuu

  • 7. Kuopio, tuomari Agnes Ganami-Kertes (Israel) TULOKSET
  • 7. Ikaalinen (ryhmät 4/6&5), tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 8. Kuopio KV, tuomari Moa Persson (Ruotsi) TULOKSET
  • 14.-15. Joensuu, tuomari Ritva Raita (Suomi) TULOKSET
  • 14.-15. Raisio, tuomari Eli-Marie Klepp (Norja) TULOKSET
  • 21.-22. Janakkala, Tervakoski, tuomari Agneta Kappers (Ruotsi) TULOKSET
  • 21. Mikkeli (ryhmät 4/6&5), tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 28. Kouvola, tuomari Leni Nousiainen (Suomi) TULOKSET
  • 29. Heinola, tuomari László Erdös (Unkari) TULOKSET

Syyskuu

  • 4.-5. Helsinki, tuomari Rita van Mechelen (Belgia) TULOKSET
  • 11.-12. Porvoo, tuomari Gunnel Holm (Suomi) TULOKSET
  • 12. Tampere (ryhmät 2&5), tuomari Mario Knoll (Brasilia) TULOKSET
  • 12. Tampere (Suomen Vinttikoiraliiton päänäyttely), tuomari Hermann Bürk (Saksa) TULOKSET
  • 19. Hyvinkää (ryhmät 4/6&5), tuomari Mart Mae (Viro) TULOKSET

Lokakuu

  • 2.-3. Oulu KV, tuomari Kari Järvinen (Suomi) TULOKSET
  • 3. Tampere (ryhmät 1&5), tuomari Rose-Mary Emery (Ruotsi) TULOKSET
  • 23. Seinäjoki KV, tuomari Paula Rekiranta (Suomi) TULOKSET
  • 24. Seinäjoki, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET

Marraskuu

  • 7. Hyvinkää, tuomari Esko Nummijärvi (Suomi) TULOKSET
  • 20.-21. Jyväskylä KV, tuomari Nils-Arne Törnlöv (Ruotsi) TULOKSET

Joulukuu

  • 4.-5. Helsinki KV, tuomari Rainer Vuorinen (Suomi) TULOKSET