Näyttelytuloksia Suomesta

Vuosi 2003

Tammikuu
  • 4.-5. Kajaani, tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET
  • 25.-26. Turku KV, tuomari Marion Spavin (Iso-Britannia) TULOKSET

Helmikuu

  • 2. Eno (ryhmät 5 & 6), tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 15.-16. Imatra KV, tuomari Zafra Sirik (Israel) TULOKSET
  • 22. Tornio (ryhmä 5 & osa 6) tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET

Maaliskuu

  • 1. Juva (ryhmät 5 & 8), tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 15.-16. Tampere KV, tuomari Jean-Louis Grünheid (Ranska) TULOKSET
  • 29. Kemijärvi (ryhmät 1 & 5), tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET

Huhtikuu

  • 13. Kokemäki (ryhmät 5 & 6), tuomari Eivind Mjaerum (Norja) TULOKSET
  • 19.-21. Lappeenranta, tuomari Jackie Perry (Thaimaa) TULOKSET
  • 26. Panelia (ryhmät 5 & 7), tuomari Kurt Nilsson (Ruotsi) TULOKSET
  • 26.-27. Lahti KV, tuomari Allan Pepper (Kanada) TULOKSET

Toukokuu

  • 3. Pöytyä (ryhmät 5 & 6), tuomari Anders Cederström (Ruotsi) TULOKSET
  • 10. Kullaa (ryhmät 5 & 6), tuomari Janiki Steinbock (Israel) TULOKSET
  • 10.-11. Oulu, tuomari Miklos Levente (Unkari) TULOKSET
  • 17.-18. Hamina, tuomari Hans Almgren (Ruotsi) TULOKSET
  • 17.-18. Leppävirta, tuomari Norman Deschuymere (Belgia) TULOKSET
  • 24.-25. Joensuu, tuomari Nils Molin (Ruotsi) TULOKSET
  • 24.-25. Helsinki, tuomari Siegfried Peter (Saksa) TULOKSET

Kesäkuu

  • 7. Mänttä, tuomari Esko Nummijärvi (Suomi) TULOKSET
  • 7. Tuusula Suomen Basenjikerhon erikoisnäyttely, tuomari Robert Cole (Kanada) TULOKSET
  • 8. Salo, tuomari Saija Juutilainen (Suomi) TULOKSET
  • 14.-15. Laukaa, tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET
  • 21.-22. Rovaniemi, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 28.-29. Pori/Ulvila, tuomari Sharon Francis (Kanada) TULOKSET
  • 29. Pieksamäki, tuomari Mona K. Selbach (Norja) TULOKSET

Heinäkuu

  • 5. Tuusula, tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET
  • 6. Karjaa, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 12.-13. Kokkola, tuomari Lilian Hanniste (Eesti) TULOKSET
  • 12. Jyväskylä SVKL:n erikoisnäyttely, tuomari Anita Gielisse (Alankomaat) TULOKSET
  • 13. Hyvinkää, tuomari Anita Whitmarsh (Ruotsi) TULOKSET
  • 19.-20. Forssa, tuomari Martha Heine (Saksa) TULOKSET
  • 26, Muhos (ryhmät 2 & 5), tuomari Paavo Mattila Suomi TULOKSET
  • 26.-27. Mikkeli KV, tuomari David Wong (Australia) TULOKSET
  • 26.-27. Helsinki, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET

Elokuu

  • 2.-3. Tornio KV, tuomari Owe Germundsson (Ruotsi) TULOKSET
  • 2.-3. Rauma, tuomari Agnes Ganami (Israel) TULOKSET
  • 9.-10. Kuopio, tuomari Saija Juutilainen (Finland) TULOKSET
  • 9.-10. Hämeenlinna, tuomari Marija Kavcic (Slovenia) TULOKSET
  • 16.-17. Vaasa KV, tuomari Mona K. Selbach (Norja) TULOKSET
  • 16.-17. Joensuu, tuomari Iuza Beradze (Georgia) TULOKSET
  • 16.-17. Aura, tuomari Rita van Mechelen (Belgia) TULOKSET
  • 23. Kouvola, tuomari Raisa Savander (Suomi) TULOKSET
  • 24. Heinola, tuomari Joyce O'Connor (Irlanti) TULOKSET
  • 30.-31. Vantaa, tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET

Syyskuu

  • 13. Porvoo, tuomari Brenda Banbury (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 14. Äetsä (ryhmät 5 & 6), tuomari Freddie Klindrup (Tanska) TULOKSET
  • 27.-28. Eckerö KV, tuomari Boo Lundström (Ruotsi) TULOKSET

Lokakuu

  • 10. Tampere (ryhmät 5 & 9), tuomari Marianne Baden (Tanska) TULOKSET
  • 18.-19. Oulu KV, tuomari August de Wilde (Belgia) TULOKSET
  • 25. Seinäjoki, tuomari Gunnel Holm (Suomi) TULOKSET
  • 26. Seinäjoki, tuomari Manuel Loureiro Borges (Portugali) TULOKSET

Marraskuu

  • 15.-16. Jyväskylä KV, tuomari Ronald James (Iso-Britannia) TULOKSET

Joulukuu

  • 6.-7. Helsinki KV Voittaja-2003, tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET