Näyttelytuloksia Suomesta

Vuosi 2002

Tammikuu
  • 5.-6. Kajaani KV, tuomari Erkki Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 26.-27. Turku KV, tuomari Garry Dryburgh (Australia) TULOKSET

Helmikuu

  • 3. Eno (ryhmät 1 & 5), tuomari Tuula Pratt (Suomi) TULOKSET
  • 16.-17. Imatra KV, tuomari Lisbeth Mach (Sveitsi) TULOKSET

Maaliskuu

  • 16.-17. Tampere KV, tuomari Ove Germundsson (Ruotsi) TULOKSET
  • 30-31. Lappeenranta, tuomari Leila Kärkäs (Suomi) TULOKSET

Huhtikuu

  • 6. Ylitornio (ryhmät 5 & 8), tuomari Erkki Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 14. Eura (ryhmät 2 & 5), tuomari J.A.U. Yrjölä (Suomi) TULOKSET
  • 27.-28. Lahti KV, tuomari Lydia Erhart (Hollanti) TULOKSET
  • 28. Polvijärvi (ryhmät 5 & 9), tuomari Erkki Tuominen (Suomi) TULOKSET

Toukokuu

  • 4. Pori (ryhmät 5 & 8), tuomari Leif-Herman Wilberg (Norja) TULOKSET
  • 4.-5. Kuopio, tuomari Marianne Baden (Tanska) TULOKSET
  • 5. Hyvinkää, tuomari Raisa Savander (Suomi) TULOKSET
  • 11.-12. Oulu, tuomari Folke Isaksson (Tanska) TULOKSET
  • 18.-19. Helsinki, tuomari Chantal Merý (Ranska) TULOKSET
  • 18.-19. Pori, tuomari Brenda Banbury (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 25.-26. Hamina, tuomari Matti Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 25.-26. Joensuu KV, tuomari Åke Cronander (Ruotsi) TULOKSET

Kesäkuu

  • 1. Kangasniemi, tuomari Folke Isaksson (Tanska) TULOKSET
  • 2. Tuusula, tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 8. Majvik Basenjien erikoisnäyttely, tuomari Magnus Hagstedt (Ruotsi) TULOKSET
  • 9. Hyvinkää Suomen Vinttikoiraliiton päänäyttely, tuomari Lynne Schanzle (USA) TULOKSET
  • 8.-9. Lapua, tuomari Ritva Raita (Suomi) TULOKSET
  • 15. Saarijärvi, tuomari Esko Nummijärvi (Suomi)TULOKSET
  • 16. Lohja, tuomari Erkki Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 16. Haukipudas (ryhmät 5 & 6), tuomari Marianne Baden (Tanska) TULOKSET
  • 29.-30. Forssa KV, tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET
  • 29.-30. Loimaa, tuomari Lilian Hanniste (Viro) TULOKSET

Heinäkuu

  • 6.-7. Pello, tuomari Göran Bodegård (Ruotsi) TULOKSET
  • 6. Nousiainen (ryhmät 5 & 7), tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 13.-14. Kokkola KV, tuomari Karl-Erik Johansson (Ruotsi) TULOKSET
  • 13. Mikkeli, tuomari Zlatko Kraljic (Kroatia) TULOKSET
  • 14. Mäntsälä, tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET
  • 20.-21. Helsinki, tuomari Moa Persson (Ruotsi) TULOKSET
  • 27.-28. Iisalmi, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 27.-28. Rauma, tuomari Berit Foss (Norja) TULOKSET
  • 27. Lohja (ryhmät 1 & 5), tuomari Erkki Tuominen (Suomi) TULOKSET

Elokuu

  • 3. Rovaniemen mlk (ryhmät 5 & 8), tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 3.-4. Somero, tuomari Rainer Vuorinen (Suomi) TULOKSET
  • 3.-4. Valkeakoski, tuomari Mona K.Selbach (Norja) TULOKSET
  • 10.-11. Kemi, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 10.-11. Turku, tuomari Alan Hunt (Australia) TULOKSET
  • 17. Joensuu, tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 24. Kouvola, tuomari August de Wilde (Belgia) TULOKSET
  • 25. Heinola, tuomari Diane Baillie (Australia) TULOKSET

Syyskuu

  • 7.-8. Helsinki, tuomari Paul Stanton (Ruotsi) TULOKSET
  • 14.-15. Porvoo, tuomari Guy Mansencal (Ranska) TULOKSET
  • 21.-22. Maarianhamina, tuomari Ulla Eriksson (Ruotsi) TULOKSET

Lokakuu

  • 11.-13. Oulu KV, tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET
  • 13. Kokemäki, tuomari Gunnel Holm (Suomi) TULOKSET
  • 26.-27. Seinäjoki, tuomari Nils Molin (Ruotsi) TULOKSET

Marraskuu

  • 16.-17. Jyväskylä KV, tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET

Joulukuu

  • 7.-8. Helsinki KV Voittaja-2002, tuomari Elina Tan-Hietalahti (Suomi) TULOKSET