Näyttelytuloksia Suomesta

Vuosi 2001

Tammikuu
  • 6.-7. Kajaani, tuomari Tuula Hämäläinen (Suomi) TULOKSET
  • 20.-21. Turku KV, tuomari Angel Garach Domech (Espanja) TULOKSET

Helmikuu

  • 17. Tornio (Ryhmät 5 & 6), tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET

Maaliskuu

  • 17.-18. Tampere KV, tuomari Hermann Bürk (Saksa) TULOKSET
  • 31. Kemijärvi (Ryhmät 2 & 5), tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET

Huhtikuu

  • 14.-16. Lappenranta KV, tuomari Åke Cronander (Ruotsi) TULOKSET
  • 22. Köyliö (Ryhmät 5 & 6), tuomari Matti Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 28.-29. Lahti KV, tuomari Hans Lehtinen (Suomi) TULOKSET

Toukokuu

  • 5. Pyhäranta (Ryhmät 5 & 6), tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 12.-13. Oulu, tuomari J.A.U. Yrjölä (Suomi) TULOKSET
  • 12.-13. Varkaus, tuomari Anders Cederström (Ruotsi) TULOKSET
  • 19.-20. Hamina,tuomari Carlos Fernandez Renau (Espanja) TULOKSET
  • 19.-20. Eurajoki,tuomari Robin Searle (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 24. Rantasalmi (Ryhmät 5 & 6), tuomari Ritva Raita (Suomi) TULOKSET
  • 26.-27. Helsinki KV, tuomari Rose-Marie Emery (Ruotsi) TULOKSET
  • 26.-27. Joensuu, tuomari Farkasházi Miklós (Unkari) TULOKSET
  • 27.Majvik Basenjien erikoisnäyttely, tuomari Irene Horner (Iso-Britannia) TULOKSET

Kesäkuu

  • 2. Hyvinkää, tuomari Paavo Mattila (Suomi) TULOKSET
  • 3. Tuusula/Kerava, tuomari Olav Hedne (Norja) TULOKSET
  • 9. Uusikaupunki, tuomari Ritva Raita (Suomi) TULOKSET
  • 10. Pieksämäki, tuomari Hanne Laine Jensen (Tanska) TULOKSET
  • 10. Tampere, tuomari Pirkko Konttinen (Suomi) TULOKSET
  • 16.-17. Hämeenlinna, tuomari Andrew Brace (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 16.-17. Kotka, tuomari Amy Nugent (Irlanti) TULOKSET
  • 23.-24. Rovaniemi, tuomari Leif Lehmann Jörgensen (Tanska) TULOKSET
  • 30. Seinäjoki KV, tuomari Paula-Heikkinen Lehkonen (Suomi) TULOKSET
  • 30. Ristiina (Ryhmät 1 & 5), tuomari Esko Nummijärvi (Suomi) TULOKSET

Heinäkuu

  • 1. Närpiö, tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 7. Kauhajoki, tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 8. Karjaa, tuomari Seamus Oates (Irlanti) TULOKSET
  • 12.-13. Tuusula KV Pohjoismaiden Voittaja-2001, tuomari Heidi Kirschbichler (Itävalta) TULOKSET
  • 14.-15. Nivala, tuomari Rainer Vuorinen (Suomi) TULOKSET
  • 14.-15. Vantaa, tuomari Ramon Podesta (Chile) TULOKSET
  • 21.-22. Forssa, tuomari Folke Isaksson (Tanska) TULOKSET
  • 21.-22. Tornio, tuomari Miklos Levente (Unkari) TULOKSET
  • 28.-29. Jämsä, tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 28.-29. Pori KV, tuomari Gunnel Holm (Suomi) TULOKSET

Elokuu

  • 4. Mäntyharju, tuomari Pirkko Konttinen (Suomi) TULOKSET
  • 4. Vesilahti (Ryhmät 1 & 5), tuomari Tuula Hämäläinen (Suomi) TULOKSET
  • 5. Kuopio KV, tuomari Tuula Hämäläinen (Suomi) TULOKSET
  • 11.-12. Joensuu, tuomari Per-Erik Wallin (Ruotsi) TULOKSET
  • 11.-12. Turku, tuomari Ulla Eriksson (Ruotsi) TULOKSET
  • 12. Tervakoski (Ryhmät 2 & 5), tuomari Susanne Heinonen (Suomi) TULOKSET
  • 18. Kouvola, tuomari Elina Tan-Hietalahti (Suomi) TULOKSET
  • 19. Heinola, tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 25.-26. Orivesi, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET

Syyskuu

  • 1.-2. Espoo, tuomari Patti Widick Neale (USA) TULOKSET
  • 8.-9. Porvoo, tuomari Guy Mansencal (Ranska) TULOKSET
  • 15.-16. Maarianhamina, tuomari Brenda Banbury (Iso-Britannia) TULOKSET
  • 30. Hyvinkää, tuomari Per-Erik Wallin (Ruotsi) TULOKSET

Lokakuu

  • 13.-14. Oulu KV, tuomari Ritva Raita (Suomi) TULOKSET

Marraskuu

  • 17.-18. Jyväskylä KV, tuomari Lisbeth Campbell (Norja)TULOKSET

Joulukuu

  • 8.-9. Helsinki KV Voittaja-2001, tuomari Davor Javor (Kroatia) TULOKSET