Näyttelytuloksia Suomesta

Vuosi 2000

Tammikuu
  • 8.-9. Kajaani, tuomari Agnes Ganami-Kertes (Israel) TULOKSET
  • 22.-23. Turku KV, tuomari Magnus Hagstedt (Ruotsi) TULOKSET

Helmikuu

  • 12. Imatra, tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET
  • 13. Pieksämäki, tuomari Erkki Tuominen (Suomi) TULOKSET

Maaliskuu

  • 18.-19. Tampere KV, tuomari Petru Muntean (Romania) TULOKSET

Huhtikuu

  • 8.-9. Vaasa KV, tuomari Folke Isaksson (Tanska) TULOKSET
  • 22.-24. Lappenranta, tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET
  • 24. Ruovesi (FCI ryhmät 2 & 5), tuomari J.A.U. Yrjölä (Suomi) TULOKSET
  • 29.-30. Lahti KV, tuomari Anneli Sutela (Suomi) TULOKSET
  • 30. Haukipudas (FCI ryhmät 5 & 6), tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET

Toukokuu

  • 6.-7. Seinäjoki, tuomari Kenneth Edh (Ruotsi) TULOKSET
  • 7. Hyvinkää (SSKY erikoisnäyttely), tuomari Helge Lie (Norja) TULOKSET
  • 7. Kuopio, tuomari Ritva Raita (Suomi) TULOKSET
  • 13.-14. Oulu, tuomari Paul Stanton (Ruotsi) TULOKSET
  • 14. Nakkila (FCI ryhmät 4 & 5), tuomari Matti Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 20. Varkaus (FCI ryhmät 2 & 5), tuomari Tuula Hämäläinen (Suomi) TULOKSET
  • 20.-21. Hamina, tuomari Joao Vieira Lisboa (Portugali) TULOKSET
  • 20.-21. Rauma, tuomari Birgitta Svarstad (Ruotsi) TULOKSET
  • 27. Tuusula/Nurmijärvi, tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 28. Helsinki, tuomari Glen Dymock (Australia) TULOKSET
  • 27.-28. Joensuu, tuomari Esko Nummijärvi (Suomi) TULOKSET

Kesäkuu

  • 10. Majvik Basenjien erikoisnäyttely, tuomari Rainer Vuorinen (Suomi) TULOKSET
  • 10. Keitele (FCI ryhmät 5 & 9), tuomari Marja Talvitie (Suomi) TULOKSET
  • 11. Salo, tuomari Heidi Kirschbichler (Itävalta) TULOKSET
  • 17. Mänttä, tuomari Matti Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 18. Inkoo/Karjaa, tuomari Gillian McDowell (Irlanti) TULOKSET
  • 24.-25. Rovaniemi, tuomari Paul Hewitt (Australia) TULOKSET

Heinäkuu

  • 1. Iisalmi, tuomari Matti Tuominen (Suomi) TULOKSET
  • 2. Mäntsälä, tuomari Hanne Laine Jensen (Tanska) TULOKSET
  • 8.-9. Kokkola, tuomari Rolf Lundman (Ruotsi) TULOKSET
  • 8.-9. Somero, tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET
  • 15.-16. Helsinki, tuomari Ing-Marie Hagelin (Ruotsi) TULOKSET
  • 22.-23. Mikkeli KV, tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET
  • 29.-30. Pori, tuomari Marisa Brivio-Chellini (Italia) TULOKSET
  • 29.-30. Saarijärvi, tuomari Jochen H. Eberhardt (Saksa) TULOKSET

Elokuu

  • 5.-6. Alajärvi, tuomari Eivind Mjaerum (Norja) TULOKSET
  • 5.-6. Raisio, tuomari Joao Vieira Lisboa (Portugali) TULOKSET
  • 12.-13. Joensuu, tuomari Leif-Herman Wilberg (Norja) TULOKSET
  • 12.-13. Kemi KV, tuomari Blaz Kavcic (Slovenia) TULOKSET
  • 13. Haapajärvi (FCI ryhmät 5 & 6), tuomari Britt-Marianne Ouchterlony (Ruotsi) TULOKSET
  • 19. Kouvola, tuomari Antti Aarnio (Suomi) TULOKSET
  • 20. Heinola, tuomari Carlos Fernandez-Renau (Espanja) TULOKSET
  • 26.-27. Hämeenlinna, tuomari Ritva Raita (Suomi) TULOKSET
  • 26.-27. Savonlinna, tuomari Liliane de Ridder-Onghena (Belgia) TULOKSET

Syyskuu

  • 2.-3. Helsinki, tuomari Heidi Kirschbichler (Itävalta) TULOKSET
  • 3. Tampere (FCI ryhmät 5 & 10), tuomari Nils Molin (Ruotsi) TULOKSET
  • 9.-10. Vihti, tuomari Miklos Farkashazi (Unkari) TULOKSET
  • 16.-17. Maarianhamina KV, tuomari Agnes Ganami-Kertes (Israel) TULOKSET

Lokakuu

  • 21.-22. Oulu KV, tuomari Matti Tuominen (Suomi) TULOKSET

Marraskuu

  • 4. Lahti (SVKL 50v-juhlanäyttely) , tuomari Hans Lehtinen (Suomi) TULOKSET
  • 18.-19. Jyväskylä KV, tuomari Anders Cederström (Ruotsi) TULOKSET

Joulukuu

  • 2.-3. Helsinki KV Voittaja-2000, tuomari Kristina Sahlström (Ruotsi) TULOKSET