Voittaja 2021 19.12.2021
Beatrix Märki Casanova, Sveitsi
(17 urosta + 20 narttua)

ROP, V-21 Sternhimmels Roger Vadim
VSP, V-21 Ajibu Sweet Thing

JV-21 Farlanders Special Sign Of Seiko
JV-21 Farlanders Special Story To Tell

ROP-veteraani, VV-21 Sternhimmels Orvar Odd
VSP-veteraani, VV-21 Dakarai Pillow Talk

ROP-kasvattajaryhmä kennel Sternhimmels


UROKSET

PU1 Sternhimmels Roger Vadim
(Orange Pips Codename Kyril x Faraoland La Vie En Rose)
VAL ERI 1 SA CACIB ROP V-21
PU2 Sternhimmels Orvar Odd
(Hi-Lite Hot Rod x Sternhimmels Laterna Magica)
VET ERI 1 SA ROP-veteraani VV-21
PU3 Nature's Masterpiece Make It Big
(All Square Dat Donat Dedicat x Nature's Masterpiece Happy Hour)
AVO ERI 1 SA SERT VACA FI MVA
PU4 Enigma Dancing In The Moonlight
(Faraoland Ibra The Starplayer x Takuini Dark Flame Enigma)
NUO ERI 1 SA VASERT

Junioriluokka
Farlanders Special Sign Of Seiko
(Bahaticca's Jungle Edition x Farlanders Can I Be The One)
JUN ERI 1 SA JV-21
Hi-Lite Adrenalin Rush
(Sternhimmels Roger Vadim x Hi-Lite Rumour Has It)
JUN ERI 2 SA
Sternhimmels Uberrima Fides
(Sternhimmels Poco Piu Mosso x Faraoland La Vie En Rose)
JUN ERI 3 SA
Pahareti Black Spectre
(Hollywood Star of Swala Pala x Pahareti Enchanted Ella)
JUN ERI 4 SA
Always In Motion Adventure Hunter
(Bahaticca's Jungle Edition x Bahaticca's Guerlain Idylle)
JUN ERI
Hanishan Choco-Holic's Daydream
(Hanishan Bowwow Wow x Hanishan Fun Factory)
JUN ERI
Sternhimmels Ubique Terrarum
(Sternhimmels Poco Piu Mosso x Faraoland La Vie En Rose)

JUN ERI

Avoin luokka
Vanguardian Back To Black
(Vanguardian Urban Sherpa x Aronia)
AVO ERI 2 SA
Nature's Masterpiece Make It Pop
(All Square Dat Donat Dedicat x Nature's Masterpiece Happy Hour)
AVO ERI 3 SA
Sternhimmels Talento Cantus
(Sternhimmels Roger Vadim x Sternhimmels Piae Cantiones)
AVO ERI 4 SA

Valioluokka
Hi-Lite The Real Deal
(Hanishan Winner Takes It All x Hi-Lite Bulldobas Wow Factor)
VAL ERI 2 SA
Wazazi Tempting Fate
(Akuaba N Eldorado Time Traveler x Wazazi The Wow Factor)
VAL ERI 3 SA

Veteraaniluokka
Ajibu Love Bites
(Jasiri Sukari Win Tin Tin x Ajibu Farm Girl)
VET ERI 2 SA

NARTUT

PN1 Ajibu Sweet Thing
(Akuaba N Eldorado Bungle In The Jungle x Ajibu Proud Mary)
VAL ERI 1 SA CACIB VSP V-21
PN2 Farlanders Special Story To Tell
(Bahaticca's Jungle Edition x Farlanders Can I Be The One)
JUN ERI 1 SA SERT JV-21
PN3 Enigma Highlight Of The Ball
(Faraoland Ibra The Starplayer x Takuini Dark Flame)
NUO ERI 1 SA VASERT VACA
PN4 Dakarai Pillow Talk
(SunDiata's Pi R Squared X Dakarai Shani Mlia)
VET ERI 1 SA VSP-veteraani VV-21

Junioriluokka
Sterhimmels Ut Ante Dictum
(Sternhimmels Poco Piu Mosso x Faraoland La Vie En Rose)
JUN ERI 2 SA
Bulldobas You Got It Babe
(Bubbling Under Bollinger x Bulldobas Francesca)
JUN ERI 3 SA
Afrikan Laminam Craze Of The Charleston
(Chochoa-Matata Aron-Oman x Afrikan Laminam Annie Powe)

JUN ERI 4

Avoin luokka
Ruosteposken Merituuli
(Arcane From Black Manor x Juicy News Afrikata)
AVO ERI 1 SA
Smaraglig Angel Of Mine
(Solebas Kõlab Kui Serenadd x Izumi Mysterious Talisman)
AVO ERI 2 SA
Afrikan Laminam Blazing Khaleesi For Hanishan
(Hanishan Bowwow Wow x B'Hanishan True African Laminam)
AVO ERI 3
Congo Line Fox In White Socks
(All Square Dat Donat Dedicat x Congo Line Doro Gaya)
AVO ERI 4
Nature's Masterpiece Kiss Of Life
(Nature's Masterpiece Happy Go Monkey x Nature's Masterpiece Enchanted Libra)
AVO ERI
Afrikan Laminam Badass Brienne Of Tarth
(Hanishan Bowwow Wow x B'Hanishan True African Laminam)
AVO EH

Valioluokka
Ajibu Proud Mary
(Ajibu King of Hearts x Wazazi The One And Only)
VAL ERI 2 SA
Ajibu Number One
(Ajibu Jumping Jack Flash x Wazazi The One and Only)
VAL ERI 3

Veteraaniluokka
Hi-Lite Bulldobas Wow Factor
(Kimwitu's Duke E. x Bulldobas Crown Jewel)
VET ERI 2 SA
Faraoland La Vie En Rose
(Kimwitu's Valentino x Chagmas Rose To Faraoland)
VET ERI 3 SA
Wazazi The One And Only
(Wazazi Living On The Edge x Kanibaru Del Diamante)
VET ERI 4 SA
Ajibu Foolish Heart
(SkyHi's Daredevil x Ajibu Cool Cat)
VET ERI SA
Dakarai Q'Ute
(SunDiata's Different Equation x Dakarai Thumbelina)
VET ERI SA

Kasvattajaluokka
kennel Sternhimmels
(Sternhimmels Roger Vadim, Sternhimmels Uberrima Fides, Sternhimmels Orvar Odd, Sternhimmels Ut Ante Dictum)

KAS 1 KP ROP-kasvattajaryhmä
kennel Ajibu
(Ajibu Number One, Ajibu Sweet Thing, Ajibu Proud Mary, Ajibu Foolish Heart)

KAS 2 KP
Kuva: Johanna Storm
ROP, V-21 Sternhimmels Roger Vadim
VSP, V-21 Ajibu Sweet Thing
Kuva: Johanna Storm
ROP-veteraani, VV-21 Sternhimmels Orvar Odd
VSP-veteraani, VV-21 Dakarai Pillow Talk