Kotka KV 11.8.2019
Tuomari: Arne Foss, Norja
(7 pentua + 12 urosta + 6 narttua)

ROP Sternhimmels Roger Vadim
VSP Hi-Lite Flashdance

ROP-pentu Hi-Lite Because I'm Worth It
VSP-pentu Ajibu Show Must Go On

ROP-juniori Vanguardian Yet We Have Met

ROP-veteraani Klassic's Daydream Believer
VSP-veteraani Sternhimmels Notabilia Bona


PENNUT, UROKSET

Ajibu Show Must Go On
(Akuaba N Eldorado Bungle In The Jungle x Ajibu Proud Mary)
PEK 1 KP VSP-pentu
Heriaheri Money Talks Furahan
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)
PEK 2 KP

PENNUT, NARTUT

Hi-Lite Because I'm Worth It
(Doberguard's Black Strong Mocca x Hi-Lite Rumour Has It)
PEK 1 KP ROP-pentu
Heriaheri Million Dollar Secret
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)
PEK 2 KP
Ajibu Sweet Thing
(Akuaba N Eldorado Bungle In The Jungle x Ajibu Proud Mary)
PEK 3 KP
Tim Spirit Easy Way Up
( x )
PEK 4 KP
Hi-Lite Because I Can
(Doberguard's Black Strong Mocca x Hi-Lite Rumour Has It)
PEK KP ei sij.

UROKSET

PU1 Sternhimmels Roger Vadim
(Orange Pips Codename Kyril x Faraoland La Vien En Rose)
VAL ERI 1 SA CACIB ROP
PU2 Hi-Lite Fair And Square
(Bulldobas No Regrets x Hi-Lite Bulldobas Wow Factors)
NUO ERI 1 SA SERT VACA
PU3 Furahan Jacabo Jabari
(Heriaheri Se A Cabo x Furahan Java Jamela)
VAL ERI 2 SA
PU4 Tim Spirit Falcon
(Kimwitu's Stan G. x Tim Spirit Kalahari)
AVO ERI 1 SA VASERT

Junioriluokka

Vanguardian Yet We Have Met
(I'm On A Mission Afrikata x Vanguardian Until All Hours)
JUN ERI 1 ROP-juniori

Avoin luokka

Afrikanskiy Molchun Arhimed
(Marlen Brao Uoker Dzhonni Red x Afrikanskiy Molchun Yumoki)
AVO ERI 2

Valioluokka

Tim Spirit Zen
(Jasiri-Sukari Jackson Browne At Tim Spirit x Tim Spirit Itu-Itta)
VAL ERI 3 SA
Vanguardian Urban Sherpa
(Kenjaali Verro-Vigilant x Mzalia Playing Tricks)
VAL ERI 4
Bulldobas Fredo
(Bulldobas Cream And Sugar x Bulldobas Zandra Safeguard)
VAL ERI
Chochoa-Matata Aron-Oman
(Bifur Risum Tenatis x Ayoma Moswen Leoto)
VAL ERI

Veteraaniluokka

Klassic's Daydream Believer
(Klassic's Minny Me At Kanana x Stallian Tanza Tri The Obvious)
VET ERI 1 SA ROP-veteraani
Ajibu Foolin' Around
(SkyHi's Daredevil x Ajibu Cool Cat)
VET ERI 2

NARTUT

PN1 Hi-Lite Flashdance
(Bulldobas No Regrets x Hi-Lite Bulldobas Wow Factors)
NUO ERI 1 SA SERT CACIB VSP
PN2 Ajibu Proud Mary
(Ajibu King Of Hearts x Wazazi The One And Only)
VAL ERI 1 SA VACA
PN3 Tim Spirit Rulada
( x )
NUO ERI 2 SA VASERT
PN4 Sternhimmels Notabilia Bona
(Faraoland Xcellent Example x Sternhimmels Jolie Jolene)
VET ERI 1 SA VSP-veteraani

Nuorten luokka

Ajibu Quietly Bonkers
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
NUO ERI 3

Avoin luokka

Orange Pips Fizzing Whizzbee
(Juma Mongo Asiaczek x Orange Pips Chelsea Bun)
AVO EH 1
ROP-veteraani Klassic's Daydream Believer
VSP-veteraani Sternhimmels Notabilia Bona