Herning KV (DK) 24.-27.6.2010
Maailmanvoittaja näyttely 2010

Tuomari: Martin Croeser (Etelä Afrikka)
(28 urosta + 41 narttua)

ROP MV-2010 Wakili Signet Gianni Versace

JMV-2010 Abotere's Zharim
JMV-2010 Yulara Noni Morinda


VMV-2010 M Wami's American Fortune Hunter
VMV-2010 Sharon Of Swala Pala



UROKSET


Junioriluokka

Abotere's Zharim
(Abotere's Zharif x Abotere's Zhenga)
JUN ERI 1, SERT, JMV-2010
Zerro S Poljarnogo Sozvezdija
( x )
JUN ERI 2

Nuortenluokka

Signet Meisterhaus Take That
(Meisterhaus Backstreet Boy x Signet Explicit Runaround Sue)
NUO ERI 1
Mutabaruga's Jimmy Clif
(Meisterhaus Tail Of Intrigue x Wordsworth Image of Gossip)
NUO ERI 2
Rosone´s Primo Profitto
(Bulldobas No Kidding x Samlet Symphonyoflove)
NUO ERI 3
Zahleka Zanzkrit
(M Wami's American Devil In Disguise x Kneikas Paradise Zahleka)
NUO ERI

Avoin luokka

Double Line Man Des Terres Oceanes
(Meisterhaus Tail Of Intrigue x Skardu's Dexter Iberian Lady)
AVO ERI 1
Kazor-Jokuba's American Treasure
(Grandquest Kazor's Motumbo Xequemate x Jokuba-Asia's Let Freedom Ring)
AVO ERI 2
Dakarai Piece Of Cake
(SunDiata’s Pi R Squared x Dakarai Shani Mlia)
AVO ERI 3
Andegraund Shelton Rif
(Ribessita Pearl of Antares to Rus Ahmar's x Strong Stael Isabella)
AVO ERI
Chagmas Pirate King Black Pearl
(Faraoland Viking Of Venture x Chagmas First Love)
AVO ERI
Dipop Red Donner
(Meisterhaus Tail Of Intrigue x Wazin Red Bonnie)
AVO ERI
Senjisfinx Isildur
(Wazazi Dazzling Image x Senjisfinx Elysia)
AVO ERI
Senjisfinx Kilombo
(Mbwa's Goigoi Jubilee Af Bashiri x Senjisfinx Goreza)
AVO ERI
Sternhimmels Jamais Vu
(C-Quest Rhythm Riots Behukai x Sternhimmels Femina Floreat)
AVO ERI
Tim Spirit Born To Win
(Tim Spirit Best of Best x Ribessita Tango Delle Rose)
AVO ERI

Valioluokka

Wakili Signet Gianni Versace
(Arubmec's Hi-Jacked x Signet After Hours Party)
VAL ERI 1, CACIB, ROP, MV-2010
Bi Bahatika Loango
(Mandela Free Out Of Africa x Chattanooga Choo Choo Ypsylon)
VAL ERI 2
Faraoland Bluetooth Enigma
(Faraoland Viking Of Venture x Hazhart Star Surf)
VAL ERI 3
Kazor's Make Way For Riley
(Taji's Klassic Architecture x Kazor's Ima Lilytoo)
VAL ERI 4
Eldorado's Keeper Of The Flame
(PWakan Sunshine Super Nova x Eldorado's Joie De Vivre)
VAL ERI
Jasiri-Sukari Smokey Brrr
(Sukari's Spot The Target x Jasiri-Sukari Surprise Party)
VAL ERI
Meisterhaus Tail Of Intrigue
(Jasiri-Sukari White Collar Crime x Undercover Bojak's Caitlan)
VAL ERI
No Ka Oi Travels To Kazor
(Grandquest Kazor's Motumbo Xequemate x No Ka Oi's Jar-Lani Paha)
VAL ERI
Vicita´s Hot And Spicy
(M Wami's American Fortune Hunter x Vicita's Do It Again)
VAL ERI
Zahleka King Of Kongo
(From PB's Devil in Red x Zaina of Jillayla)
VAL ERI

Veteraaniluokka

M Wami's American Fortune Hunter
(Jamila's Madahiro Re x Faraoland Nile Wild Nimba)
VET ERI 1, VMV-2010
Senjisfinx Erebor
(Faraoland Hadyiah Out Of Africa x Senjisfinx Aniara)
VET ERI

NARTUT


Junioriluokka

Yulara Noni Morinda
(Reveille Tricycle Two x Tamsala Makes Waves)
JUN ERI 1, JMV-2010
Blaze Of Glory Afrikata
(Faraoland Point Taken x Dream of Africa Liberty Victoria)
JUN ERI 2
Abotere's Zhaina
(Abotere's Zharif x Abotere's Zhenga)
JUN ERI 3
Vicita's New Treasure
(Chagmas Pirate King Black Pearl x Vicita's Fact And Fantasy)
JUN EH

Nuortenluokka

Tokaji American Beauty
(Kazor's Make Way For Riley x Klassics Million Dollar Baby At Tokaji)
NUO ERI 1, SERT
Lis Glamur Glad To Meet You
(Bulldobas Rockin' Rhythm x Marlen Brao Amazonka)
NUO ERI 2
Chagmas Back In Black
(Mandela Free Out Of Africa x Vicita's Fancy Face)
NUO ERI 3
Bulldobas Missing Link
(Bulldobas Rockin'Riot x Bulldobas Tiny Tamu)
NUO ERI 4
Hanishan Rock The World
(SunDiata Pharaoh’s Puzzle x Hanishan Titilayo Sharab)
NUO ERI
Kanjaras Morning Mist
(Dharian's Sweet Determination x Kanjaras Nairobi Noon)
NUO ERI
Mutabaruga's Jah Glory
(Meisterhaus Tail Of Intrigue x Wordsworth Image of Gossip)
NUO ERI
Rosone´s Prima Preziosa
(Bulldobas No Kidding x Samlet Symphonyoflove)
NUO ERI
Tim Spirit Viviana
(Tim Spirit Genesis x Rus Ahmar's Yasmin to Tim Spirit)
NUO ERI
Twigas Nonea
(Rathje Wa Na Nafasi x Avongara Jini of Brushy Run)
NUO EH

Avoin luokka

Bulldobas Top Totty
(Wazazi Grand Crusader x Bulldobas Kito Kenya)
AVO ERI 1
Malmsey In Red Asiaczek
(Abotere's Adunbi x Jelly Joshreen Asiaczek)
AVO ERI 2
Dancing Queen Of Swala Pala
(Vertigo of Swala Pala x Souka of Swala Pala)
AVO ERI 3
Khani's Midnight Star
(Khani's Causing A Commotion x Khani's Written In The Stars)
AVO ERI 4
Ajibu Eighteen Angel
(Tamsala Pheenix InFlight x Avongara Mwana Of Brushy Run)
AVO ERI
Bambou Of Swala Pala
(Signet High Caliber x Sharon of Swala Pala)
AVO ERI
Bujumbura Yeji Asthenia
(Gooses Burnt Ember x Abanda od Nehvizdske studanky)
AVO ERI
Chagmas Pirate Princess Red Ruby
(Faraoland Viking Of Venture x Chagmas First Love)
AVO ERI
Hannah Ekibondo
(C-Quest's Echo of Eldorado x Eliah Hanacek)
AVO ERI
Matabichi Exlusive Moja Nyota
(Vicita's Diamond from Africa x Strawberry Fields Out of Africa)
AVO ERI
Senjisfinx Laterna
(Senjisfinx Immanuel x Senjisfinx Goreza)
AVO ERI
Tim Spirit Aldjeba
(Eldorado N Terrarust Whirlwind x Rus Ahmar's Rapsodia to Tim Spirit)
AVO ERI
Wazin Red Evening
(Meisterhaus Tail Of Intrigue x Wazin Red Bonita)
AVO ERI
Wazin Red Extreme
(Meisterhaus Tail Of Intrigue x Wazin Red Bonita)
AVO ERI
Wazin Red Fame
(Meisterhaus Tail Of Intrigue x Wazin Tric Axi)
AVO ERI

Valioluokka

Wanyika Gasira
(Abotere's Coblah x Visakoivun Pebatma)
VAL ERI 1
Jasiri-Sukari Vermillion
(Meisterhaus Politically Correct x Sukari-Jasiri Soda Pup)
VAL ERI 2
Fedora Z Ticha Bantu
(Hanishan Pure Gold x Annabel Maxe Sibera)
VAL ERI 3
Klassic's Made In The Usa
(Klassic's Toot Your Horn x Klassic's A Rose Is A Rose)
VAL ERI 4
Eldorado's Zari By Saqqara
(Eldorado N Terrarust Whirlwind x Bushwacker Dixie Lee)
VAL ERI
Klassics Million Dollar Baby At Tokaji
(Penda Taji's Tri-Umphant One x Klassic's Rooty Toot Toot)
VAL ERI
Samlet Symphonyoflove
(Sternhimmels O Doch Osman x Triad's Sweet Dream)
VAL ERI
Wazin Red Evita
(Meisterhaus Tail Of Intrigue x Wazin Red Bonita)
VAL ERI

Veteraaniluokka

Sharon Of Swala Pala
(Signet Jay-R Hot Damn x C-Quests Spirit In The Night)
VET ERI 1, VMV-2010
Skyewalker's Wild Love
(Abotere´s M´Tchau x Abotere´s Nyasa)
VET ERI 2
African Mystery's Bahati-Savannah
(Apu Peas an Hominy x Mysterious Girl Out Of Africa)
VET ERI 3
Rus Ahmar's Rapsodia To Tim Spirit
(Riot Color Out of Africa x Tagri Edcher Hello Dolly)
VET ERI 4