Degeberga (SE) 23.-24.06.2010
Ruotsin Basenjien Erikoisnäyttely
tuomari: Jon Curby (USA)

(39 pentua + 31 urosta + 38 narttua)

BIS Zahleka Emile Emilion
VSP Twigas Countrygirl

BIS-veteraani Singing In The Rain Out Of Africa
VSP-veteraani Faraoland Nile Wild Kazizi

BIS-veteraani 10+vuotta Faraoland Nile Wild Kazizi
VSP-veteraani 10+vuotta Senjisfinx Erebor

BIS-pentu India Ekibondo
VSP-pentu Elsco Amabrawyin

BIS-jälkeläisryhmä Kasenyi Kasiba Af Oman

BIS-kasvattajaryhmä
kennel Faraoland


PENNUT
UROKSET
(4-6 kk)


Matabichi Fahari Zola
(Old Legend's Demian X Strawberry Fields Out of Africa)
PEK 1 KP, PU4-pentu
Senjisfinx Malkiel
(Dakarai Piece Of Cake x Senjisfinx Laterna)
PEK 2 KP, PU5-pentu
Senjisfinx Nataniel
(Senjisfinx Kilombo x Senjisfinx Jesabel)
PEK 3
Senjisfinx Melkior
(Dakarai Piece Of Cake x Senjisfinx Laterna)
PEK 4
Senjisfinx Menerith
(Dakarai Piece Of Cake x Senjisfinx Laterna)
PEK 5

PENNUT
UROKSET
(6-9 kk)


Elsco Amabrawyin
(Woodella Northern Dancer x Jethard Dusk Til Dawn At Elsco)
PEK 1 KP, PU1-pentu, VSP-pentu
Enigma Just Watch Me
( Faraoland Point Taken x Enigma Touch Of Magic)
PEK 2 KP, PU2-pentu
Nganga's Michael Jackson
(No Ka Oi Travels To Kazor x Liljeborg's Dan Fatima Of Sun)
PEK 3 KP, PU3-pentu
Hanishan X-Factor
(Dipop Red Donner x Hanishan Glory For Love)
PEK 4 KP
Nganga's Jimi Hendrix
(No Ka Oi Travels To Kazor x Liljeborg's Dan Fatima Of Sun)
PEK 5 KP
Suntribe's Silent Storm
(Azania's Sundancer In Kabalo x Faraoland Xperience To Sun Tribe)
PEK ei sij. KP
Suntribe's Stargait Superior
(Azania's Sundancer In Kabalo x Faraoland Xperience To Sun Tribe)
PEK ei sij. KP
Zahleka Kazor Endless Drama
(Faraoland Viking Of Venture x Kazor's Niambi)
PEK ei sij. KP
Elegant Elephant Frankie Foxtrot
(Dipop Red Donner x Faraoland Xtravaganza)
PEK ei sij.
Fallohide Last Waltz
(No Ka Oi Travels To Kazor x Fallohide Buff Barbie)
PEK ei sij.
Kasenyi Pole Af Hunter
(M Wami's American Fortune Hunter x Kasenyi Kasiba Af Oman)
PEK ei sij.
Kingwanas Groovy Maguire
(Jasiri-Sukari Juri Maguire x Kingwanas Entertaining Story)
PEK ei sij.
Shahrans Phantom Of The Opera
(Vicita's Diamond From Africa x Shahrans Rafhaela In Pj's)
PEK ei sij.
Zahleka Taji Watch N Learn
(Zahleka Of Jillayla x Taji's Klassic Beauty)
PEK ei sij.

PENNUT
NARTUT
(4-6 kk)


Senjisfinx Nubia
(Senjisfinx Kilombo X Senjisfinx Jesabel)
PEK 1 KP, PN2-pentu
Matabichi Faizah Copperflame
(Old Legend's Demian x Strawberry Fields Out Of Africa)
PEK 2 KP, PN4-pentu
Senjisfinx Mariamne
(Dakarai Piece Of Cake x Senjisfinx Laterna)
PEK 3 KP
Matabichi Fila Nganga-True
(Old Legend's Demian x Strawberry Fields Out Of Africa)
PEK 4
Karimba's Diva Divine
(Senjisfinx Erebor x Shahrans Zombifa)
PEK 5

PENNUT
NARTUT
(6-9 kk)


India Ekibondo
(Zahleka King Of Congo X Hannah Ekibondo)
PEK 1 KP, PN1-, BIS-pentu
Kingwanas Glory Of The Spotlight
(Jasiri-Sukari Juri Maguire x Kingwanas Entertaining Story)
PEK 2 KP, PN3-pentu
Enigma It's My Party
(Faraoland Point Taken x Enigma Touch Of Magic)
PEK 3 KP, PN5-pentu
Enigma After Me Please
(Faraoland Point Taken x Enigma Touch Of Magic)
PEK 4 KP
Zahleka Taji Watch Four Happiness
(Zahleka Of Jillayla x Taji's Klassic Beauty)
PEK 5 KP
Karimba's Charissa Charismatic
(Karimba's Abedari X Karimba's Molly Moon)
PEK ei sij. KP
Suntribe's Striped Suburbia
(Azania's Sundancer In Kabalo x Faraoland Xperience To Sun Tribe)
PEK ei sij. KP
Zahleka Kazor Drama Queen
(Faraoland Viking Of Venture x Kazor's Niambi)
PEK ei sij. KP
Faraoland HD Nightster
(Faraoland Bluetooth Enigma x Faraoland Xtreme Exotica)
PEK ei sij.
Faraoland HD Streetglide
(Faraoland Bluetooth Enigma x Faraoland Xtreme Exotica)
PEK ei sij.
Karimba's Clara Classy
(Karimba's Abedari X Karimba's Molly Moon)
PEK ei sij.
Kasenyi Paki Af Hunter
(M Wami's American Fortune Hunter x Kasenyi Kasiba Af Oman)
PEK ei sij.
Kasenyi Pocola Af Hunter
(M Wami's American Fortune Hunter x Kasenyi Kasiba Af Oman)
PEK ei sij.
Miss Amazing's Field Silverglow
(Senjisfinx Legolas x Yulara Kassia)
PEK ei sij.
Suntribe's Sparkling Supernova
(Azania's Sundancer In Kabalo x Faraoland Xperience To Sun Tribe)
PEK ei sij.

UROKSET

PU1 Zahleka Emile Emilion
(C-Quest's Echo Of Eldorado x Klassic's Justa Natural)
NUO 1/1 SA, SERT, BIS
PU2 No Ka Oi Travels To Kazor
(Grandquest Kazor's Motumbo Xequemat x No Ka Oi's Jar-Lani Paha)
VAL 1 SA
PU3 Hanishan Quiet Zone
(Sundiata's Different Equation x Hanishan Glory For Love)
NUO 1/2 SA
PU4 Faraoland Saga Zulu
(Faraoland Nile Wild Nebukadnessar x Saga Out Of Africa)
VAL 2 SA
PU5 Singing In The Rain Out Of Africa
(Escapade Bravo Out Of Africa x Magic Potion Out Of Africa)
VET 1 SA, BIS-veteraani
Nuorten luokka
Zahleka Merric Merlot
(C-Quest's Echo Of Eldorado x Klassic's Justa Natural)
NUO 1/3 SA
Rosone's Primo Profitto
(Bulldobas No Kidding x Samlet Symphonyoflove)
NUO 1/4
Faraoland Il Divo
(Jasiri-Sukari Juri Maguire x Ambient Colour Loango)
NUO 1/5
Elegant Elephant Innocent Pete
(Faraoland Viking Of Venture x Faraoland Umbra Complete)
NUO 2
Kenjaali Verro-Vigilant
(Faraoland Xcellent Example x Kenjaali Kaya-Kayenna)
NUO 2
Kindubeams Divine Destiny Of Zomba
(Azania's Sundancer In Kabalo x Kindubeams Beyond Belief Of Naboo)
NUO 2
Avoin luokka
Dakari Piece Of Cake
(Sundiata's Pi R Squared x Dakarai Shani Mlia)
AVO 1/1 SA
Faraoland Regres A Mi
(Jasiri-Sukari Juri Maguire x Ambient Colour Loango)
AVO 1/2 SA
Kenjaali Mojo-Marauder
(Faraoland Xcellent Example x Kenjaali Kaya-Kayenna)
AVO 1/3
Kasenyi Obuko Af Fumba
(Kasenyi Fumba Af Masai x Kasenyi Kasiba Af Oman)
AVO 1/4
Elegant Elephant Zucchero
(Elegant Elephant Singapore Sling x Faraoland Xtravaganza)
AVO 2
Kasenyi Odingo Af Fumba
(Kasenyi Fumba Af Masai x Kasenyi Kasiba Af Oman)
AVO 2
Sonofexitement
(Faraoland Xmas Exitement x Faraoland Voice Of The Voodoo)
AVO 2
Valioluokka
Kenjaali Mercury-Mwami
(M Wami's American Fortune Hunter x Faraoland Nile Wild Kazizi)
VAL 3 SA
Dipop Red Donner
(Meisterhaus Tail Of Intrigue x Wazin Red Bonnie)
VAL 4 SA
Faraoland Xcellent Example
(Mutabaruga's Desmond Dekker x Faraoland Lucia Out Of Africa)
VAL 5 SA
Enigma The Magician
(Faraoland Viking Of Venture x Unique Creation Out Of Africa)
VAL ei sij. SA
Senjisfinx Isildur
(Wazazi Dazzling Image x Senjisfinx Elysia)
VAL ei sij. SA
King Khufu Love Song
(Singing In The Rain Out of Africa x Army Of Love Loango)
VAL ei sij.
Senjisfinx Imre
(Wazazi Dazzling Image x Senjisfinx Elysia)
VAL ei sij.
Senjisfinx Kilombo
(Mbwa's Goigoi Jubilee Af Bashiri x Senjisfinx Goreza)
VAL ei sij.
Veteraani luokka
M Wami's American Fortune Hunter
(Jamila's Madahiro Re x Faraoland Nile Wild Nimba)
VET 2 SA
M Wami's American Devil In Disquise
(Jamila's Madahiro Re x Faraoland Nile Wild Nimba)
VET 3
Bashiri-Afya
(Rathje Changanatamu x Kibushi Nevertheless)
VET 4
Veteraani +10 vuotta luokka
Senjisfinx Erebor
(Faraoland Hadyiah Out Of Africa x Senjisfinx Aniara)
VET 2 KP, VSP-veteraani 10+ vuotta
Bashiri-Afya
(Rathje Changanatamu x Kibushi Nevertheless)
VET 2

NARTUT
PN1 Twigas Countrygirl
(Thor's Across The Atlantic x Aaliyah)
AVO 1/1 SA, SERT, VSP
PN2 Zaina Of Jillayla
(Jebelmarra Razzle Dazzle x Whitebriar Zarah of Jillayla)
VAL 1 SA
PN3 Faraoland Xtravaganza
(Mutabaruga's Desmond Dekker x Faraoland Lucia Out of Africa)
VAL 2 SA
PN4 Klassic's Justa Natural
(Kazor Bay-Senji Yuara Natural x Klassic's Rooty Toot Toot)
VAL 3 SA
PN5 Elegant Elephant Liberty Pop
(Faraoland Viking Of Venture x Faraoland Umbra Complete)
NUO 1/1 SA
Junioriluokka
Kincha's Mixed With Magic
(Dipop Red Dancer x Kincha's Independence)
JUN 1/1
Nuorten luokka
Rosone's Prima Preziosa
(Bulldobas No Kidding x Samlet Symphonyoflove)
NUO 1/2 SA
Khani's Midnight Star
(Khani's Causing A Commotion x Khani's Written In The Stars)
NUO 1/3 SA
Zahleka Zillah Zinfandel
(C-Quest's Echo of Eldorado x Klassic's Justa Natura)
NUO 1/4
Kanjaras Morning Mist
(Dharian's Sweet Determination x Kanjaras Nairobi Noon)
NUO 2
Thor's Two Worlds At Twigas
(Thor's Rook x Thor's Itzyu Kidege)
NUO 2
Touch Of Razz Maräng
(Jasiri-Sukari Juri Maguire x Enigma Touch Of Magic)
NUO 2
Avoinluokka
King Khufu Love Potion Number One
(Singing In The Rain Out Of Africa x Army Of Love Loango)
AVO 1/2 SA
Kingwanas Entertaining Story
(Afrikenji Hot Sumaknight x Century)
AVO 1/3 SA
Liljeborg's Dan Fatima Of Sun
(Pukkanut Midnight Sun x Liljeborg's Chan Danita Of Dazzling)
AVO 1/4
Kasenyi Oconga Af Fumba
(Kasenyi Fumba Af Masai x Kasenyi Kasiba Af Oman)
AVO 1/5
Faraoland Solo Otra Vez
(Jasiri-Sukari Juri Maguire x Ambient Colour Loango)
AVO 1
Kincha's Independence
(Faraoland Saga Zulu x Kincha's Red Qetesh)
AVO 1
Kindubeams Candle In The Wind
(M Wami's American Devil In Disquise x Kingwanas Bahiyah)
AVO 1
Vicita's Mystic Shadow Of Giza
(Faraoland Viking Of Venture x Vicita's Go For It)
AVO 1
Faraoland Shirley Valentine
(Faraoland Xcellent Example x Faraoland Yippie Loka)
AVO 2
Kasenyi Nanyuki Af Hunter
(M Wami's American Fortune Hunter x Kasenyi Kasiba Af Oman)
AVO 2
Senjisfinx Jesabel
(Yulara Fulared Friscus x Senjisfinx Elysia)
AVO 2
Wazin Red Evening
(Meisterhaus Tail Of Intrigue x Wazin Red Bonita)
AVO 2
Valioluokka
Kindubeams Beyond Belief Af Naboo
(SunTribe's Naboo x Kingwanas Bahiyah)
VAL 4 SA
Wazin Red Extreme
(Meisterhaus Tail Of Intrigue x Wazin Red Bonita)
VAL 5 SA
Army Of Love Loango
(Faraoland Victory And Freedom x Klassic's A Star In Stripes)
VAL ei sij.
Enigma Touch Of Magic
(Faraoland Viking Of Venture x Unique Creation Out Of Africa)
VAL ei sij.
Faraoland Umbra Complete
(Wazazi Grand Crusader x Faraoland Nile Wild Nimba)
VAL ei sij.
Jo Coyote's Ox-Eye Daisy
(Kindubeams Amiri In Disguise x Kincha's Miss Tidy Tempt)
VAL ei sij.
Karimba's Molly Moon
(Lucky Swede's Gold Danity x Shahrans Moondance To Karimba)
VAL ei sij.
Kincha's Red Qetesh
(M Wami's American Fortune Hunter x Kincha's Red Kifaa)
VAL ei sij.
Matabichi Exlusive Moja Nyota
(Vicita's Diamonds From Africa x Strawberry Fields Out of Africa)
VAL ei sij.
Senjisfinx Laterna
(Senjisfinx Immanuel x Senjisfinx Goreza)
VAL ei sij.
Veteraaniluokka
Faraoland Nile Wild Kazizi
(Bokoto Nile Star Voyager x Bokoto Nile Gosimer Glowlim)
VET 1 SA, VSP-veteraani
Veteraaniluokka 10+
Faraoland Nile Wild Kazizi
(Bokoto Nile Star Voyager x Bokoto Nile Gosimer Glowlim)
VET 1 SA, BIS-veteraani 10+
Primetime Out Of Africa
(Terrarust's Out On Bail x Magic Potion Out Of Africa)
VET 2
Senjisfinx Goreza
(Lucky Swede's Mr Simon x Senjisfinx Donnamira)
VET 3
Jälkeläisluokka
Kasenyi Kasiba Af Oman
(Faraoland Nile Wild Oman x Kasenyi Ensenji Surprice Af Masai)
JÄK 1 KP, BIS-jälkeläisryhmä
Kasvattajaluokka
kennel Faraoland
KAS 1 KP, BIS-kasvattajaryhmä
kennel Kasenyi
KAS 1 KP
kennel Senjisfinx
KAS 1 KP