Askersund (SE) KV 14.08.2010
tuomari: Magnus Hagstedt (Ruotsi)

(11 pentua + 8 urosta + 6 narttua)

ROP Sternhimmels Jour Et Nuit
VSP Sternhimmels In Dulci Iubilo

ROP-veteraani M Wamis American Fortune Hunter

ROP-pentu Zahleka Taji Watch Four Happiness
VSP-pentu Elsco Amabrawyin




PENNUT
UROKSET


Elsco Amabrawyin
(Woodella Northern Dancer x Jethard Dusk Til Dawn At Elsco)
PEK 1 KP, VSP-pentu
Senjisfinx Menerith
(Dakarai Piece Of Cake x Senjisfinx Laterna)
PEK 2 KP
Elegant Elephant Jamie Jazz
(Dipop Red Donner x Faraoland Xtravaganza)
PEK 3 KP
Elegant Elephant Frankie Foxtrot
(Dipop Red Donner x Faraoland Xtravaganza)
PEK 4
Senjisfinx Nataniel
(Senjisfinx Kilombo x Senjisfinx Jesabel)
PEK 5
Suntribe's Stargait Superior
(Azania's Sundancer In Kabalo x Faraoland Xperience To Sun Tribe)
PEK ei sij.

PENNUT
NARTUT


Zahleka Taji Watch Four Happiness
(Zahleka Of Jillayla x Taji's Klassic Beauty)
PEK 1 KP, ROP-pentu
Senjisfinx Nubia
(Senjisfinx Kilombo X Senjisfinx Jesabel)
PEK 2 KP
Enigma After Me Please
(Faraoland Point Taken x Enigma Touch Of Magic)
PEK 3 KP
Faraoland HD Streetglide
(Faraoland Bluetooth Enigma x Faraoland Xtreme Exotica)
PEK 4 KP
Suntribe's Sparkling Supernova
(Azania's Sundancer In Kabalo x Faraoland Xperience To Sun Tribe)
PEK 5 KP

UROKSET

PU1 Sternhimmels Jour Et Nuit
(C-Quest Rhythm Riots Behukai x Sternhimmels Femina Floreat)
AVO 1/1 SA, SERT, SE MVA, CACIB, ROP
PU2 M Wamis American Fortune Hunter
(Jamila's Madahiro Re x Faraoland Nile Wild Nimba)
VET 1/1 SA, ROP-veteraani
PU3 Senjisfinx Erebor
(Faraoland Hadyiah Out Of Africa x Senjisfinx Aniara)
VET 1/2 SA
PU4 Enigma The Magician
(Faraoland Viking Of Venture x Unique Creation Out Of Africa)
VAL 1/1 SA, VACA
PU5 Faroaland Xcellent Example
(Mutabaruga's Desmond Dekker x Faraoland Lucia Out Of Africa)
VAL 1/2 SA
Nuorten luokka
Faraoland Regres A Mi
(Jasiri-Sukari Juri Maguire x Ambient Colour Loango)
NUO 1/1 KP
Elegant Elephant Splendid Sid
(Faraoland Viking Of Venture x Faraoland Umbra Complete)
NUO 1/2
Avoin luokka
Touch Of Razz Bluberry Cobbler
(SunTribe's Luke Skywalker x Kasenyi Igiza Af Luxor)
AVO 2

NARTUT
PN1 Sternhimmels In Dulci Iubilo
(SunDiata Pharaoh's Puzzle x Sternhimmels Bene Benedicta)
AVO 1/1 SA, SERT, SE & POHJ MVA, CACIB, VSP
PN2 Klassic's Justa Natural
(Kazor Bay-Senji Yuara Natural x Klassic's Rooty Toot Toot)
VAL 1/1 SA, VACA
PN3 Yulara Noni Morinda
(Reveille Tricycle Two x Tamsala Makes Waves)
NUO 1/1 SA
PN4 Elegant Elephant Liberty Pop
(Faraoland Viking Of Venture x Faraoland Umbra Complete)
AVO 1/2 SA
Junioriluokka
Yulara Okapi
(Yulara Jarrah x Avongara Angali)
JUN 1/1 KP
Avoin luokka
Avongara Angali
(tuntematon x tuntematon)
AVO 1/3
Kuva: B Kocman
Oikealta:
ROP Sternhimmels Jour Et Nuit
VSP Sternhimmels In Dulci Iubilo