Valkeakoski 3.8.2002


Tuomari Mona K. Selbach (Norja)
(4 pentua + 7 urosta + 7 narttua)

ROP Sternhimmels Rara Avis RYP-2
VSP Sternhimmels Warum Nicht

ROP-veteraani Sternhimmels Jurist Julius
VSP-veteraani Zindika's Danzanita

ROP-pentu Sternhimmels Caeli Regina BIS-1
VSP-pentu
Sternhimmels Dies Faustus

ROP-kasvattajaryhmä
kennel Sternhimmels BIS-4


PENNUT,
UROKSET
Sternhimmels Dies Faustus
(Wazazi Dazzling Image X Sternhimmels Ultra Valorem)
PEK 1 KP, VSP-pentu
Bulldobas Superman Joe
(Pukkanut Midnight Sun X Bulldobas Superfine Juel)
PEK 2

PENNUT
NARTUT
Sternhimmels Caeli Regina
(Sternhimmels Vide Et Crede X Sternhimmels Rara Avis)
PEK 1 KP, ROP-, BIS-1 pentu
Perrada Unican Real Miracle
(Bribas Dandy Boy X Furahan Safina)
PEK 2

UROKSET
PU1 Sternhimmels Warum Nicht
(Wazazi Tunza Gossip X Sternhimmels Nobele Nelma)
AVO 1/1 SA, VSP
PU2 Sternhimmels Jurist Julius
(Sternhimmels Gerd Gepard X Azenda Dreamtime)
VET 1/1 SA, ROP-veteraani
PU3 Goldraisin Enzi
(Wentsulan Zebaki X Makuba Kito Sheela)
VET 1/2 SA
PU4 Hanishan Man In Black
(Kolunkallion Kibama X Bulldobas Pretty Phoebe)
AVO 1/2 SA, SERT
PU5 Kanjaras Kidege
(Visakoivun Sesostris X Kwanza's Tiger Eye)
NUO 1/1 SA
Nuortenluokka
Perrada Unican Quizzical´n Good
(Visakoivun Sesostris X Furahan Safina)
NUO 1/2
Avoin luokka
Bribas Me First
(Furahan Winda Weledi X Bribas Johari Jaha)
AVO 2

NARTUT
PN1 Sternhimmels Rara Avis
(M'Wami's Tatu X Sternhimmels Liebe Lenore)
AVO 1/1 SA, ROP, RYP-2
PN2 Kanjaras Kianga
(Visakoivun Sesostris X Kwanza's Tiger Eye)
NUO 1/1 SA
PN3 Helios Blaze O´Glory
(Makuba Maaya Mindani X Helios Lady O’The Nile)
AVO 1/2 SA
PN4 Zindika´s Danzanita
(Changa's Dan Patch X Vikentor's Mountain Manzanita)
VET 1/1 SA, VSP-Veteraani
PN5 Furahan Habibu Haiba
(Pukkanut Midnight Sun X Furahan Swala)
JUN 1/1 SA, SERT
Nuortenluokka
Sternhimmels Ad Astra
(Sternhimmels Jobber Jochim X Sternhimmels Qinta Essentia)
NUO 1/2
Avoin luokka
Bribas Most Wanted
(Furahan Winda Weledi X Bribas Johari Jaha)
AVO 1/3
Kasvattajaluokka
kennel Sternhimmels 1 KP, ROP-, BIS4-kasvattajaryhmä