Turku KV 26.-27.1.2002


Tuomari Garry Dryburgh (Australia)
(4 pentua + 18 urosta + 21 narttua)

ROP Helios Blaze O'Glory, RYP-4
VSP Bulldobas Midas Touch

ROP-pentu Furahan Habibu Haiba

ROP-veteraani Zindika's Danzanita
VSP-veteraani Goldraisin Enzi

ROP-kasvattajaryhmä
kennel Bulldobas


PENNUT,
UROKSET
Furahan Haba Wekundu
(Pukkanut Midnight Sun X Furahan Swala)
PEK 1

PENNUT
NARTUT
Furahan Habibu Haiba
(Pukkanut Midnight Sun X Furahan Swala)
PEK 1 KP, ROP-pentu
Triad's Sweet Dream
(Kitutu Pumba X Wazazi Perfect Dream)
PEK 2
Furahan Haijambo Daima
(Pukkanut Midnight Sun X Furahan Swala)
PEK 3

UROKSET
PU1 Bulldobas Midas Touch
(Reveille Boutonniere X Borasus Juel of the Sun)
AVO 1/1 SA, CACIB, VSP
PU2 Bulldobas Cálido Caribe
(Pukkanut Midnight Sun X Borasus Juel of the Sun)
JUN 1/1 SA, SERT
PU3 Sternhimmels Warum Nicht
(Wazazi Tunza Gossip X Sternhimmels Nobele Nelma)
AVO 1/2 SA, VACA
PU4 Goldraisin Enzi
(Wentsulan Zebaki X Makuba Kito Sheela)
VET 1/1 SA, VSP-veteraani
Junioriluokka
Kanjaras Zindika
(Ikelas Benge X Zindika's Danzanita)
JUN 1/2
Kanjaras Kidege
(Visakoivun Sesostris X Kwanza's Tiger Eye)
JUN 1/3
Furahan Azali Upendo
(Furahan Ungama Upendo X Pukkanut Dawn Chorus)
JUN 1/4
Avoin luokka
Furahan Fukuto
(Wazazi Made of Gold X Furahan Swala)
AVO 1/3
Bulldobas Simply Red
(Sternhimmels Nomen Est Omen X Borasus Juel of the Sun)
AVO 1/4
Wazazi Dazzling Image
(Wazazi Perfect Dazzler X Wazazi Trybal Image)
AVO 1/5
Kwanza's Tiger No Stripe
(Sternhimmels Jobber Jochim X Zindika's Danzanita)
AVO 1
Furahan Fuadi
(Wazazi Made of Gold X Furahan Swala)
AVO 2
Mandeville Upland Lord
(Windmaker Sijambo Bwana X Sternhimmels Jedoch Jenna)
AVO 2
Mandeville Vagabond Vinnie
(Bulldobas Whipper-Snapper X Mandeville Tiger Tracey)
AVO 2
Pukkanut Midnight Sun
(Pukkanut Hello Darkness X Kazor Tamba Pukka Jillaroo)
AVO 2
Sternhimmels Wer Da
(Wazazi Tunza Gossip X Sternhimmels Nobele Nelma)
AVO 2
Sternhimmels Zum Beispiel
(Sternhimmels Nomen Est Omen X Sternhimmels Liebe Lenore)
AVO 2
Visakoivun Sesostris
(Sternhimmels Nomen Est Omen X Sternhimmels Korrekte Kora)

AVO 2

NARTUT
PN1 Helios Blaze O'Glory
(Makuba Maaya Mindani X Helios Lady O'The Nile)
NUO 1/1 SA, CACIB, ROP, RYP-4
PN2 Calypso Double Dares Bulldobas
(Bulldobas Whipper-Snapper X Calypso Midnight Sun)
JUN 1/1 SA
PN3 Zindika's Danzanita
(Changa's Dan Patch X Vikentor's Mountain Manzanita)
VET 1/1 SA, VACA, ROP-veteraani
PN4 Sternhimmels Bene Benedicta
(Wazazi Grand Crusader X Sternhimmels Liebe Lenore)
JUN 1/2 SA, SERT
PN5 Sternhimmels Tempus Est
(Bokoto Nile Star Voyager X Sternhimmels Niedliche Nike)
AVO 1/1 SA
Junioriluokka
Bulldobas Celeste Caricia
(Pukkanut Midnight Sun X Borasus Juel of the Sun)
JUN 1/3
Sternhimmels Bellis Perennis
(Wazazi Grand Crusader X Sternhimmels Liebe Lenore)
JUN 1/4
Sternhimmels Ad Astra
(Sternhimmels Jobber Jochim X Sternhimmels Quinta Essentia)
JUN 1/5
Bulldobas Caliente Candela
(Pukkanut Midnight Sun X Borasus Juel of the Sun)
JUN 2
Bulldobas Tiny Tamu
(Bulldobas Simply Red X Borasus Jus Kissthis)
JUN 2
Furahan Angu Feraga
(Furahan Ungama Upendo X Pukkanut Dawn Chorus)
JUN 2
Furahan Asante Uhai
(Furahan Ungama Upendo X Pukkanut Dawn Chorus)
JUN 2
Kanjaras Kianga
(Visakoivun Sesostris X Kwanza's Tiger Eye)
JUN 2
Kanjaras Zambarau
(Ikelas Benge X Zindika's Danzanita)
JUN 2
Kanjaras Zoelefu
(Ikelas Benge X Zindika's Danzanita)
JUN 2
Avoin luokka
Sternhimmels Venia Bona
(Sternhimmels Jobber Jochim X Sternhimmels Parze Pandora)
AVO 1/2 SA
Kwanza's Tiger Eye
(Sternhimmels Jobber Jochim X Zindika's Danzanita)
AVO 1/3
Nyanga Embraceable You
(Reveille Boutonniere X Astarte's Cleopatra of Nyanga)
AVO 1/4
Wazazi Perfect Dream
(Borasus Son Over Morocco X Wazazi Silver Jubilee)
AVO 1/5
Borasus Jus Kissthis
(Lomar Ex Traordinare X Borasus Pride of Africa)
AVO 2
Veteraaniluokka
Sternhimmels Liebe Lenore
(Furahan Irambo X Sternhimmels I Freilich Ira)
VET 1/2
Jälkeläisluokka
Borasus Juel of the Sun ei esitetä
Kasvattajaluokka
kennel Bulldobas 1 KP, ROP-kasvattaryhmä
kennel Sternhimmels 2 KP
kennel Furahan ei esitetä
kennel Kanjaras ei esitetä