Lahti 4.11.2000
Suomen Vinttikoiraliiton päänäyttely



Tuomari Hans Lehtinen (Suomi)
(20 urosta + 15 narttua)

ROP Sternhimmels Venia Bona
VSP Sternhimmels Quid Novi

ROP-veteraani Windmaker Sijambo Bwana BIS3

ROP-Kasvattajaryhmä
kennel Sternhimmels BIS3


UROKSET
PU1 Sternhimmels Quid Novi
(Hot Stuff Out of Africa X Sternhimmels Nubische Nia)
AVO 1/1 SA, VSP
PU2 Bulldobas Midas Touch
(Reveille Boutonniere X Borasus Juel of the Sun )
JUN 1/1 SA, SERT
PU3 Sternhimmels Wer Da
(Wazazi Tunza Gossip X Sternhimmels Nobele Nelma)
JUN 1/2 SA
PU4 Kwanza's Tiger No Stripe
(Sternhimmels Jobber Jochim X Zindika's Danzanita)
AVO 1/2 SA
PU5 Mandeville Vagabond Vinnie
(Bulldobas Whipper-Snapper X Mandeville Tiger Tracey)
JUN 1/3 SA
Junioriluokka
Chaanrose Parting Shot
(Chaanrose Partner In Crime at Zordia X Designer Maid for Chaanrose)
JUN 1/4
Visakoivun Wrinkled B-Boy
(Kwanza's Tiger Shark X Visakoivun Senet-Neferet)
JUN 1/5
Bribas Me First
(Furahan Winda Weledi X Bribas Johari Jaha)
JUN 2
Kastanjetin Blackamoor
(Furahan Ungama Upendo X Kastanjetin Audherine)
JUN 2
Nuortenluokka
Sharaba Cool As Clooney
(Mandeville Tam O'Shanter X Watzikima's Imatra)
NUO 1/1 SA
Kwanza's Shadowtiger
(Sternhimmels Jobber Jochim X Zindika's Danzanita)
NUO 1/2 SA
Pukkanut Midnight Sun
(Pukkanut Hello Darkness X Kazor Tamba Pukka Jillaroo)
NUO 1/3
Furahan Fulana
(Wazazi Made of Gold X Furahan Swala)
NUO 2
Avoin luokka
Visakoivun Sesostris
(Sternhimmels Nomen Est Omen X Sternhimmels Korrekte Kora)
AVO 1/3 SA
Terrarust Calypso Black Tie
(Calypso American Gigolo X Akuaba N'Terrarust Eclipse)
AVO 1/4
Mandeville Tam O'Shanter
(The Red MacGregor X Sternhimmels Jedoch Jenna)
AVO 1/5
Mandeville Upland Lord
(Windmaker Sijambo Bwana X Sternhimmels Jedoch Jenna)
AVO 1
Veteraaniluokka
Windmaker Sijambo Bwana
(Sternhimmels Extempore Erich X Azenda All Is Well)
VET 1/1 SA, ROP-, BIS-3 veteraani
Sternhimmels Graf Gabriel
(Azenda Nugget X Silentium Faida)
VET 1/2 KP
Kenzongo's Kinongo
(Sternhimmels Extempore Erich X Figura)
VET 1/3 KP

NARTUT
PN1 Sternhimmels Venia Bona
(Sternhimmels Jobber Jochim X Sternhimmels Parze Pandora)
JUN 1/1 SA, SERT, ROP
PN2 Bulldobas Superfine Juel
(Sternhimmels Nomen Est Omen X Borasus Juel of the Sun)
NUO 1/1 SA
PN3 Sternhimmels Quaestio Facti
(Hot Stuff Out of Africa X Sternhimmels Nubische Nia)
AVO 1/1 SA
PN4 Sternhimmels Rara Avis
(M Wami's Tatu X Sternhimmels Liebe Lenore)
AVO 1/2 SA
PN5 Ikelas Chiriku
(Windmaker Sijambo Bwana X Furahan Ikela)
AVO 1/3 SA
Junioriluokka
Nyanga Embraceable You
(Reveille Boutonniere X Astarte's Cleopatra of Nyanga)
JUN 1/2
Bribas Most Wanted
(Furahan Winda Weledi X Bribas Johari Jaha)
JUN 2
Kastanjetin Benelva
(Furahan Ungama Upendo X Kastanjetin Audherine)
JUN 3
Mandeville Vanity Fair
(Bulldobas Whipper-Snapper X Mandeville Tiger Tracey)
JUN 3
Nuortenluokka
Kwanza's Star of Tigers
(Sternhimmels Jobber Jochim X Zindika's Danzanita)
NUO 1/2
Avoin luokka
Furahan Waza Wema
(Wazazi Made of Gold X Furahan Swala)
AVO 2
Mandeville Ultimate Chaos
(Windmaker Sijambo Bwana X Sternhimmels Jedoch Jenna)
AVO 2
Mandeville Uptown Girl
(Windmaker Sijambo Bwana X Sternhimmels Jedoch Jenna)
AVO 2
Veteraaniluokka
Sternhimmels Jedoch Jenna
(Sternhimmels Gerd Gepard X Azenda Dreamtime)
VET 1/1 KP
Furahan M'Shindi
(Sternhimmels Ich Bin's X Azenda Dreamtime)
VET 1/2
Kasvattajaluokka
kennel Sternhimmels 1 KP, ROP-, BIS3-kasvattajaluokka
kennel Mandeville ei esitetä
Jälkeläisluokka
Sternhimmels Jedoch Jenna
(Sternhimmels Gerd Gepard X Azenda Dreamtime)
JÄK ei esitetä